Genellikle bahçelerde görülse de karanlık ve kapalı alanlarda da sıklıkla görülen çıyanlar halk içerisinde kırkayak ile karıştırılırlar. Birbirlerine benzemekle birlikte çıyanların iki yanında antenleri vardır. Hem sese hem de kokuya karşı çok duyarlı olan çıyanlardan kurtulmanın tek yolu  çıyan ilaçlama yapılmasıdır. Sadece ısırıp zehirlemek değil aynı zamanda mikrop taşıma özellikleri ile de öne çıkarlar. Pis ortamlarda fazlaca dolanırlar ve bu nedenle de her ortamdan mikrobu farklı ortama taşıyabilirler. Bu sebep bile çıyan ilaçlama aşamasında çok dikkatli olmak gerektiğinin bir göstergesidir. Ama halen insanların çıyan ile mücadele konusunda kendine fazlaca güveniyor olmasını anlamak mümkün değil. Yapacakları bireysel ilaçlama yöntemleri ile çıyanlardan kurtulabileceklerini düşünüyorlar ki bu çok ciddi bir yanlış.

Her haşere türünde olduğu gibi çıyan ilaçlama işlemlerinde de profesyonellerden yardım almak gerekir. Bu profesyoneller genelde ruhsatlı olan çıyan ilaçlama firmaları olarak çalışırlar. Tabi buradaki ana konu firmanın resmi belgeli olmasıdır. Çünkü biliyoruz ki resmi belgeli olan çıyan ilaçlama şirketleri birçok özelliği ile gereklilikleri sağlarlar. Mesela kullandıkları ilaçlar haşereleri bertaraf ederken diğer canlılara zarar vermez. Oysa resmi belgeye sahip olmayan çıyan ilaçlama servisleri sıradan yöntem ve ilaçlar ile uygulama yaparlar ve insanları da ucuz ilaçlama yaptıkları konusunda ikna etmeye çalışırlar. Belki anlık olarak çıyan sorunu ortadan kalkmış gibi görünür ama bu geçici bir süreçtir ve çok kısa sürede bu zehirli canlılar yeniden ortaya çıkarlar.

İyi bir çıyan ilaçlama şirketi bulmak istiyorsanız anlaşma aşamasına geldiğiniz firmanın referansları ile görüşmelisiniz. Özellikler de İstanbul çıyan ilaçlama firması ise mutlaka referans görüşmelerine öncelik verin. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanıp kullanmadıklarını, standartlara uygun ekipmanlar ile ÇIYAN İLAÇLAMA yapıp yapmadıklarını irdeleyin. Ardından da personel yetkinliklerini inceleyin. Ya da bunların hepsini bir arada bulunduran firmamız ile irtibata geçin. Bizimle 7/24 saat iletişime geçebilir ve ilaçlama desteği talebince bulunabilirsiniz. Çünkü bizler garantili ilaçlama hizmetini hem kaliteli hem de ucuz sunuyoruz. İstanbul geneline sabit fiyatlar ile hizmet veren Nisan Böcek İlaçlama ile irtibata geçmeden karar vermeyin. Maksimum memnuniyet istiyorsanız mutlaka bizleri de aramalı ve ona göre karar vermelisiniz.

ÇIYAN İLE MÜCADELE

Çıyan ile mücadele aşamalarından en önemlisi kesinlikle ilaçlama yapmaktır. Ama bu ilaçlama kesinlikle alanında uzman çıyan ilaçlama servisleri tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde çıyan haşeresinden kurtulmak çok mümkün olmaz.

ÇIYAN SOKMASI

Çıyanlar durup dururken canlılarla temas halinde bulunmazlar. Ancak bulunduğunuz ortama bağlı olarak bazı zamanlar bu temas kaçınılmaz olabilir. Çıyan sokması diye nitelendirilen sakıncalı durum aslında zehrini savunma amaçlı olarak dikene benzer ayaklarından tehdit oluşturan canlıya aktarırlar. Bu da sağlık açısından olumsuz durumlar meydana getirmektedir. Genelde başka böcekleri yiyerek beslenen çıyan sizleri sokmasa bile dahi temas halinde bulunulduğunda mikrop bulaştırma olasılığı da oldukça yüksektir.

ÇIYAN ZEHİRLİ MİDİR?

Çıyanlar ayaklarındaki iğne şekline benzer zehirli keseciklere sahiptirler. Temas etmeleri durumunda sizlere aniden reaksiyonlara sebebiyet verebilirler. Çıyan ısırması olarak bilinen bu kişiye göre farklılık göstererek kabarıklık veya kızarıklık oluşabilirken aşırı kaşıntılara da neden olmaktadırlar. Bazı kişilerde ise bağışıklık sistemine bağlı olarak baş ağrısı, mide bulantısı, baş dönmesi gibi sonuçlar görülebilir. Böyle bir durumda ise hemen bir tıbbi yardım alınması gerekir. Böyle olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için kontrollü olarak çıyan ilaçlaması yapmak oldukça sağlıklı ve doğru bir karar olacaktır.

ÇIYAN İLACI

Çıyan ilacı genel böcek ilaçlarından farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle bilinen, ruhsatsız ve sıradan olan ilaçlarla bu sorundan kurtulmak çok da mümkün değildir. En mantıklı karar bir çıyan ilaçlama firması yardımı almaktır. İşinin uzmanı olan bir ilaçlama firması hangi çıyan ilacı kullanması ve hangi dozda ayarlanacağı gerektiğini de iyi bilirler.

ÇIYAN İLAÇLAMA FİYATLARI

Ruhsatsız, merdiven altı işletmeler sıradan ucuz tarımsal ilaçlar ile ilaçlamalar yaparak sizleri hem sorundan kurtarmıyor hem de sağlık sorunları ile karşı karşıya kalma riskiniz ortaya çıkıyor. Yani anlatmak istediğimiz çıyan ilaçlama fiyatları yerine alanında uzman çıyan ilaçlama şirketleri ile iş yapmak sağlıklı bir karar olacaktır. Uzman zirai ekipleri bulunan ve en cazip fiyatlarla hizmet eden ilaçlama firmaları sizlere her türlü böceklerden arınmanız konusunda daha büyük yararlar sağlayacaktır.

Haşere Talep Formu