Nem böcekleri adında da anlaşılacağı gibi nemli alanlara uyum sağlayabilen ve bu alanlarda döngülerinin sürdürebilen haşerelerdir. Hem nemli ortam hem de gıda varsa bir ortamda tam da onların arayacakları yerler oralardır. Karanlık, havasız, nemli ortamlar onlar için en ideal yaşam kaynağıdır. Nem böcekleri, nemsiz, rutubetsiz alanlarda yaşayamayan sadece nemi hissedip nemin kokusunu alan bu haşereler nemli alanlara doğru yön alırlar. Bu alanlar daha çok mutfak, ortak alanlar, bodrum, gıda yerleri, kafe, restoran gibi ve sayılacak daha birçok kapalı, nemli, havasız ve sıcak alanlardır.

Nem böcekleri; kalorifer böceği, hamam böceği, gümüşçün böceği, karınca, susam böceği, kurtlar, solucan, salyangoz, sivrisinek vb. gibi çeşitli böceklerdir.

Bu rutubetli, nemli alanlar onlar için üreyip çoğalabilecekleri alanlardır.

  • Nem böceklerinden kurtulmak için rutubetin kurutulup bu alanların havalandırılması sağlanmalıdır.
  • Gıda alanlarında ya da evlerde pencereler hep açık tutulmalı ve düzenli olarak bu yerleri temizliği yapılmalıdır.
  • Sonrasında ise nem böceği ilaçlama servislerinden nem böceği ilaçlama ile ilgili detaylı olarak uygulama yardımı talep edilmelidir.

Nem böceği yumurtalarını karanlık, nemli ve kuytu bölgelere gizleyerek en ideal ortamı yumurtaları için yaratmış olacaktır. Bu ideal ortamlarda ki yumurtalar en kısa sürede yırtılarak çok fazla sayıda yavru nem böcekleri oluşacaktır. Yumurtadan çıkan bu haşereler ise kısa sürede yetişkin haline gelerek eğer ki ilaçlama yapılmazsa üreyip çoğalacaklardır. Böylelikle alanlarınızda bir haşere sorunu oluşacak ve bireysel olarak başa çıkması zor bir hal alacaktır. Nem böcekleri ile mücadele de erkenden harekete geçmek çok önemlidir. En kısa sürede nem böceği ilaçlama servislerinden uzman ekiplerce uygulama almanız gerekmektedir.

Yalnızca ev ve işyerlerinde temizlik yaparak ve buraları havalandırarak nem böceği probleminden ne yazık ki kurtulamazsınız. Sadece bir tane nem böceği alanlarınıza girmesiyle ev ve işyerlerinizi eğer önlem almazsanız adeta saracaktır.

Özellikle de mutfak, banyo, kiler kısımlarında, dolap içleri, çekmece içleri ve tezgâh üzerlerinde çok yoğun olarak bu haşerelerle karşılaşabilirsiniz. Bakanlık onaylı nem böceği ilaçları ile en kısa sürede bu problem uzman ekiplerimizce kontrol altına alınır.

İlaçlama sonrasında ise açıkta gıda bırakmayarak, çöplerinizi biriktirmeden poşetleyerek atmak, sertifikalı çiçek toprağı kullanmak, nemli alanların kurutmak, bolca havalanan alanlar oluşturmak, temizliğinize de önem vererek bu sorun çözülecektir.

Nem böceği ilaçlama da en önemli maddeler; nem böceği etken maddeli ilaçlar, ilaç doz oranları, her alana ilacı eşit şekilde ilaç püskürtecek ilaçlama alet ve ekipmanlar, ilaçlama zamanı ve farklı uygulama metotları ile deneyimli personellerdir.

Hemen arayın!

En uygun fiyatlardan yararlanın!

Alanlarınızda nem böcekleri olarak kalorifer böceği, hamam böceği, gümüşçün böceği ( gri böcek) varsa aşağıdaki butonlara tıklayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

KALORİFER BÖCEĞİ HAMAM BÖCEĞİ GÜMÜŞÇÜN BÖCEĞİ

 

Haşere Talep Formu