Kaçıncı katta yaşarlarsa yaşasınlar ev kadınları arada bir karınca sorunu ile karşılaşırlar. Ne yazık ki bu sorunlar bulaşık deterjanları ile ya da limon ile yok edilmeye çalışılır. Oysa bu yöntemler sadece karıncaların yönünü değiştirmesine sebep olur. Doğru bir karınca ilaçlama yapılmaması durumunda onlardan kurtulmak imkânsızdır. Büyüklerimizden öğrendiklerimiz ve karıncaların çalışkanlıkları ile tanınıyor olması nedeniyle onları yok etmek istemeyiz ama onlar ciddi sağlık sorunlarının sebeplerinden olabilir. Bu nedenle onlardan kurtulmak zorunluluktur. Bu da nacak karınca ilaçlama ile mümkün olabilir. Ama yapılacak ilaçlamanın da dikkatli yapılması gerekir. Sıradan karınca yemleri ya da karınca ilaçları ile onları uzaklaştırmak imkânsızdır. Yapılacak olan karınca ilaçlama işlemi kesinlikle bu haşerenin yeniden gelmesini engellemelidir.

Her türlü ilaçlama işlemlerinde olduğu gibi karınca ilaçlama işlemlerinde de uzman desteği almak gerekir. Yani karınca ilaçlama firmaları yardımı alarak ilaçlama yapılmalıdır. Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde ilaçlama yapılacaksa uzmanlardan destek almak olmazsa olmaz gereklilik oluyor. Karıncalardan kurtulmak için sevdiklerimizi zehirlemek istemeyiz değil mi? Karınca ilaçlama şirketleri karıncaların sadece yok edilmesini sağlamazlar. Yeniden gelmelerini de engellerler. Ama ruhsatlı olan karınca ilaçlama servisleri için geçerli bu ifademiz. Çünkü biliyoruz uygulama yapacak olan karınca ilaçlama firması eğer remi belgeli ise Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı ilaçları kullanırlar. Böylece de insan sağlığı maksimum oranda güvence altına alınır.

Tabi uygulamayı yapacak olanlar da elde edilecek sonuç adına çık önemli. Mutlaka alanında profesyonel kişiler olmalı. Zaten ruhsatlı olan karınca ilaçlama servisi de bünyesinde böylesine uzmanları çalıştırırlar. Bu tür kişiler her yöntemden haberdardırlar ve görülen karıncaların türü ve yoğunluğuna göre farklı uygulama türü belirleyebilirler. Bizler de sizlere en doğru karınca ile mücadele yöntemi sunacak olan bir işletmeyiz. Maksimum memnuniyet, uygun fiyat ve kaliteli hizmet için doğru adresiniz Nisan Böcek İlaçlama firmasıdır. Garantili ilaçlama yapıyoruz ve sizi bir günlük değil uzun süreli olarak karıncalardan kurtarıyoruz. 7/24 saat faaliyet gösteren firmamızdan destek almak istiyorsanız gece veya gündüz fark etmez bizleri arayabilirsiniz. Profesyonel ziraat teknikerlerimiz her an aramanızı bekliyor.

KARINCA NEDİR VE EVLERİMİZE NEREDEN GELİR?

Karıncalar evimizin içine nasıl girer? Pencere, çatlaklar ve kapı aralarından girerler. Karıncalar kaçıncı katta olursak olalım evlerimize tırmanabilirler. Karıncalar büyük koloniler halinde toplu olarak yaşarlar. Güçlü ve sosyal yaratıklardır kendi ağırlıklarından daha fazla ağırlığı kaldırabilirler. Yuvalarında mantar yetiştirerek kendi yiyeceklerini kendileri üretebilirler. Yaz aylarında çalışıp yiyecek depolayan kış aylarında yuvalarında gizlenen karıncaların üremesinde kraliçe karınca rol oynar. Karınca haşerelerinin kendilerine ait sezgileri vardır ve geriye dönebilmek için görünmeyen koku izleri salgılarlar. Karıncalardan veya bunlara benzer haşerelerden korunmanın en kolay yöntemi ise karınca ilaçlama servisi yardımı alarak bu sorundan kurtulmak mümkündür.

KARINCALAR NE KADAR YAVRU YAPAR?

