Tesbih böceği olarak anılsalar da aslında onlar böcek değildirler. Karada yaşayan kabuklulardandır. Bir cm boylarında olmakla birlikte gövdeleri oval bölmelerden oluşur. Arkalarında ise kuyruğa benzeyen iki adet antenleri vardır. Genelde eşiksiz kapılardan ya da pencerelerden girerler. Balkonların sürgülü kapıları onların evlere girebilmeleri için en ideal alanlardır. Tesbih böceği ilaçlama işlemi özel ilgi ister. Genelde nemli alanlarda yaşarlar ve bu tür bölgelerde çoğalırlar. Bu sebeple de genellikle bodrumlarda görülme olasılıkları daha yüksektir. Onlardan kurtulmak için nemli ortamın ortadan kaldırılması ya da çevredeki beslenebilecekleri otları yok etmek tek başına yeterli değildir. Mutlaka TESBİH BÖCEĞİ İLAÇLAMA işlemi yaptırılmalıdır. Elbette bu saydığımız önlemleri alıp genel bir hijyen oluşturmak da önemlidir ama tesbih böceği ilaçlama yapılması olmazsa olmaz gerekliliktir.

Tesbih böcekleri genellikle ağaç barçaları ya da kütükleri, taşların altları, tahta gibi malzemelerin altlarında barınırlar. Bunları ortadan kaldırmak ve iyi bir tesbih böceği ilaçlama firması desteği almak kurtulmanın tek yoludur. Pis ortamda dolaşan canlılardan olmaları nedeniyle ciddi oranda mikrop barındırırlar ve taşırlar. O nedenle onlardan kurtuluş sağlanmadığı sürece ciddi hastalığa yakalanma riski vardır. Ama tesbih böceği ilaçlama servisleri desteği alınarak ayrıntılı bir ilaçlama yapılması durumunda bu risk de ortadan kalkacaktır. Bu firmanın ruhsatlı olması gerekiyor ki uzman personeller tarafından yapılmış olsun. Yoksa ki resmi belgesiz tesbih böceği ilaçlama servisi desteği alındığında hiçbir etki görülmez. Hatta ilaçlamanın sebebiyle daha kötü sonuçlar bile görülebilir.

Ruhsatlı olan tesbih böceği ilaçlama firmaları sağlıklı ilaçlama olarak adlandırılan uygulamayı yaparlar. Tabi bu durumda da kullandıkları ilaçlardan diğer ilaçlama malzemelerine kadar her konu da farklılık oluştururlar. Mesela Sağlık Bakanlığı denetiminden geçip onaylanan ilaçları kullanırlar. Hatta standartları olan ekipmanlar ile uygulama yaparlar. İstanbul tesbih böceği ilaçlama gerekliliği en çok olan ilimizdir. Bizler de İstanbul’un tümüne hizmet veren bir tesbih böceği ilaçlama firmasıyız. 7/24 saat faaliyet gösteriyor olmamız ve garantili ilaçlama yapıyor olmamız bizleri seçmeniz için oldukça önemli nedenler. Ama asıl önemli olan neden ise ruhsatlı bir firma olmamızdır. Nisan Böcek İlaçlama firmasını günün her saatinde arayabilirsiniz.

Haşere Talep Formu