UYUZ NEDİR?

Uyuz bir cilt hastalığıdır. Bu hastalığa neden olan uyuz böceği Sarcoptes scabiei  olarak bilinen bir akardan kaynaklanır. Tedavi edilmediği takdirde vücudunuzda aylarca yaşayabilir ve çoğalabilirler. Çoğalmalarını deri altına yumurta bırakarak gerçekleştirirler. Bu durum ise vücutta aşırı kaşıntılara, kırmızı döküntülere neden olur.

UYUZ BELİRTİLERİ NELERDİR? 

Uyuz belirtileri; geceleri aşırı kaşıntı, geceleri kötüleşen döküntülerdir. Yoğun kaşıntı sebebiyle deride çiziklerin oluşması, enfekte haline gelebilecek yaraların görülmesi uyuz belirtileridir.

Uyuz belirtileri yetişkinlerde; parmak araları, bilek, dirsek, kalça, koltuk altı, bel, penis, meme gibi uyuzun yaygın olarak görüldüğü yerlerdir.

Bebeklerde, küçük çocuklarda; eller, kafa, yüz, ayakaltları, boyun gibi yerlerde uyuz belirtileri görülür.

UYUZ NASIL BULAŞIR? UYUZ NEDEN OLUR?

Uyuz bulaşıcı mıdır? Uyuz bulaşıcıdır. Nasıl bulaşacağına gelirsek eğer;

  • Uzun süreli deri temasları; el ele tutuşma vb.
  • Uyuza maruz kalmış birinin kullanılmış giysilerini, yatağını, havlularını paylaşma
  • Cinsel ilişki
  • Alışveriş esnasında ürünlerin denenmesi

Fiziksel temas yoluyla bulaşan uyuz çoğunlukla çevremizdekilere kolayca bulaşabilir. Özellikle toplu yaşanılan yerlerde hızlıca bulaşma gerçekleşebilir.

Hızlı bulaşmanın olabileceği yerler özellikle; ev, iş yerleri, okullar, anaokulları, toplu taşıma araçları, yatakhaneler, huzurevleri, oteller, pansiyonlar vb. gibi alanlardır. Bu alanların uyuz böceğinden korunabilmeleri için belirli aralıklarda uyuz ilaçlama firmalarına ilaçlama yapmaları gerekmektedir.

UYUZ İLACI

Uyuz hastalığı için doktorunuza danışarak reçeteli ilaçlar ile tedavi görmeniz gerekir. Uyuz ilacı olarak uyuz kremi veya losyonun boyundan aşağı tüm vücuda uygulanması gereklidir.

Uyuz böceği vücuttan nasıl atılır? Doktor onaylı uyuz kremi kullandıktan sonra uyuz akarı ve uyuz yumurtaları hemen ölerek etkisizleşecektir.

Uyuz böceği ömrü vücutta uyuz ilacı etkisine göre ortalama 3 – 4 gün tedavi süresince devam eder. Sonrasında kaşıntı geçmez ise yine doktor kontrolünde olarak kaşıntıyı azaltmak için aloe vera kremleri veya çay ağacı yağı kullanılabilir.

Ruhsatlı firmalar uyuz ilaçlama ve diğer ilaçlama hizmetlerini yaparken Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) onaylı kaliteli uyuz  böceği ilaçları ile işlemlerini gerçekleştirmektedir. Bu uyuz ilacı insan sağlığı ve doğa açısından tehlikesizdir. Uyuz için ev ilacı doğru teknikler ile uygulandığında başarı oranını oldukça yükseltmektedir. Ruhsatı olmayan firmaların yaptıkları ucuz, kalitesiz uyuz ilaçlaması kesinlikle alınmamalıdır.

UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Belki de en zor ilaçlaması yapılan zararlılardan birisidir uyuz böceği. Çünkü insan derisinin altına ( yandaki temsili görsel gibi) yumurta bırakabilirler. Genelde deri parçaları ile beslenirler ama insan bedeninde açık yaralar oluşturabilecek kadar da etkilidirler. Bu nedenle de uyuz ilaçlama çok zor bir işlemdir. Alanınızın her yeri detaylı olarak buharlama sistemi ile uyuz böcek ilaçlama yapılması gerekir.

Kan ile temas eden bir canlı olmaları nedeniyle de çok ciddi hastalıkların nedeni bile olabilirler. Onlardan arınmak sadece temizlik ile olmaz. Mutlaka uyuz böceği ilaçlama işlemi yapılması gerekir. Ama bu ilaçlamanın da çok özel yapılması gerekir. Sonuçta canlı bedeninde yaşayan bir canlıdan söz ediyoruz. Birinci kural uyuz ilaçlama firmaları desteği almaktır. Ama bu firmanın seçiminde de bazı hassas noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat edilmeden yapılacak olan uyuz böceği ilaçlama işlemi ters etki gösterebilir. Uyuz böceği ilaçlama sağlık açısından ve psikolojik açıdan çok önemlidir.

UYUZ BÖCEĞİ NASIL ÖLÜR?

