Güveler tahıl ürünlerin bir numaralı belalıları arasında yer alırlar. Kelebek gibi görünüyor olmaları da sanki onları zararsız gibi gösterir. Tahıl ambarlarında sıklıkla görülen bu canlı ne yazık ki birçok hastalığın nedeni olabilir. Güve ilaçlama yapılmaması durumunda hızla çoğalırlar ve hem ürünlere zarar verirler hem de sağlık adına sıkıntı doğururlar. Kullanılan malzeme ya da eşyaların arasında olacakları için de onlarla bireysel mücadele etmek çok hatalı bir yaklaşımdır. Kesinlikle güve ilaçlama firmaları yardımı almak gerekir. Bu durumda iyi bir güve ilaçlama firması nasıl olacak bundan söz edelim. Her sektörde olduğu gibi ilaçlama sektöründe de ruhsatsız çalışan firmalar var. Ne yazık ki bu tür firmalar fiyat iddiaları ile insanları etkileyerek GÜVE İLAÇLAMA yapıyorlar.

Bu tür işletmeler sıradan ilaçlar kullandıkları için maliyet düşürürler. Tabi güve ilaçlama yapacak olan kişilerin yetersizliği de maliyetin düşüşüne neden olurlar. Bu tür firmaların yapacakları ilaçlamadan fayda beklemek de hayalcilik olur. Güve ilaçlama şirketleri mutlaka ruhsatlı olmalıdır. Çünkü resmi belge alabilmek için firmaların bazı gereklilikleri sağlamaları gerekiyor. Örneğin ruhsatlı olabilmek için Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı güve ilaçları kullanmaları gerekiyor. Bu bile resmi belgeli güve ilaçlama servisi seçmek için yeterli bir nedenken onların standartlara uygun ekipman kullanmalarını da bu özelliğe eklemek lazım. Güve kelebeği ile mücadele kapsamında ilaçlama yapacak olan kişilerin yeterliliği de alınacak sonuç adına çok önemlidir.

GÜVE ÇEŞİTLERİ

Güve türleri oldukça farklılık gösterir. İsimlerini genellikle kemirdikleri maddelerden alırlar. Tahıl güvesi, yün güvesi, odun güvesi, deri güvesi, halı güvesi, kumaş güvesi, buğday güvesi veya mısır güvesi olarak adlandırılırlar. Mekânlarınız da uçuşarak dolaşan bu zararlılardan güve ilaçlama yapmadan kurtulmak ise olası değildir.

GÜVE İLE MÜCADELE NASIL YAPILIR?

Güve ile mücadele  yukarıda da söz ettiğimiz gibi  sadece ilaçlama uygulamaları ile yapılabilir. Bu ilaçlama uygulamaları da genelde sıvı ilaçlarla yapılmaktadır. Fakat zirai biyosidal ürünlerin satıldığı yerlerden alınan ve bilinçsizce yapılan güve ilaçlama uygulamalarında özellikle de tahıl ambarlarında bulunan depolu besin maddeleri ile ilaç temasının olması çok ciddi tehlikelere yol açabilir. En doğru alternatif ise güve ilaçlama şirketleri ile planlı ve programlı çalışmaktır.

GÜVE ZARARLARI NELERDİR?

Güve, temas yolu ya da ısırma ile canlılara hiçbir şekilde zarar vermez. Ancak besin maddelerine ya da tekstil malzemelerine zarar vererek maddi kayıp oluşturabilirler. Bu sebeple de güve zararlarından bahsederken verdikleri kayıptan bahsetmek gerekir.

Ambarlarda bulunan (buğday, çavdar, un, makarna, arpa, yulaf vb.) gıda malzemelerinde tahrifata yol açarak ürün kaybına yol açarlar.

Odun güvesi, ağaç, ahşap, tahta malzemelerin üzerlerinde üreyerek buralara büyük zararlar verirler ki bu malzemeler bir daha kullanılamaz.

Halı güvesi, malzemesi yün ya da ipek olan giysilere yumurtalarını bırakarak maddi kayıplar ve alerjik rahatsızlıklara neden olurlar.

Deri güvesi, ise deri malzemeleri kemirerek beslenirler. Elbise güvesi de denilen deri güvesi zararı elbiselerinizin kullanılamaz hale gelene kadar zarar verirler. Keza bir kumaş fabrikasında güve ile karşı karşıya kalınırsa nasıl bir zararı olacağı da aşikardır. Bu zararlardan kurtulmak için profesyonel ilaçlama desteği almak şarttır.

GÜVE İLAÇLAMA ŞİRKETİ

Güve ilaçlama servisi genelde haşere türlerini tanıyan personeller ile uygulama yaparlar. Böylece elde edilecek sonuçtan da emin olurlar. Bizler de ziraat teknikerlerimize olan güvenimiz ile garantili ilaçlama yapıyoruz. Çünkü eğitimli ve profesyonel ekipler ile çalışıyoruz. Bizler ile irtibata geçerek maksimum memnuniyet elde edebilirsiniz.

GÜVE İLAÇLAMA FİRMASI

Güve ilaçlaması yapılırken diğer böceklere uygulanan ilaçlama yöntemlerinden daha fazla zorluklar yaşanır. Bu sebeple de iyi bir güve ilaçlama firması desteği almadan bu zararlıdan kurtulmak biraz zordur. Güve ilaçlama şirketleri genel olarak böcek türlerini iyi tanıyan ekiplerden oluşmalıdır. Böylelikle de ne ortamda ne tür ilaçlama uygulaması yapılması gerektiğini iyi bilirler. Tecrübeli olma, ruhsatlı güve ilaçlama şirketi gibi birçok ayrıntının gözden geçirilmesi gerekir. Tam tersi durumda güve haşerelerinden kurtulmak mümkün olmayacağı gibi üstüne bir de sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

GÜVE İLAÇLAMA FİYATLARI

Bizler İstanbul genelinde hizmet sağlıyoruz ve bu hizmetimiz de sabit güve ilaçlama fiyatları ile yapıyoruz. Nisan Böcek İlaçlama olarak günün her saatinde çalışarak sizlere 7/24 saat hizmet vermeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki güve ilaçlama İstanbul için çok önemli. Sağlıklı bir yaşam için atacağınız en büyük adımlardan birisi de haşerelerden kurtulmak. Bunun en kolay yolu ise bizleri aramanızdır. Hem kalite hem de ucuzluk bir arada.

GÜVE MÜCADELESİNDE NİSAN İLAÇLAMA FARKI

Tüm böceklerle mücadelenizde sizlere kesin çözüm odaklı kurtuluş sözü veren Nisan İlaçlama İstanbul’un tüm ilçelerinde sertifikalı zirai personeller ve Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmiş ve onaylanmış biyosidal ürünleri kullanarak 7/24 ilaçlama güve ilaçlama İstanbul hizmeti sağlamaktadır. Kullandığımız yeni nesil teknolojik alet ve ekipmanlar ile mutlak garantili güvenilir ilaçlama hizmetini en uygun fiyatlarla elde etmek için sizlere bir telefon kadar yakınız.

 

Haşere Talep Formu