Pire nedir? Pire,  kanatları olmayan, vücudu kıllarla kaplı, 6 adet bacağa sahip, vücut olarak çok küçük, kan emerek beslenen Siphonaptera  takımını oluşturan böcek türüne verilen isimdir.

Pire boyları 1,5 mm ile 3,3 mm ye kadar farklılık gösterir. Genelde görselde gösterilen pire resmi olarak vücut renkleri koyu kahverengidir.

Pireler özelleşmiş vücut yapıları sayesinde insanların ve kuşların derisine tutunarak kanlarını emer. Özelleşmiş zıplayıcı ayakları sebebiyle hızlı hareket edebilirler.

Dış parazit olan pireler, konakları arasında yer değiştirirken son derece tehlikeli hastalıkları da bulaştırabilir. Örneğin; Yersinia pestis  adlı bakteriyi bünyelerin de taşıyarak insanlara bulaştırdıklarında ölümcül hıyarcıklı veba hastalığı meydana gelebilir.

Pire; kedi, köpek, tavuk ve insanlarda ısırdıkları yerleri uyuşturmak için kullandıkları salgı kaşıntı yaratır. Alerjik reaksiyon gösterildiği zamanda deride kızarıklıklar oluşabilmektedir.

 

PİRE İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Bu sorunun tek doğru cevabını alanın detaylı olarak her tarafının yapılmasıdır. ULV uygulama her zaman için bazı alanlar için daha etkili yöntemdir.  Bununla birlikte ilaçlama yöntemi, kullanılan pire ilacı, uygulama alet-ekipman kadar ilaçlama zamanı da çok önemlidir.

Daha fazla bilgi için ve kısa süre de pirelerin çoğalmalarını önlemek için bizimle iletişime geçin!

İş yerinde pire ilaçlama nasıl yapılır? diye soracak olursanız eğer ki öncelikle üretim yapılan alanlarda pire görülmesi durumunda yapılacak olan ilaçlama işlemi iş yavaşlamasına veya iş durmalarına sebep olabilir. Bu da ticari faaliyetler açısından zarar olarak görülür. Bu evrede pire ilaçlama şirketi sizin işletmenizin çalışma saatlerini dikkate alarak en doğru zamanda sizlerin belirlediği saatlerde ilaçlama yapmalıdır.

Evde pire ilaçlama esnasında alanınızı belirli süre kapalı tutulması gereklidir. Evde pire görülmesi ruh halinizi birden düşebilir. Çünkü temizlik yaparak pirelerden kurtulmanız neredeyse imkansız. Kullanılan pire ilaçlama makinesi, pire ilaçlama ilacı ve uygulama şekli pire sorunundan kurtulma için çok önemlidir. Sıradan pire ilaçlama yapıldığında maalesef ki sorunun çözümü olmaz.

Evde pire ilaçlama nasıl yapılır? Tabi ki bu sorundan kurtulmak için ev pire ilaçlama yapılması şarttır. Motorlu makine kullanmak pire sorunu çözümünde çok önem sarf eder. Çünkü pire çok küçük bir canlı olduğu için alanın her yerinde bulunabilir. Motorlu makineler her alana, her çatlağa biyosidal ürünler ulaştırabilir. Pire ilaçlamadan sonra kaç saat sonra eve girilir? Pire ilaçlama da sorununuzun çözümü belirli saatler arasında evinizden ayrılmanız gerekebilir. Bu zaman olarak değişebilir. Ziraat mühendislerimiz kontrolünde alana bağlı olarak sizlere bilgi verilmektedir.

Apartman-site pire ilaçlama da en önemli olan pire ilacı seçimi ve uygulama yöntemidir. Bununla birlikte makine seçimi de oldukça önemlidir. Ortak alan ilaçlamalarında insan geçişinin çok olmasından dolayı kontrollü ilaçlama yapılması gerekir. Her bir insanın ilaçtan etkilenmeyecek şekilde kontrollü pire ilaçlamanın yapılması şarttır. Sonrasında ise ruhsatlı pire ilaçlama servisine ait belgelerin yönetime ulaştırılması unutulmamalıdır. Bu belgede ilaç içeriklerinin yazılı olması ve hangi ilaç karışımlarının yapıldığı işaretlenmesi gereklidir.

