Özellikle tüylü hayvanların baş belası olan bitler ne yazık ki sıklıkla insanlarda da görülebilmektedir. Özellikle çocuklarda sıklıkla karşılaşılan bu sorun doğru ilaçlama yapılmadan asla yok edilemiyor. Ama biliyoruz ki bit ilacı altında satılan sıradan ilaçlar ile bit ile mücadele yapılmaya çalışılıyor ki bizler bunun asla doğru olmadığını belirtmekle yükümlüyüz. Bitler kişiden kişiye ya da hayvandan hayvana geçebilirler ve tek belirtileri ise kaşıntıdır. BİT İLAÇLAMA yapılmadan önce bitin türünün iyi bilinmesi gerekir. Nerede konuşlandıklarına göre isimlendirir bu haşere. Mesela kum bitleri vardır ki kumluk alanlarda bulunurlar. Ya da kedi bitleri, köpek bitleri vardır. He ne tür olursa olsun farklı yöntemler ve ilaçlar ile bir ilaçlama yapılma gerekliliği vardır.

Bit ilaçlama konusunda yapılan hatalardan birisi de bireysel yöntemlere göre ilaçlama yapmaktır. Oysa mutlaka bit ilaçlama firmaları desteği alınması gerekiyor. Ama destek alınacak olan bit ilaçlama şirketleri de bazı özellikleri sağlamalı ki elde edilecek olan sonuç memnuniyet verebilsin. Yukarıda bireysel ilaçlamalardan uzak durulmasını söylemiştik. Ama bulunan bit ilaçlama servisi eğer ruhsatsız ise o firmanın yapacağı ilaçlama ile bireysel ilaçlama arasında bir fark kalmayacaktır. Ayrıca ruhsatsız olan bit ilaçlama servisleri sağlık kurumlarının denetiminden geçmemiş ilaçları kullanırlar. Bu ilaçlar da kullanılan canlıya da zarar verirler. Kısa sürede kendini göstermese de uzun süreçte ruhsatsız firmaların kullandıkları ilaçlar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirler. Bit ilaçlama firması eğer ruhsatlı ise standartlara uygun ekipmanlar kullanacaklardır. Bu da haşerelerle mücadelede sonuç adına çok önemli bir gerekliliktir.

Doğru bit ilaçlama şirketi çalışanları ile de fark yaratırlar. Mesela bit türlerini tanımayan kişilerin ilaçlama yapmasından ne kadar randıman beklenebilir ki. En sağlıklı davranışlardan birisi de ilgili firmanın daha önce yaptıkları uygulamalardan örnekler alınmalıdır. Bunun için de referans görüşmeleri olmazsa olmaz gereklilik diyebiliriz. Bizler sizin bit ilaçlama mücadelenizde maksimum memnuniyet sağlamak üzere faaliyet sürdürüyoruz. Nisan Böcek İlaçlama olarak en kaliteli hizmeti en uygun fiyatlar ile veriyoruz. 7/24 saat aktifiz ve sizlere hizmet vermek için hazırız. Bizleri arayın ve bitlerden tamamen kurtulun. Unutmayın İstanbul’un tüm ilçelerinde biz varız.

BİT İLE MÜCADELE

En önemli hatalardan birisi olarak karşılaştığımız konu bit ile mücadele yöntemleridir. Çocukların saçlarından bitlerin sökülmesi için saçlarına sürülen o tarımsal ilaçlar nefes yolu ile alındığında ne tür zararlar veriyor tahmin bile etmek istemezsiniz. Bit ile mücadele aşamasında kesinlikle bir bit ilaçlama servisi desteği almak gereklidir. Aksi takdirde diğer kişiden bir diğerine bitler geçiş yaparak aileyi sarabilir.

Bitler yalnızca saç aralarında olmaz. Vücudun her bölgesinde bit haşeresi görülebileceği gibi bir de yünlü battaniye ve benzeri tekstil malzemelerinin aralarında çoğunlukla karşımıza çıkabilirler. Bitlerin insanlar için gösterdikleri sorunları evcil hayvanlarda da görülmesi olasıdır.

BİT SORUNU

Genel olarak bir canlıya ayaklarındaki çengeller ile bağlanarak canlının kanını emerek beslenen bir parazittir. Daha öncesinden başka canlıdan diğerine geçişte taşıdığı hastalığı bulaştırması sağlık açısından risklidir. Bit tahmin ettiğinizden daha büyük sağlık sorunlarını da oluşturabilir. Bu durumda bit sorununun çözümünü kendi bireysel uygulamalarımızla riske atamayız. Özellikle de o ruhsatsız ucuz ve bilindik tarımsal ilaçlar ile bit haşeresi mücadelesi bitin kendisinden daha riskli sağlık sorunları doğurabilecektir. Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını düşünüyorsanız ve bit sorunu yaşıyorsanız hemen bit ilaçlama firmalarından ilaçlama yardımı almanız gerekmektedir.

BİT İLAÇLARI

Bit haşeresinin ilacı genel olarak sıvı ilaçlardan oluşmaktadır. Bunun nedeni ise bitler koloniler halinde yaşarlar ve yaşanılan alanın her yerinde olabilirler. O sebepten dolayı sadece bit görülen canlının değil aynı zamanda da bütün alanın da ilaçlanması gerekmektedir.

Bit ilaçları arasında bit sorunundan kurulmak için canlı üzerinde kullanılan bit şampuanları da vardır. Bu uygulama ile canlı, bitlerden arındırılırken sıvı ilaçlarla da yaşadığınız mekânlar arındırılır. Mekânın ilaçlanarak arındırılması önemlidir çünkü tekrar bir bitin üzerinize gelerek sorunun yine baş göstermesi muhtemeldir.

Hangi parazite hangi bit ilacı kullanılacağına ve ne dozda ilacın hazırlanılacağına ilişkin en sağlıklı kararı ise bit ilaçlama firması zirai ekibi karar vermelidir. Eczanelerde satılan sıradan bit ilaçları veya tarım ilaçları satılan yerlerden alınan bit ilaçları kesinlikle daha kötü sağlık sonuçlarına neden olabileceğinden uzak durmanızı öneriyoruz.

NİSAN BİT İLAÇLAMA

Nisan İlaçlama olarak kadrolu, tecrübeli, iş güvenliği eğitimlerini almış uzman personelimiz ile sizlere bitlerden tamamıyla arınma garantisi veriyoruz. Bunu sağlarken de yılların vermiş olduğu birikimin ve her türlü haşere ve kemirgene olan bilgimizi referans gösterebiliriz.

Tüm yasal mevzuatları yerine getirerek Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmamış ruhsatsız hiçbir biyosidal ürünü kullanmayarak sizleri ve çevrenizdeki diğer kişiler ile canlıları riske atmıyoruz. İstanbul’un her noktasına sunduğumuz kaliteli ve güvenilir hizmetin haklı gururu ile 7/24 aramanızı bekliyor olacağız.

En uygun fiyat seçenekleri ile kaliteli bit ilaçlama hizmetinden sizlerde yararlanmak isterseniz günün anında bizlere ulaşma farklılığını yaşayabilirsiniz.

Haşere Talep Formu