FARE NE İLE BESLENİR?

Fareler genellikle yaz aylarında ortaya çıkan ciddi sağlık problemlerine ve maddi problemlere neden olan kemirgenlerdir. Fareler yaşamak için ‘her şeyi yerler’ demek yanlış olmaz. Hatta uzayan dişlerini törpülemek için taş duvar ya da tahtaları bile kemirebilirler.

Yapılan araştırmalar sonucunda fareler; çikolata, fıstık ezmesi, reçel, meyveler, kuruyemiş, bitki kökleri, et, unlu mamuller, çöp kutuları içindeki gıdalar ya da evde beslediğiniz kedi veya köpek mamalarıyla bile beslenip yaşamlarını devam ettirebilirler.

FARELER EN ÇOK NEREDE BULUNUR?

Fareler, türüne bağlı olarak farklı yerlerde yaşamlarını sürdürseler de bizleri daha çok ilgilendiren evde fare, iş yerinde fare türleridir. Yaşamlarını ve üremelerini devam ettirebilmeleri için beslenebilecekleri her yerde yuva kurabilirler. Genel olarak mutfak, banyo, çatı, bodrum, elektrik kablo uzantıları, tahıl depo veya diğer gıda ürünlerinin olduğu yerler de çokça bulunurlar.

Aslında fareler beslenebildikleri, üreyebilecekleri, sıcak alanlar olmak üzere çoğu yerlerde görülürler. Bunu anlamak için fare dışkısı, fare pisliği, fare ayak izi, fare kemirmesi, fare tıkırtısı, fare sesi, fare tüyü vb. görüyor yada duyuyorsanız alanınızda fare vardır diyebiliriz.

Çok esnek olduklarından dolayı beslenebildikleri ev, iş yeri, gıda yeri, depo, bodrum, çatı gibi alanlara açılan en küçük deliklerden buralara giriş çıkış yaparak ta yaşamlarını devam ettirirler.

FARE İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Fare ilaçlama kesin çözüm mü? diye soracak olursanız alınabilecek en mantıklı karar fare ilaçlama şirketleri ile anlaşmaktır. Çünkü bu tür firmalar aldıkları eğitim ile hangi tür farelerde hangi ilaçlama uygulanmasının yapılacağını çok iyi bilirler. Sıradan yöntemlerle değil en yeni teknolojik ilaçlama aletleri, fare istasyonu , kemirgen istasyonu biyosidal fare ilaçları (fare tableti, fare pastası, fare pelleti, mum blok, fare sıvı ilaç) ve ekipmanlarıyla çalışırlar. Kullandıkları Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsatlı ilaçlarla hızlı ve kesin sonuç sağlarlar. İlaçların nasıl kullanılmasını, mekanın hangi yerlerine fare ilaçları, fare tabletleri, fare pastaları, fare pelletleri ya da fare istasyonları bırakacaklarını gerekli eğitimleri almış deneyimli ilaçlama personelleri belirleyecektir.

Fare ilaçlaması nasıl yapılır? Sıradan yöntemlerle değil en yeni teknolojik ilaçlama aletleri, fare istasyonu, etkili fare pastaları ile uzman personellerin farelerin geçiş yönlerini belirleyerek yapılır. Kemirgenlerle bireysel mücadele edilirken yapılan en büyük hatalardan biri sıradan fare zehirleme yöntemleridir. Sıradan yapılan fare ilaçlama yönteminde hem kesin çözümler ortaya çıkamayacak hem de sağlığa zarar verme riski oluşacaktır. Her alana girip çıkan ve mikroplarını etrafa bulaştıran fareler hastalık açısından çok tehlikeli zararlılardır. Özellikle insanların tüketim maddelerine mikroplarını bulaştırarak hastalık oluştururlar.

Fare ilaçlama servisleri arasında bizlerin farklılığını en belirgin olarak gösteren unsur ise en uygun fiyatlar ile en doğru fare ilaçlama yöntemlerini gerçekleştirmemizdir. Üstelik de günün her saati 7/24 ve İstanbul’un her noktasında profesyonel fare ilaçlama olarak bizler hizmete açığız.

FARELER İNSANI ISIRIR MI?

Fareler genellikle en ciddi sağlık problemlerine neden oldukları gibi aynı zamanda insanların yumuşak dokulu bölgelerini uyuşturarak kemirdikleri de biliniyor. Lağım farelerinin insanlara ve ya hayvanlara saldırarak zarar vermeleri de görülmüştür. Fare ilaçlama servisi yardımı almadan bu zararlıdan kurtulmak ise mümkün değildir.

