Sivrisineğe çok benzeyen ama birçok özelliği ile onlardan ayrışan tatarcık sineği havanın loş olarak ifade edilebileceği dönemlerinde yoğunlukla görülürler. Bir sinek olması nedeniyle ilaçlama yapılmadan kurtuluş imkansızdır. Tatarcık sineği ilaçlama ise normal sivrisineklerin ilaçlanması kadar kolay değildir. Ama sıvı ilaçlama yöntemi ile yok edilebileceklerini ifade etmekte yarar var. Bataklık bölgelerde yumurtlayarak çoğalırlar. Kan ile besleniyor olmaları bile tatarcık sineği ilaçlama işleminin önemini ortaya çıkarıyor. Çünkü hem hayvanların kanı ile beslenirler hem de insanların kanları ile beslenirler. Böyle olunca da nasıl bir mikrop taşıma özellikleri vardır artık siz karar verin. Bedenlerinin tüylü olması ile de sivrisineklerden ayrışırlar.

Tatar sineği ilaçlama yapılmaması durumunda insanları ısırırlar ve ısırdıkları nokta da hem kaşıntı hem kızarıklık hem de bölgede ağrı oluşabilir.

Tatarcık sineği ilaçlama işlemi kesinlikle uzmanları tarafından yapılmalı. Çünkü bu tür firmalar sadece bu sineğin görüldüğü alanı ilaçlamazlar. Gerektiğinde onlara sebep olan ortamda da ilaçlama yaparlar. Böylece de geçici bir çözüm değil kalıcı bir çözüm ortaya sunarlar. Tatarcık sineği ilaçlama firmaları desteği almadan yapılan ilaçlamalarda ortamda yaşayan diğer canlıların da zarar görebilirler. O nedenle mutlaka tatarcık sineği ilaçlama şirketleri desteği almalıyız. Ama bu desteği verecek firmanın da resmi olarak kurulan ruhsatlı bir firma olması gerekir. Aksi durumda yukarıda söz ettiğimiz bireysel ilaçlamanın sakıncalarını yaşamak olasıdır. Bir tatarcık sineği ilaçlama servisi ile anlaşmadan önce o firmanın resmi belgelerini mutlaka görmek isteyin.

Tatarcık sineği ilaçlama şirketi ruhsatlı ise kullandıkları ilaçlar ve kullandıkları ekipmanlar ile merdiven altı firmalara fark yaratacaktır ki bu ekipmanlar da Sağlık Bakanlığı onayı alan malzemeler olacaktır. Tabi tatarcık sineği ilaçlama işlemindeki başarı sadece ekipman ve ilaç ile elde edilmez. İlaçlama yapacak olan kişilerin beceri ve yeterliliği de önemli. O zaman anlaşma yapacağınız tatarcık sineği ilaçlama firması referanslarını bir inceleyin ve hatta onlarla bir görüşme yapın. Ya da arayın bizleri ve tatarcık sineği ile mücadele sorununuz ortadan kalksın. Çünkü Nisan Böcek İlaçlama olarak 7/24 saat kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet peşindeyiz. Hem de İstanbul’un tüm ilçelerinde.

TATARCIK NASIL OLUR?

Tatarcıklar (yakarca sineği) genel olarak sivrisineklere benzeseler de yapısal özellikleri onlardan çok farklıdır. Tatarcık sokması ya da tatarcık ısırması ile bölgelerde yanma ile birlikte kaşıntı oluşur ve aynı zamanda kabarma oluşmaktadır. Bulundukları yerler daha çok ahır, kümes, pis kokulu yerler, bataklık, gübrelik, mezbaha kesim alanları, ağaç kovukları, duvar çatlakları, çöp bidonları gibi alanların çevrelerinde yaşarlar.

Dişi yakarca kan emdikten 4-5 gün sonra 20 kadar yumurtayı nemli ve karanlık olan yerlere bırakır. Genel olarak bataklık alanlarda ki yumurtalar 5 ila 20 gün içinde açılarak yetişkin olmak için beslenirler. Bu canlılar çok ciddi hastalıklara sebep olabilirler. Tabi buna maruz kalmamak tatarcık ilaçlama şirketleri desteği almanız gerekmektedir.

TATARCIK SİNEĞİNİ DİĞER SİNEKLERDEN AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Tatarcık (yakarca sineği) diğer sineklere benziyor olsa da diğerlerinden belirgin olarak bazı farklılıkları vardır. Tatarcık sineğinin bedeninin küçük ve tüylü olmasıdır. İlâveten bu sinekler loş ışık ve rüzgârsız alanları sevmektedirler. O sebeple de daha çok kümes ve ahır gibi daha az ışık alan ve nemli bölgelerde fazlaca görülürler. Öyleyse buralara benzer alanlarda ve yumurtaların bırakılabilecek alanların tespit edilerek ilaçlama yapılmalı ve o bölgede bulunan diğer canlılar da zarar görmemelidir. Ama alanında uzman zirai ekipleri bulunan bir tatarcık sineği ilaçlama servisi yardımı alınırsa tabi ki bu sorundan kolaylıkla kurtuluş da elde edilir.

TATARCIK SİNEĞİNİN BOYU NE KADARDIR?

Sivrisineklere benzerler. 2 kanatları, 6 ayağı, ağız kısmında kan emmeleri için bulunan hortum şeklinde iğneleri mevcuttur. Her ne kadar 1 cm boya sahiptir denilse de genel olarak daha küçük yapıdadırlar. Küçük yapıları yüzünden ilaçlama yapmadan kurtulmak neredeyse imkânsızdır. Her haşere ve böcekte olduğu gibi bu zararlı için de doğru bir tatarcık sineği ilaçlama servisi ve tatarcık sineği ilaçlama firmaları  desteği ile olumlu sonuçlar elde edilecektir. Aksi takdirde mücadelesinde hiçbir fayda görülmeyeceği gibi sağlık sorunlarının görülme olasılığı da yüksektir.

TATARCIK’IN BULAŞTIRDIĞI HASTALIKLAR

Kan teması ile hastalık bulaştırdıklarına göre her hastalığın taşıyıcısı olabilirler. Özellikle de ateşli hastalıkların oluşumunda başı çekerler. Rahatsızlıklardan söz etmek gerekirse bunlar; Şark Çıbanı, Bağırsak Kurtları, Bağırsak Parazitleri, Tatarcık Humması, Tavuk Hastalığı gibi hastalıkları sayabiliriz.

Firmamız Nisan İlaçlama sizlere tatarcık sineğinden kurtulmanız için kalıcı insektisitler ile en etkili çözümleri en cazip fiyatlarla sunmaktadır. Sizde 7/24 bizleri arayabilir ve bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 

Haşere Talep Formu