Karınca haşerelerinin çoğalması ve üremesi kraliçe karınca ile olur. Erkek karıncalarla çiftleştikten sonra kendine yer arayan kraliçe karınca kendine nemli ve sıcak uygun bir ortam bulur. Kanatlarını koparan kraliçe arı yaklaşık bir hafta yiyecek ihtiyacını kopardığı kanatlarından sağlar. Kraliçe karınca ayda yaklaşık olarak 30.000 yavru karınca doğurmaktadır. Bu denli çok yavru karınca sorunu ile mücadele etmek için kesinlikle bir karınca ilaçlama şirketi yardımı almak gerekir.

KARINCALAR EVİMİZE NEDEN GELİR?

Karıncalar birçok gıdayı tüketebilirler özellikle de tatlı, şekerli gıdaları çok severler. Yere düşen ufak tatlı kırıntıları ya da kesme şeker karınca haşerelerinin evinize doğru gelmesi için yeterlidir.  Bu yüzden mutfaklarımıza veya yemek yediğimiz yerlere kırıntı dökmemeye dikkat etmeliyiz.

Karıncalar yaşadığımız mekânlardaki nem ve yiyeceğe gelir. Bu sayede evlerimize ulaşmaları da çok kolaydır. Pencereden, balkondan, kapıdan, boşluklardan, bitkileri kullanarak dışarıdan ve dahası her yerden gelebilirler.

Karıncalar nemli yerlerde yuva yapmayı ve buralarda bulunmayı severler. Örneğin; banyonuzdaki nemden dolayı çürümüş köşelerdeki yerler karıncaların yuva yapması için cazip yerlerdir. Karınca ilaçlama firmalarının bilgileri ve bu konudaki çözümleri oldukça uygundur. Bunun sebebi bireysel olarak siz tek tek öldürseniz de o karınca haşereleri bir yerlerden daima çıkacaklardır.

KARINCALAR NASIL BESLENİR?

Evlerimize giren karınca haşereleri öncelikle tatlı olan şekerli yiyeceklere yönelirler. Yemek kırıntıları, ölmüş böcekler, su, yağ ve benzeri maddeleri vb. tüketirler. Karıncalar hem etçil hem de otçuldur. Sayıları fazlaysa ölü bir kuşu, kertenkeleyi bile beslenebilmek için yiyebilirler.

KARINCALAR NEREDE YAŞAR?

Karıncalar nemli ve sıcak olan ortamları severler. Kış aylarında yuvalarından çıkmayan karıncalar yazın hemen ortaya çıkarak yiyecek aramaya koyulurlar. Üreme dönemlerine geldiklerinde yuva yapmak için yeni yerler de ararlar. Mutfak ve banyo altlarına nemden dolayı yuva yapabilirler. Çünkü suya yakın olan yerler karıncalar için uygun yerdir.

KARINCALARDAN NASIL KURTULURUM?

Karıncalar ev, ofis, bodrum, yemekhane gibi yerleri işgal etmesi çok kolaydır. Hijyene çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Yemek sonrası etraftaki kırıntıların temizlenmesi karıncaları uzak tutabilir. Çeşitli önlemler alınabilir tabi ki. Fakat karıncalarla bireysel çözüm çok zordur.

Karınca ilaçlama firmaları bu yöndeki çalışmalarını yeni nesil ilaçlama makineleriyle ve Sağlık Bakanlığı onaylı kaliteli biyosidal ürünlerle çözüme doğrudan ulaştırmaktadır.

Karıncaların yaşadığımız mekânlarda oluşmaması için öncelikle bizimle birlikte yaşamaya iten şartları ortadan kaldırmamız gerekir. Fakat bir kere evinize girip beslendiklerinde ve o görünmez izleri bıraktıklarında, yaptığınız bireysel ilaçlamalar işe yaramayacaktır. Karıncalar zekidir canlılardır. Bu usta karıncalardan kurtulmanın en basit yolu karınca ilaçlama servislerinden yardım almaktır.

KARINCA İLAÇLAMA FİYATLARI

Karıncalar sevimli canlılar olarak bilinse de içlerinde zararlı olanlar da vardır. Karınca ilaçlama fiyatlarını karınca ilaçlama firmamızı arayarak veya talep formumuza yazarak ziraat mühendislerimizden bilgi alabilirsiniz. Karınca ilaçlama fiyatları yaşadığınız alana ve ortama göre farklılık gösterebilir.

Haşere Talep Formu