EVDE FARE

Havaların ısınmaya başladığı şu dönemlerde fareler, insanlara sağlık, psikolojik ya da maddi olarak ciddi sıkıntılar verebilirler. Evde fare görüldüğünde tedirginlikler, korkular oluşabildiği gibi aynı zamanda da bu sorun sağlık sıkıntıları da doğurabilmektedir. Bu sebeple de evde fare görülür görülmez farelerin üremesini düşünerek derhal bir fare ilaçlama şirketi ile anlaşarak hızlı ve kalıcı çözümler elde etmek gerekmektedir. Uzmanı olmadığınız fare ilaçlama konusunda sıradan fare zehirleme yöntemlerine başvurursanız eğer kısa süreli olarak farelerden kurtulsanız bile zamanla aynı sorunlarla yeniden karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yapılması gereken en doğru karar, iyi araştırılmış ve alanında uzman bir fare ilaçlama şirketi ile anlaşmak ve uzun süreli bir farelerden kurtulmaktır. Fare ilaçlamasını periyodik olarak tekrarlamak da çok önemlidir. Evinizde fare görmek kâbusunuz olmasın.

FARE İLAÇLAMA

Fare ilaçlama ile kalıcı sonuçlar sağlanabilir. Bazen ise periyodik olarak fare ilaçlama tekrarlanmalıdır. Bunun nedeni ise alanın durumuna bağlıdır. Özellikle bu alanda kullanılan fare ilacı kalitesi sorunun çözümünde çok büyük etki sağlayacaktır.

Yaşanılan alanın türüne göre örneğin; çatı, daire, bodrum, bahçe, ofis, gıda yer vb. gibi alanlarda farklı doz oranlarında kullanılan fare ilaçları kemirgenlerin üzerinde büyük etki sağlamalıdır. Tabi ki fare ilaçlama da sadece fare pastası ya da fare pelletleri kullanılmaz. Sıvı ilaçların uygunluğu ve içerdiği etken maddeler göz önünde tutularak alana uygulanır. Kemirgenlerin dolandığı yerlerde dezenfekte olarak ta iş gören bu biyosidal ürünlerin belirli dozlarda alanlarınıza uygulanması ziraat mühendislerimiz tarafından uygun görülüyor.

Çatıda fare gördüğünüzde ya da evde fare pisliği fark ettiğinizde ruh halinizi düşürmeden kokusuz olan fare ilaçlama işlemlerini tercih edebilirsiniz. Tabi ki eczanelerde satılan fare ilaçlarını değil. Bu şekil bir karar verir ucuz ilaçlara yönelirseniz eğer ki fare sorununuz çözülmez hatta daha da artabilir.

Ofiste fare olduğu zaman kontrolü kokusuz şekilde aynı anda 2 farklı ilaçlama uygulaması ile sorununuzu çözüyoruz. Ve asla iş sirkülasyonunuz bozulmadan, işinize ara vermeden fare ilaçlama işleminiz yapılıyor. Gerekli görüldüğünde alanlarınıza belirli metre karelerde adet olarak fare istasyonları bırakarak fare ilacının korunması için tercih edebiliriz.

Kartonpiyer arasında fare sesi geliyor ya da  fare tıkırtıları duyursanız eğer ve kartonpiyerde açıklık yok ise küçük bir yumruk büyüklüğünde en gizli alandan fare mum blokları atılarak bu sorun çözülecektir. Kartonpiyerde fare çok görülen bir sorundur. Ama çözülemeyecek bir sorun değildir. Sorunun çözümü ve bilgilendirme için arayabilir ziraat mühendislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Bahçede fare gibi dış alan bahçe fare ilaçlama uygulamaları genellikle istasyonlar bırakılarak kontrol sağlanaır. Bu istasyonlar ise içindeki fare yemleri sayesinde fareler için bir barınma ve beslenme olarak görülür. Ayrıca bu kemirgen istasyonları fare pastası, fare mum blokları, fare pelletleri ile hazırlanarak alanlarınıza bırakılır.

Kemirgen denildiğinde ilk akla gelen canlı doğal olarak farelerdir. Sadece kullanılan ürünlere zarar verdikleri düşünülür. Ya da tahıl ürünlerine zarar verdikleri düşünülür. O nedenle de ilaçlama işlemi her zaman önemsizleşir. Oysa bazı fare türlerinin insanların yumuşak dokulu organlarını kemirdikleri dahi duyulmuştur. Burunları ya da kulakları yenmiş şekilde uyanan insanların varlığı dedikodu değildir. Fare ilaçlaması yapılmaması durumunda böyle bir durumla karşılaşmak imkansız değildir.

