Genel olarak sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan tahtakurusu ilaçlamalarında kullanılan ilaçlar insan sağlığına, diğer canlılara ve çevreye zarar vermemelidir.

Tahtakurusu ilaçlama nasıl yapılır? Genel olarak yataklarda koltuklarda görülen tahtakuruları için yatağın her tarafı ULV uygulama ya da basınçlı ilaçlama makinesi ile detaylıca ilaçlanmalıdır. Konteyner tahtakurusu ilaçlama da ise genellikle yatak kısımlarının her tarafı kokulu Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar ile ilaçlanmalıdır. Sonrasında temiz çarşaflar serilip kullanılmalıdır.

Tahtakurusu ilaçlama nasıl yapılır?

  1. Ev veya iş yerinde tahtakurusu varsa hedef böceğe en etki eden ilaçlar ve makineler seçilmelidir. Tahtakurusuna ilacın temas etmesi onu kesin olarak öldürür. Bu yüzden ilaçlama uygulama sistemi çok önemlidir.
  2. Alanın kısa süre kapalı tutulması ilacın böceklere teması açısından ve dumanın insanın ve ev hayvanlarına temas etmemesi için önemlidir.
  3. İlaç kalıcılığı için en 3-5 gün boyunca ıslak temizliğin yapılmaması ilacı hedef haşerenin temasına oranını daha da arttırıp sonucun daha olumlu olmasını sağlayacaktır.
  4. İlaçlama sonrası ev ya da alanın havalandırılması gereklidir.
  5. İlaçlama sonrası havalandırma yapıldığında alanda kalmanızda hiçbir sakınca yoktur.
  6. İlaçlanan yatak ve koltukların üzerindeki çarşaf ve örtülerin yenisi serilmedir.

Tahtakurusu ilaçlama işlemlerini profesyonel yardım almadan bireysel olarak tarımsal ilaçlarla yapmak hiçbir zaman bir çözüm getirmeyeceği gibi tam tersine daha ciddi zararlara neden olabilmektedir. Bunun nedeni tahtakuruları bir bütün olarak koloni halinde yaşarlar.

Tahtakurusu ilaçlama nasıl yapılır?  Koltukların kumaş aralarında veya dikişlerinde, yatağınızın dikiş kısımlarında, mobilyaların başlık kısımlarının arkalarında, parke altlarında, duvar yarıklarında çokça görülürler. Bu sebeple seçilen ilaçlar, makineler ve uygulama yöntemleri bu böceğin kontrolünde çok önemlidir.

Tahtakurusu ilaçlama nasıl yapılır?  Genellikle geceleri karanlıkta ortaya çıkabileceğinden dolayı pek fark edilemeyebilirler. Yalnızca bu sebeplerden dolayı bile ilaçlama yapılması zorunludur. Daha ucuz olacak anlayışıyla hatalı bir ilaçlama uygulamasıyla sağlığınızı riske atabilirsiniz. Tahtakurusu ilaçlama servisleri her haşere konusunda gerekli eğitimleri almış ekiplerden oluşur ve profesyonel ilaçlamalar ile sizleri tahtakuruları sorunundan kurtaracaklardır.

 

Haşere Talep Formu