Sevimli canlılar grubunda yer alsalar da hatta ömürlerinin çok kısa olması ile bilinseler de kelebekler sağlık sorunlarına yol açabilirler. Özellikle tırtıl dönemlerinde bitkilere ciddi oranda zarar verebilirler. Bu sebeple de istemeyerek de olsa onların belirli dönemlerde ilaçlanması gerekiyor. Kelebek ilaçlama işlemi canlının hassas bir bünyeye sahip olmasından dolayı kolay gibi görülebilir. Ancak durum hiç de sanıldığı gibi değildir. Masum görülen bu canlının hastalık taşıma konusunda ciddi zararları olduğunun altını çizmek gerekir. KELEBEK İLAÇLAMA işlemlerini basit görüp de kişilerin kendilerinin ilaçlama yapmaya kalkışması çok ciddi sorunları da beraberinde getirecektir. Özellikle hatalı kelebek ilaçlama işlemleri nedeniyle zehirlenmeler olabilecektir. Çünkü biliyoruz ki her haşere için aynı ilaçlar kullanılmazlar. Hatta farklı yöntemlerde ilaçlama yapılması bile gerekebilir.

Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu uzmanlardan destek almaktır. Bu uzmanlar da ancak profesyonel kelebek ilaçlama firmaları çatısı altında bulunur. Buradan da anlayacağınız üzere ana amaç doğru bir kelebek ilaçlama firması bulmak olmalıdır. Peki, bir ilaçlama firmasına doğru firma diyebilmemiz için hangi özellikleri taşıması gerekir. Birinci koşul kelebek ilaçlama servisi ruhsatlı yani resmi belgeleri tam olmalıdır. Bu bazı gereklilikleri otomatik olarak sağlıyor olacaktır. Örnek vermek gerekirse firmanın Sağlık Bakanlığı kontrolü altında olan ilaçlar ile kelebek ilaçlama yapıyor olmasıdır. Kelebek ilaçlama servisleri eğer remi belgeli ise mutlaka farklı ekipmanlar kullanacaklardır ve bu ekipmanlar da bazı standartları sağlıyor olacaktır.

Elbette kelebek ilaçlama şirketi sadece doğru ilaçlar kullanıyor ve doğru ekipmanlar kullanıyorsa iyidir demek doğru olmaz. Çalıştırdığı personelin de önemi büyüktür. Mesela kelebek türlerini birbirinden ayıramayanların yapacakları ilaçlamadan tam anlamıyla katkı almak olanaksızdır. Kelebek ile mücadele kapsamında kullanılan ilaç, uygulama ekipmanları ve ilaçlama ekibi bütün bir şekilde yetkinliği yakalamışsa ilaçlamadan beklenen sonuç elde edilebilir. Bizler size bu konuda maksimum memnuniyet sağlayacak bir kelebek ilaçlama şirketi olarak faaliyet gösteriyoruz. 7/24 saat aktif olan Nisan Böcek İlaçlama sizleri garanti ilaçlama ile tanıştıracak. İstanbul’un tümüne hizmet veren firmamız kaliteli ve uygun fiyatlı ilaçlama hizmetleri ile aramanız bekliyor. Arayın ve kelebeklerden tamamen kurtulun.

Haşere Talep Formu