Gemi İlaçlama

Ülkemizde bazı sektörler vardır ki olası sağlık sorunlarında anında müdahale şansı çok zayıftır. Bu sektörlerin başına gemicilik sektörünü koyabiliriz. Günlerce hatta aylarca deniz üzerinde seyahat eden özellikle yük gemilerinde taşınan yükün özelliğine bağlı olarak ilaçlama yapılması çok önemlidir. Hatta gemilerde oluşan bazı salgın hastalıkların oluştuğunu ve bu hastalıkların gemi yükleri ile kıtalararası taşındığını da duymaktayız. Bu nedenden dolayı tecrübeli bir gemi ilaçlama firması desteği ile geminin detaylı ilaçlama yapılması zorunlu gerekliliktir. Bu gerekliliğin nedeni ise uzun süreli seyahat esnasında böcekler ve fare sebepli bir sağlık sorunu ile karşılaşılması durumunda alınacak önlemlerin kısıtlı olması sebebiyle daha da önemsenmelidir. Yani uzun süreli gemi seyahatlerinde haşere ve farelerden dolayı sağlık sorunlarının yaşanmaması ya da taşınan yükün zarar görmemesi için profesyonel gemi ilaçlama firmalarından destek alarak geminizin detaylı bir şekilde ilaçlanması gerekmektedir.

Gemi ilaçlama şirketleri gemide ki yükün özelliğine bağlı olarak farklı ilaçlama yöntemleri gerçekleştirileceklerdir. Genellikle konteynır ile yük taşınıyor olsa da özellikle gıda maddeleri taşınan gemilerde karşılaşılacak böcek ve farelerin hem ürün zararına hem de gemi personellerinin sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu nedenle de doğru yöntemlerle gemi ilaçlama yapılması oldukça gereklidir ve hatta yasal zorunluluktur. Ancak ilaçlama konusunda anlaşma yapılacak olan gemi ilaçlama servisi çalışanları muhakkak alanında tecrübeli olmalıdır. Aksi durumda yapılacak olan uygulama böcek ve farelerin yok edilmesi adına bir çözüm üretilemez.

Firmamız Nisan Böcek İlaçlama 2004 yılından bu yana gelen uzmanlığını her platformda kanıtlarken gemi ilaçlama sektöründe de etkili bir şekilde göstermektedir. İlaçlama sertifikalarına sahip, iş güvenliği alanında eğitimlerini tamamlamış uzman ekiplerimiz  sayesinde en doğru ilaçlama yöntemleri ile müşteri memnuniyeti sağlayan firmamız 7/24 hizmet vererek mutlak memnuniyet ilkesi ile çalışmaktadır. Bizim istediğimiz ise gemi ilaçlama şirketi arayışınıza bizleri dâhil ederek görüş talebinde bulunmanızdır.

Haşere Talep Formu

Arayın