Kemirgen İstasyonu

KEMİRGEN İSTASYONU

Kemirgen istasyonlarının çeşitli boyutları vardır. Bu kemirgen istasyonları büyüklüklerine göre lağım faresi, çatı faresi veya ev faresi türlerine bağlı olarak kullanılır. İstasyon; kutu şeklinde, darbelere karşı dayanıklı, içerisine fare zehri koyulabilen ve bu fare zehrinin kalıcılığını arttıran küçük kutulardır. İstasyonlar, fare ilaçlarının açıkta kalmasını engeller. Özellikle dış alanlarda (bahçeler gibi) hava şartları sebebiyle kemirgen ilacının yok olmasını ve dış alanlardaki hayvanların kemirgen ilacını yemesini engeller.

İstasyonun içerisindeki ilaç kemirgeni kendisine doğru çeker. İş yerlerinde açıkta ilacın bulunmaması için kemirgen istasyonlarının kullanılması çok doğru olur. Çünkü iş yerlerimiz devamlı temizliğin yapıldığı alanlardır. Bu temizlikler sırasında ilaçların zarar görmesini, etkisinin azalmasını önler ve kalıcılığı sağlar. Evlerimiz de küçük yaşlarda çocuklarımız varsa ya da evcil hayvan besliyorsanız kemirgen istasyonları size koruyuculuk özelliği sağlayacaktır.

Kemirgen sorununun olduğu alanlara kaç adet kemirgen istasyonu kurulacağı ziraat mühendislerimiz tarafından kemirgen yoğunluğuna göre belirlenir ve ziraat teknisyenlerimiz tarafından uygulamaya geçilir.

Haşere Talep Formu

Arayın