Örümcekler yumurtalarını, ağ ipleriyle yaptıkları kokon (torba) adı verilen kozalara bırakırlar. Bir örümcek kozasında bazen yüzlerce örümcek yumurtası görülebilir. Bu kozalar yumuşak ve çok küçüktür. Örümcekler yumurtalarla dolu bu kozaları bir dala, taş altlarına, çalılıklara, duvar yarıklarına, ağaç kovuğuna kısacası çoğu yere bu kozaları yerleştirebilirler. Bu kozalardan yani örümcek yumurtalarından 20 ila 60 gün içinde yavru çıkar.

Örümcekleri böceklerden ayıran en önemli özellik örümceklerin 8 bacağı olmasıdır. Böceklerde ise bacak sayısı 6 dır. Örümceklerin antenleri yoktur. Ağızlarının ön tarafındaki pedipalp denilen yapılar görevi üstlenirler.

Örümceklerin çoğunun başında 3 veya 4 çift göz bulunur. Örümceklerin sınıflandırılmasında gözlerinin dizilişi önemli bir özelliğe sahiptir. Yuvarlak olan karın kısımları esnek ve yumuşak yapıdadır. Alt kısımlarında solunum delikleri, anüs ve cinsiyet organları, ipek bezleri yer alır. Örümceklerin hepsi etoburlardır.

ÖRÜMCEK İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Ev hanımlarının en çok korktuğu haşerelerden birisi de örümceklerdir. Çok fazla türü olan bu eklem bacaklılar familyasından olan zararlı evlerde bile sıklıkla görülebilmektedir. Bazıları zehirli olabiliyor. Bu nedenle de onlardan kurtulmamız gerekir. Bu kurtuluşun tek yolu da örümcek ilaçlama diyebiliriz. Bazı örümceklerin varlıklarından bile haberimiz olmaz. Onlar çok iyi gizlenirler ama bazen insanların kullandıkları malzemelere dahi temas edebilirler. Bu nedenle onların ortamlarında barınmak sağlık adına ciddi riskler doğurabilir. Ama iyi bir örümcek ilaçlaması sonrası bir daha onlarla karşılaşmamamız da mümkün. Ama tabi bu ilaçlama işlemini yapacak kişilerin de örümcekleri tanıyacak kadar deneyimli olması gerekir. Yani iyi bir örümcek ilaçlama firması yardımı almak gerekir.

Örümcek ilaçlama servisi seçerken bazı hassas noktalara dikkat etmek gerekiyor. Zaten sizlerin asla bireysel ilaçlama yapmamanız gerektiğini söylemiştik. Ancak eğer ruhsatsız örümcek ilaçlama firmaları ile çalışacak olursanız aynı olumsuzluğu yine yaşamış olacaksınız. Bu nedenle de seçimlerinizde mutlaka resmi belgeli bir firma aramalısınız. Bunun için anlaşma yapacağınız örümcek ilaçlama servisi sizlere mutlaka resmi belgelerini sunmalı. Aksi durumda bu firma merdiven altı firmadır ve kesinlikle uzak durmalısınız. Peki, bize firmanın ruhsatlı olması ne gibi avantajlar sağlar. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ilaçları kullanıyor olması bile yeterli ama sizlere standartlara uygun ekipman kullanımı olacağını da vurgulamak da yarar var. Örümcek ilaçlama servisleri sadece ilaç ve ekipmanları nedeniyle ruhsatlı olma gerekliliği taşımıyor.

Elbette örümcek ilaçlama yapacak olan kişilerin yeterliliği de çok önemli. Bir örümcek ilaçlama firması çalışanlarının örümcek türlerine bile hakim olması gerekir. Bizler de uzman ekiplerle ilaçlama yapan bir firmayız. Örümcek ilaçlama konusunda eğitimli bir ekibimiz var. Bu ekibimize olan güvenimiz sayesinde garantili ilaçlama yapıyor. Örümcek ile mücadele kapsamında sizlere mutlak memnuniyet vereceğimizi garanti ediyoruz. Bizler 7/24 saat çalışıyoruz ve bu sayede de günün en doğru zamanında ilaçlama yaparak sizlerin de günlük yaşantınızı olumsuz etkilememenin mücadelesini veriyoruz. Nisan Böcek İlaçlama olarak İstanbul genelinde sabit fiyatlar ile ilaçlama yapıyoruz. Hem kaliteli ilaçlama yapıyoruz hem de uygun fiyatlara yapıyoruz. Arayın ve örümceklerden tamamen kurtulun.

ÖRÜMCEK İLE MÜCADELE

Böceklerle mücadele etme konusunda ilk sıraya ilaçlama şirketlerini koymuş ve önemini anlatmıştık. Özellikle örümcek ile mücadele ederken hatalı ya da korsan firma seçimleri moralinizin daha çok bozulmasına neden olabilir. Örneğin; verilen ücret karşılığında örümcek belasından kurtulamamak gerçekten moral bozukluğu. Örümcek türlerinin çok fazla olması ve her türü ile mücadele uygulaması da farklı olabilir. Öyleyse örümceklerden nasıl kurtulunur? diye sorarsanız mücadele konusunda en doğru karar örümcek ilaçlama şirketi seçimi ile başlanılabilir. Seçilen firmaların ruhsatlı olmasına ve yasal mevzuatlara ne kadar uyduklarına duyarlılık göstermek gerekmektedir.

ÖRÜMCEK ISIRIĞI

Örümcek ısırığı büyük bir oranda zararsız olsa da özellikle bazı türleri için sistemik zehirlenmelere, nekrotik yaralara veya ölümlere kadar uzanabilen sonuçlar doğurabilir. Örneğin; karadul ve kahverengi örümcek olarak bilinen örümcekler zehirli olmaları nedeniyle soktuğu zaman ölümcül sonuçlara neden olabilir. Bununla birlikte örümcek haşereleri farklı renk ve büyüklüklerde olabilirler. Büyük olan örümcek türleri psikolojik rahatsızlıklara ortam doğurabilir. Bu nedenle de farklı yöntemlerle ve farklı ilaçlarla ilaçlama yapma zorunluluğu doğabilir. Örümcek ısırması tehdidine maruz kalmamak için ise görülen her alanda sıklıkla örümcek ilaçlaması yapmak en doğrusudur.

ÖRÜMCEK İLACI

Örümcek ilaçları genel olarak sıvı ilaçlar kullanılarak alana göre değişiklik gösterilebilen kokulu ve kokusuz olanları tercih edilebilir. Ancak örümceklerin özellikleri ve büyüklüklerine göre sıvı kokulu örümcek ilacı kullanmak daha yararlı olacaktır. Örümcek ilacı tavsiye  vermek istersek tabi ki de kullanılan örümcek ilacı veya bahçe örümcek ilacı biyosidal ürünlerin Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsatlı olması etki bakımından ve sağlık açısından önem sarf eder.

 

Haşere Talep Formu