Fare İstasyonu

FARE İSTASYONU NE İŞE YARAR?

Fare İstasyonu, içerisinde fare zehrini barındıran, bu zehrin kalıcılığını sağlayan ve zehri dış etkenlerden koruyan 40 – 50 m arayla fare geçiş güzergahlarına bırakılan plastik kutulardır. Ev faresi, sıçan, çatı faresi, lağım faresi ya da tarla faresi için farklı istasyonlar kullanılabilir.  Yani fare büyüklüklerine karşı farklı boylarda alanlara küçük boy fare istasyonu ya da büyük boy fare istasyonu kurulabilir. İstasyonda kullanılan fare ilaçlarının açıkta olup etkisini yitirmesini engeller. Özellikle açık mekânlarda (bahçe vb.) hava şartları nedeniyle ilacın etkisiz olmasını engeller.

Fare istasyonu nasıl çalışır? Plastik fare istasyonu diğer bir özelliği ise dış mekânlardaki hayvanların (kedi, köpek vs.) ya da küçük çocukların zehri yemesini engeller. Sadece kemirgenler üzerinde etkili olan kutulardır. Fare İstasyonunun içerisindeki bulunan ilaç kemirgeni kendisine çekerek kemirgenin temasını sağlar.

KEMİRGEN YEM İSTASYONU

İş yerlerimiz sürekli temizliğin yapıldığı alanlardır. Bu temizlikler sırasında ilacın ıslanması veya birçok kişinin giriş çıkış yapmasıyla ilaçların zarar görmesini önler ve ilacın kalıcılığını sağlar. Yine yaşadığımız evlerimiz de çocuklarımız ya da evcil hayvan varsa fare istasyonları size koruyuculuk özelliği sağlar.

FARE İSTASYONU YEMİ

Fare (kemirgen) istasyonu kadar içindeki fare yemi de çok önemlidir. Çünkü farelerden kesin şekilde kurtulmanın anahtarı plastik fare istasyonunun içindeki fare ilacıdır. Kaliteli ilaçlar fareleri cezbeder ve istasyona doğru çekmeye başlar. Kemirgen istasyon yemi ne kadar kaliteli olursa farelerden kurtulmak o derece daha kolay olacaktır.

FARE İLACI

Bakanlık onaylı fare istasyon yemleri farklı şekillerde olabilirler. Peki fare ilacı çeşitleri nelerdir? Bunlar; fare ilacı yapışkanı, fare ilacı tablet, fare ilacı pasta, fare pelleti vb. gibi farklı yapılarda olan fare istasyon ilaçlarıdır. Bunları satın alırken eğer ki fare ilacı etkili olması için ilaç içeriğine hakim olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde fareler bu ilaçları yemeyecek yanından geçip gideceklerdir. Etkili fare ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal ürünlerdir. Her fare ilacın içeriği birbirinden farklıdır. Fare ilaçlama firmaları en etkili fare ilacını kullanarak fare sorunu olarak çözüme ulaşacaktır.

FARE İSTASYONU NASIL KURULUR?

Alandaki fare popülasyonuna, fare türlerine ve kurulacak alana bağlı olarak plastik fare istasyonu kurulumu, sayısı ve büyüklükleri fark farklı olabilir. Farelerin giriş çıkış yapacakları, beslenebilecekleri, mutfak, fabrika açık kapıları, kapı kenarları, bahçe girişleri baz alınarak çeşitli yerlere ziraat mühendislerinin belirleyeceği adet sayısına göre fare istasyonları bırakılabilir.

Popülasyona bağlı olarak kurulacak olan plastik fare istasyonlarının içine farelerin türlerine bağlı olarak farklı türlerde fare istasyon ilaçları bırakılmalıdır. Kullanılan ilaçlar fare istasyonu kurulumu olarak etkili rodentisitler kullanılmalıdır. Aksi taktirde kemirgenler istasyon içine girip ilacı yemeyeceklerdir. İstasyon kadar istasyonun içindeki fare ilacının çok etkili olması gerekmektedir. Bu yüzden ruhsatlı fare ilaçlama şirketlerinden yardım almanız gerekir.

HAŞERE TALEP FORMU

Arayın