Zararlı olduğu bitkiler genellikle bahçelerimizde bulunan erik, kayısı, badem, şeftali, incir, kiraz ağaçlarında görülmektedir ve bu ağaçlarda zararlar verirler. Kırmızı örümcekler evlerimizde ise bitkilerimiz üzerlerinden bitki öz suyu ile beslenerek bitkilerin kurumasına neden olacak zararlar ortaya çıkarırlar.

Küçük kırmızı örümcekler ne yer? beslenmelerini bahçelerdeki ağaçların yapraklarından bitki özsuyunu emerek gerçekleştirirler. Bununla birlikte beslendikleri ağaçlara zehirli maddelerini salgılayarak zarar yaparlar. Kırmızı örümcek zararı oluşmuş yapraklarda, damarlar boyunca renk bozulması görülür ve yapraklar belirli bir zaman sonra dökülecektir. Zarar gören ağaçlarda meyve verimi yıldan yıla düşer.

 

 KIRMIZI ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

Görülen yerler arasında çatıda kırmızı örümcek, BALKONDA KIRIMIZ ÖRÜMCEK, bahçede kırmızı örümcek yoğunluğu çok fazlaca görülebilir. Kimyasal mücadele için kırmızı örümcek ilaçlama alanın tamamına yapılmalıdır. Bunun nedeni ise bu kırmızı örümcek akarları çok küçük olduğu için alanınızın her yerine dağılması çok kolaydır. Böylelikle etki çapı fazlalaştırılarak çözüm daha da artacaktır.

Çatıda kırmızı örümcek akarı görülmesi genellikle kuşların vücutlarından taşınarak olmaktadır. Ya da ağaçların binalara sürten kısımlarında binalar üzerinden balkonlara veya çatılara geçiş sağlarlar.

Bahçelerde görülen küçük kırmızı örümcekler 10-15 adet fazla görüldüğü takdirde kontrol sağlanması amacı ile kırmızı örümcek ilaçlama servisi ile iletişime geçilerek kimyasal çözüm sağlanmalıdır. Aksi takdirde daha da çoğalarak alanlardaki bitkilerin kurumasına kadar zarar verebilirler. Küçük kırmızı örümcek ilaçlama sayesinde bu sorundan kurtularak ağaçlarınızın ya da bitkilerinizi sağlıklı büyümesine yardımcı olursunuz.

 

KÜÇÜK KIRMIZI ÖRÜMCEK İLACI

Sağlık bakanlığı onaylı kırmızı örümcek ilacı etken maddeleri, seyretme oranı, uygulama oranı çok iyi bilinmelidir. Aksi takdir de açık alanlara ve ağaçlara bilinçsizce uygulanan ilaçlar kırmızı örümceklerin vereceği zararlardan daha fazla olacaktır.

Kırmızı örümcek ilaçlama firması uygulama esnasında genel olarak örümcek yoğunluğuna, örümcek türüne ve mekândaki diğer canlılara göre bir etkili küçük kırmızı örümcek ilacı tespitine gidecek ve uygulamaya geçeceklerdir. Tabi bunu eğitimini almamış birinin bu uygulamayı gerçekleştirmesi de çok fayda göstereceği bir durum değildir. Bu sebeple de yapılması gereken ise sıradan bir kırmızı örümcek ilacı alıp acemi olarak bireysel ilaçlama yapmak yerine, tanınan ve uzman bir kırmızı örümcek ilaçlama firması ile anlaşmaktır.

 

Haşere Talep Formu