Fare ilaçlama da en yeni teknolojik ilaçlama aletleri, fare istasyonu , kemirgen istasyonu biyosidal fare ilaçları (fare tableti, fare pelleti, fare pastası, mum blok, fare sıvı ilaç) ve ekipmanlarının seçimi çok önemlidir. Sıradan fare uygulamalarıyla sonuç alınmaz.

Fareler iş yerleri için prestij kaybı da anlamı taşır. Şöyle ki; sizler fare dışkısı ya da her hangi bir kalıntısı gördüğünüz bir işletmeden ilerleyen süreçte yeniden alışveriş yapar mıydınız? İnanın kimse yapmaz. Bu da bir işletmenin kapanmasına kadar varan iş kayıplarına neden olabilir. Hele ki o işletme gıda ürünlerinin imalatını yapan bir firma ise FARE İLAÇLAMASI mutlak gereklilik olur.

FARE İLACI

Her fare ilacın içeriği birbirinden farklıdır. Fare ilaçlama firmaları en etkili fare ilacını kullanarak fare sorunu olarak çözüme ulaşacaktır. Fare ilacı çeşitleri; fare ilacı yapışkanı, fare ilacı pasta, fare ilacı tablet, fare pelleti vb. gibi farklı yapılarda olan fare biyosidal ürünleridir. Bunları satın alırken eğer ki fare ilacı etkili olması için ilaç içeriğine hakim olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde fareler bu ilaçları yemeyecek yanından geçip gideceklerdir. Etkili fare ilacı Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal ürünlerdir.

FARE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

İnsanlar genelde fare ilaçlama deyince fare kapanı yada fare yapışkanı  kullanmayı akıllarına getiriyorlar. Ya da fare zehirleri ile bu sorunu giderebileceklerini düşünüyorlar. Oysa fare ile mücadele bu kadar basit bir işlem değildir. Kesinlikle uzmanlardan destek alınması gerekir. Çok fazla sayıda fare türünün (EV FARESİ, ÇATI FARESİ, LAĞIM FARESİ, FINDIK FARESİ,SIÇAN) olması da yapılacak uygulamada uzman desteği gerekliliğini daha aşikar ortaya koyuyor. Tabi bu işlemi iyi bir fare ilaçlama şirketi yapmalı. Öyle bireysel olarak bir çalışanınız ya da sizler yapmamalısınız. Hatta anlaşma yapılacak olan fare ilaçlama firması ruhsatlı da olmalı. Yani resmi belgeli bir firma olmalı ki yapacağı hizmet de uzmanca olsun.

Bir fare ilaçlama servisi, fare ilaçlama İstanbul firması eğer ruhsatlı ise doğru ekipman ve ilaçlarla faaliyet gösterecektir. Bu da farelerden kurtulmak adına çok önemlidir. Ama fare ilaçlama şirketleri ruhsatsız ise aynı sizin yapacağını bireysel ilaçlamalar gibi bir uygulama yapacak ve ne yazık ki sorununuz kısa süre içerisinde yeniden baş gösterecektir. Bizler sizlerin fare ilaçlama firmaları arayışınıza bir son vereceğiz.

FARE İLAÇLAMA FİYATLARI

Nisan fare ilaçlama firması olarak maksimum memnuniyet garantili uygulamalarımızdan yardım almak için bizleri saat kavramına takılmadan arayabilirsiniz.  Fare ilaçlama fiyat konusunda hesaplı ama bir o kadar da kaliteli ilaçlama hizmeti veren firmamız fare ilaçlama İstanbul içerisinde tek profesyonel fare ilaçlama yapan firmadır.

Arayın ve tüm kemirgenlerden kurtulun.

FARE SORUNU

Aklınızda onlarca soru olabilir. Evde fare gördüm ne yapabilirim? Fare zehiri yedi ölmedi? Fare zehiri fareyi kaç saatte öldürür? Fare zehiri pasta nasıl kullanılır? Fare zehiri yiyor ama ölmüyor ne yapılabilir?  Fare ilaçlama nasıl yapılır? gibi… Bu sorular aslında profesyoneller fare ilaçlama firmaları ile çalışacağınız, ilaçlama sonrasında sormayacağınız sorular olacaktır. Çünkü ruhsatlı firmalar sorunun köküne ineceklerdir. Fare zehrinin fareyi cezbedecek özellikteki kaliteli ilaçların kullanılması daha kesin sonuçlar sağlayacaktır. Bu sebeple bireysel olarak alınan ve içeriğinin bilinmeden kullanılan fare pastaları sizlere hiç bir fayda sağlamayacaktır. Yani fare sorunu çözülmeyecektir. O yüzden sadece yapmanız gereken tek çözüm yolu ruhsatlı firmaları aramanız ve iyi bilgilendirme sonucunda onlardan yardım almanız en doğru olacaktır.

Haşere Talep Formu