Bahçe pire ilaçlama da her metre karenin ilaçlanması pire sorunu çözümde etki sağlar. Makine seçimi bahçe pire ilaçlama da önemlidir. Alanın büyüklüğüne bağlı olarak yapılan pire ilaçlama makine seçimi, uygulama dozu, uygulama oranı, pire ilacının kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Bahçede pire görüldüğünde ise evinize bulaştırmanız an meselesidir.

Bunun gerçekleşmesi içinde yardım alınacak olan pire ilaçlama servisi günün her saati 7/24 hizmet verebiliyor olması gerekmektedir.

 

PİRE İLAÇLAMA

Pire hangi alanda ise tek bir pire kalmadan detaylı olarak pire ilaçlama yapmak çok önemlidir. Aksi taktirde çoğalmaları çok kısa sürecek ya da diğer alanlara sıçrayacaktır. Evde pire ilaçlama yapıldığı sırada alanınızı belirli bir zaman kapalı tutulması sonucun çözümü için gereklidir. Böylelikle kullanılan biyosidal ürünler hedef haşere karşı daha da çözüm sağlayabilir. Pire görülmesi moralinizi bozabilir. Evinizde, bahçenizde, ofisinizde birden üzerinize sıçrayarak size tedirgin edecektir. Bundan kurtulmanın en etkili ve tek yolu pire ilaçlama yapılmasıdır. Bunun nedeni ise alanınızda temizlik yaparak pirelerden kurtulmanız neredeyse imkansızdır. Uygulamada kullanılan pire ilaçlama yöntemi, uygulama alet- ekipmanı, pire ilacı ve uygulama şekli pire sorunundan kurtulmak için yapılacak tercihlerdir. Sıradan pire ilaçlama yapıldığında ise maalesef ki sorunun çözümü olmayacaktır.

Pireler belki de haşerelerin arasında en hızlı üreyen ama bir o kadar da zor yok edilenlerin başında yer alır. Arka bacakları sayesinde çok uzak yerlere zıplayarak geçebilirler. Bu aşamada canlıların kanı ile temas eder ve zıplayarak başka bir canlıya geçerek yeniden kan temasına geçebilir. Bunun nasıl mikrop taşıyıcı olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Bu bile pire ilaçlama işleminin ne denli önemli olduğunu gösteriyor bizlere. Bu denli önemli olan bir işlemi layığı ile yapıyor muyuz derseniz ne yazık ki bu soruya cevabımız olumsuz olacaktır. Çünkü pire ilaçlama ülkemizde en az önemsenen işlemlerden birisidir. Arı, akrep, yılan ya da kene gibi anında etki gösteren zararlılara karşı olan ilaçlama ilgisi daha yüksek iken pire ilaçlama konusunda aynı hassasiyetin gösterilmediği gerçeği de aşikar.

 

PİRE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Pire ilaçlama yöntemleri; pire türüne, makine seçimine, ilaç uygulama dozuna, uygulamanın yapılacağı mekâna ve mekânda yaşayan diğer canlılara göre farklılık gösterse de genel olarak sıvı ilaçlarla yapılır. Bunun nedeni pirelerin insanların ulaşmasının zor olmadığı noktalara yumurtlaması ve o noktalarda çoğalmasıdır. Pireler için uygulanacak olan ilacın bu noktalara çok iyi nüfuz etmesi gerekmektedir ki kesin bir çözüm sağlanabilsin. Aksi durumda geçici olarak pire haşereleri uzaklaşacak ama en kısa sürede aynı sorun ile tekrar karşılaşılacaktır.

