Evde tahtakurusu haşeresinin var olduğunu anlamanın en önemli yollarından biriside çarşaflarınız, yatak odası takımınızın, mobilyalarınızın üzerinde bıraktıkları dışkılardır. Bu dışkıların rengi siyah ve kahverengi arasında değişebilir. Gözenekli olmayan yüzeylerde tahtakurusu dışkılarını yani siyah noktaları görmek mümkün olabilir.

Detaylı ilaçlama ile bu sorundan kurtulmak için arayın! Erken ilaçlama ev tahtakurusunu çözer.

Bireysel olarak yapılan ilaçlamalar sorun çözmez. Profesyonel ilaçlama şirketleri ile anlaşarak bu sorundan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Aksi takdirde daha da çoğalarak yataklarınızı gardıroplarınızı ve eşyalarınızı saracaklardır.

Ev tahtakurusu görüldüğünde geç kalınmadan ilaçlama yapmak çok önemli. Çünkü yatakların iç kısımlarına kadar girerek çözümü zorlaştırabilir hatta yatağı atma aşaması gerekebilir.

  1. el yatak baza alırken tahtakurusu olup olmadığı araştırılmalıdır. Bilindiği o dur ki çoğu tahtakurusu şikâyeti 2. el eşyalardan evlere bulaşmaktadır.

Yataklar, koltuklar ve evin geneli detaylı olarak ilaçlanmalıdır. Çünkü bu sorundan kurtulmak için ilacın tahtakurusuna teması gereklidir. Böylelikle bu sorundan kurtulabilirsiniz.

  • Evde tahtakurusu ilaçlamaları genellikle yoğunluğa bağlı olarak sağlık bakanlığı onaylı kokulu biyosidal ürünler ile detaylı olarak yapılır.
  • Alandan kısa süre ayrılmak gerekebilir. Bu zamanı ziraat mühendislerimiz sizlere bilgilendirme olarak yapacaktır.
  • İlaçlama sonrası ev kısa süre havalandırılmalıdır. Sonrasında yatak çarşafları koltuk örtüleri yastık kılıfları temizleri ile değiştirilmelidir.
  • En önemli bilgi ise temizlik olarak en az 3-5 gün ıslak temizlik yapılmamalıdır. Çünkü ilacın kalıcılık ömrüne bağlı olarak haşerelerin geceleri biyosidal ürünlere teması sağlanmalıdır.

Ev tahtakurusu olduğunu anlamanın diğer bir yolu da kabuk değiştirdikleri sırada yüzeylerde bıraktıkları kabuklarıdır. Tahtakurusu böcekleri larvalarından çıktıklarında kabuk değiştirebilirler.
Aynı zamanda ev tahtakurusu çarşaflar, yastık kılıfları, yatak takımları, duvardaki çatlaklarda, süpürgedeki püsküllere kadar tahtakurusu kalıntılarına rastlayabilirsiniz.

Geceleri uyku kaçıran hatta şantiyelerde günün her saati uyku zamanlarında kan emerek psikolojik sorunlar ortaya çıkarabiliyorlar. Uykusuz geçen günlerde ise insanlar daha yorgun ve dikkatsiz olabilirler. Sağlık açısından insanların ortalama 7-8 saat uyumaları gereklidir. Ev tahtakuruları ise yatak çevrelerinde insanlardan kan emerek beslendiği için vücutlarda oluşan kızarıklıkların sebebidir. Kaşıntılara da sebep olabilirler.

Bizi Arayın! Ev Tahtakurusu Sorunundan Kurtulun!