Firma seçimi burada çok önemli. Uyuz böceği ilaçlama firması kesinlikle resmi olarak kurulan ruhsatlı bir firma olmalıdır. Çünkü hastanelerde resmi olamayan firmalara UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMA yaptırmış kişilerden geçilmiyor. Bir ilaçlama firmasının ruhsatlı olması sağlık kurumları tarafından onaylanmış olan ilaçlar kullanmasını gerektirecektir. Böyle olunca da uyuz sorununa bir çözüm üretilirken insan sağlığı güvende olacaktır. Uyuz böceği ilaçlama şirketleri eğer ruhsatlı değil ise her haşerede kullanılan sıradan ilaçları kullanacaktır. Bu durumda hem ilaçlamanın olumsuz etkileri görülecek hem de mevcut uyuz sorunları devam edecektir. Aynı zamanda ilaçlama ekipmanları da uyuz böceği ilaçlama konusunda çok önemlidir.

Uyuz böceği nasıl ölür ? sorusunda ekipmanların standartlara uygun olması gerekir. Böylece evlerin en gizli alanlarına bulaşan uyuz böcekleri bile rahatlıkla yok edilebilir. Tabi uyuz böceği ilaçlama konusunda deneyimli kişilerin ilaçlama yapması gerekir. Bu konuda tamamen uzman ve eğitimli ekiplerle faaliyet göstermekteyiz. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlar ile uyuz ile mücadele etmenizi sağlıyoruz. Firmamız uzun yılların getirdiği tecrübe ile uyuz için ev ilaçlama İstanbul tüm ilçelerinde maksimum memnuniyet ilkesi ile faaliyet göstermektedir. Bizler 7/24 saat çalışıyoruz ve bu sayede bizlere günün istediğiniz saatinde ulaşabiliyorsunuz. Nisan Böcek İlaçlama olarak garantili ilaçlama yapan bir firmayız. Sağlığınız riske etmek istemiyorsanız bizleri arayın. Bizler uzman kadromuz ile sizleri uyuz sorunundan arındıralım. Arayın ve ziraat teknikerlerimizden destek alın.

UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMASI

Uyuz böceği ilaçlama konusunda bilgisizlik çok ciddi zararlara sebep olabilmektedir. Bu nedenle de böcek ilaçlama hususunda tecrübeli, uzman ekiplerden oluşan bir uyuz böceği ilaçlama şirketi ile anlaşıp uygulamaya geçilmesi en doğru karar olacaktır. Uyuzun bulaşıcı bir özelliği olması sebebiyle de asla ihmal edilmemeli ve belirli aralıklarla da ilaçlamanın tekrarlanılması gerekmektedir.

UYUZ EV İLAÇLAMA

Uyuz hastalığı insandan ve sokak hayvanlarından ya da toplu kullanılan alanlardan bulaşabilen bir hastalıktır. Bu hastalığa uyuz böceği adında bir parazit sebep olmaktadır. Bu parazit gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Can sıkacak kadar herkese zarar veren bu parazit deri altına yumurtalarını bırakarak bu alanları kendine üreme alanı olarak kullanmaktadır. 10-15 gün gibi kısa bir sürede hastalığı tüm vücuda yayılarak sadece tedavi ile kurtulabilirsiniz. Evlerde ve işyerlerinde de uyuz ilaçlama yapılmalıdır.

Evde uyuz ilaçlama ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bunun yanı sıra kumaş eşyalarının yüksek derecelerde yıkanması lazımdır. Eğer arabanız varsa araç içlerinin de dezenfeksiyonu çok doğru olacaktır. Büyük bir mücadele ile bu hastalığın tekrar ortaya çıkması engellenebilir.

İnsanların ve evcil hayvanların derilerinde uygun sıcaklığı bulan bu akar, kuytu ve sıcak diğer alanlarda da yaşamını sürdürebilir. Tedavi olan kişilerin yaşam alanları da EV İLAÇLAMA UYUZ hizmeti alarak arındırması gereklidir. Böylelikle uyuz hastalığı tekrar tekrar kendini göstermez.

Profesyonel uyuz ilaçlama firmaları uyuz ev ilaçlaması yaparken evin her yerini ilaçlamaktadırlar. Böylelikle ev uyuz ilaçlama ile uyuzdan arınmış hale getirilmektedir. Uyuz ilaçlama hizmeti verecek uyuz ilaçlama şirketinin gerekli ruhsatlara sahip olması gereklidir.

UYUZ İLAÇLAMA İSTANBUL

İstanbul’da faaliyet gösteren Nisan ilaçlama gerekli tüm yetki belgelerine sahip ruhsatlı bir firmadır. Firma çalışanlarımızın hepsi yönetmelikler kapsamında eğitimlere katılarak gerekli sertifikalara sahiptir. Ev ilaçlama uyuz servisi kullandığı güçlü biyosidal ürünler  ile tek seferde uyuz şikayetinizden sizleri kurtaracaktır.

Uyuz ilaçlama İstanbul servisi kullandığı uyuz ilaçlarıyla farkını belli etmektedir. Uyuz ilaçlama İstanbul servisi ilaç içeriklerini, uygulama oranlarını, seyreltme oranlarını, uygulama zamanını, alet ve ekipmanlarını doğru belirleyerek uyuz sorunun üstesinden tek seferde gelinir.

Haşere Talep Formu