PİRE ISIRIĞI

Pireler genel olarak insanların veya evcil hayvanların vücutlarına yapışır ve iğneleriyle canlının kanından emerek beslenirler. Bu durum ise pirenin hastalık bulaştırması anlamına gelir. Bu açıdan pire ısırığı ya da pire ısırması hastalığın transferinde de başrol oynamaktadır. Bu sorundan kurtulmak ise sadece ve sadece pire ilaçlama firmaları aracılığı ile sağlanmaktadır. Sıradan  pire ilaçlama firmaları yerine işinin uzmanı olan ve tamamen tecrübeli ilaçlama firması seçimi de bu kapsamda oldukça önem sarf eder. Aksi taktirde merdiven altı firmaların vereceği ucuz hizmet ile sizlerin marketlerden aldığınız kalitesiz ilaçlarla yapacağınız ilaçlama arasında hiçbir fark yoktur. Her ikisinde de çözüm elde edemeyeceğiniz gibi alanlarınızdaki canlıların sağlığını riske sokulduğunu göreceksiniz.

PİRE NASIL ÜRER?

Pire haşereleri türlerine bağlı olarak 1 ila 4 mm boyutlarına ulaşabilirler. Pire türleri yumurta, larva, pupa ve yetişkin olarak dört gelişme evrelerinden geçerler.

Dişi pire tek bir seferde yaklaşık 50 adet pire yumurtası oluşturabilir. Pireler hayatı boyunca da yaklaşık 400 ‘e yakın pire yumurtası yaparlar.  Pireler yumurtalarını nereye bırakır? Pireler yumurtalarını insan ve hayvanların üzerlerine, halılara, giyim eşyalarına, yataklara, koltuklara, duvar köşelerine, döşeme boşlukları vb. gibi yerlere yumurtalarını bırakarak buralarda ürerler. Pire yumurtası kaç derecede ölür? Pire yumurtasının gelişmesi belirli bir sıcaklık aralığına ihtiyaç duyar. Alandaki sıcaklık  10 °C’nin altına düştüğünde, pire yumurtası gelişimi duraksayabilir.

Pire yumurtası kaç günde çıkar? Pire yumurtası larvaya  dönüşmesi  yaklaşık 3 ila 10 gün  zaman alır. Yani pire yumurtası kuluçka süresi 3 ila 10 gündür. Aslında bu çok kısa bir zaman aralığı. Pire larvaları ne ile beslenir? Pire larvaları, yetişkin pireler, alandaki ölü deri parçacıkları ve diğer organik kalıntıların dışkısı ile beslenerek pupa evlerine geçerler. Bu evrede larvalar kan ememezler.

Pire yumurtası nasıl yok edilir? Pire yumurtası nasıl temizlenir? Pire yumurtasından nasıl kurtulunur? diye aklınıza sorular takılabilir. İlk önce yumurtaların larva olarak çıkmalarını beklememiz gereklidir. Çünkü pire yumurtaları alanın her yerinde olabilir. Pire larvasit ilaçlaması ile bu sorun ortadan kalkacaktır. Larva aşaması pire kontrolü nün çok basit olduğu  bir aşamadır.

Pire larvaları pupa evresine 7 ila 14  gün sonra geçiş yaparlar.

Yaklaşık olarak 14 günlük  pupa evresinden sonra pireler yetişkin evresine geçiş yaparlar. İnsanlar veya hayvanlarının üzerine zıplayarak 24 saat içinde kan emmeye başlarlar  ve yumurtalarını bırakırlar.

Yetişkin pirelerin ortalama yaşam ömürleri yaklaşık 4 ila 12 haftadır.

PİRE NASIL TEMİZLENİR?

insanların sıradan ilaçlarla pire ilaçlama yoluna gittiğini görüyoruz. Oysa pire nasıl temizlenir? düşüncesiyle bu işlemin pire ilaçlama firmaları tarafından yapılması gerekiyor. Sokaklarda bile satılan pire ilaçlarının beklentilerimize karşılık vermesi olanaksızdır. Bu sebeple de iyi bir pire ilaçlama servisi bulmak zorundayız. Kan yoluyla bulaşabilecek tüm hastalıkların nedeni olabilecek olan bu canlıdan kurtulmak için anlaşacağınız pire ilaçlama firması mutlaka ruhsatlı olmalı. Ruhsatlı olmaz ise ancak sizin yapacağınız ilaçlama kadar etki alırsınız. Görünen birkaç pireyi yok edersiniz ama kolonileri halen aktif olarak zararlarına devam ederler. Hele ki evinizde tüylü hayvan besliyorsanız pire ilaçlama konusuna daha hassas yaklaşmalısınız.

PİRELERDEN NASIL KURTULUNUR?

Pirelerden kurtulmak için pire yaşam döngülerinin bilinmesi gerekir. Bunu da en doğru bilen uzman pire ilaçlama servisleridir. Pire İlaçlaması yapılmadan pirelerden kurtulmak olanaksızdır. Bu sebeple de sıradan ilaçlama yapmak sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Özellikle de evlerimizde beslediğimiz evcil hayvanlarımızın zarar görmemesi adına pirelerden nasıl kurtulurum? Sorusunun cevabı uzman pire ilaçlama şirketi olmasının bilinmesi gerekir.

PİRE İLAÇLARI

Pire ilaçlama servisleri uygulama esnasında genel olarak pire yoğunluğuna, pire türüne ve mekândaki diğer canlılara göre bir pire ilacı tespitine gidecek ve uygulamaya geçeceklerdir. Tabi bunu eğitimini almamış birinin bu uygulamayı gerçekleştirmesi de çok fayda göstereceği bir durum değildir. Bu nedenle de yapılması gereken ise sıradan bir pire ilacı alıp acemi olarak bireysel ilaçlama yapmak yerine, tanınan ve uzman bir pire ilaçlama firması ile anlaşmaktır.

PİRE İLAÇLAMA FİYATLARI

Pire ilaçlama şirketleri uygulamada pire ilaçlama fiyatı belirlemesi gerçekleştirirken birçok maddeyi değerlendirirler. Bu pire ilaçlama ücreti alanın büyüklüğüne bağlıdır. En uygun pire ilaçlama fiyatları ile en kesin çözümü uygulamak için ziraat mühendislerimiz en etkili pire ilaçlarını tercih etmektedirler. Bununla birlikte uygulama oranı, tek tip ilaç kullanılmaması, uygun makine seçimi gibi çözüm sağlayacak tercihler çok önemlidir. En doğru pire ilaçlama fiyatları uzman ziraat mühendislerine vereceğiniz bilgilerin analizinden sonra belirlenebilir.

PİRE İLAÇLAMA ŞİRKETİ

Ruhsatlı olan pire ilaçlama şirketleri doğru ekipmanlar ile uygulama yaparlar ve en kuytu alanlarda gizlenebilen pirelerle hatta onların yumurtaları ve larvaları ile de mücadele ederler. Bu uygulamaları esnasında Sağlık Bakanlığı onaylı pire ilaçları kullanan pire ilaçlama şirketi pireler ile mücadele edeceklerinden dolayı pirelerin dışında kalanları korurlar ama pireleri yok ederler. Pire ilaçlama İstanbul çalışmalarında sizlere maksimum destek verecek olan firmamız 7/24 saat ulaşabileceğiniz ve garantili ilaçlama yapan tek firma.

Nisan Böcek İlaçlama olarak sizlere en kaliteli hizmeti en makul bedellerle sağlıyoruz. İstanbul geneline hizmet veren işletmemiz her ilçede sabit fiyat politikası uyguluyor. Arayın ve pire sorunundan tamamen kurtulun. Üstelik de çok uygun fiyatlar ile.

Haşere Talep Formu