KARINCA İLAÇLAMA NASIL YAPILIR?

Evler, ofisler, bahçeler, yemekhane ve fabrikalar gibi daha sayılabilecek birçok alanda karınca şikâyetleri olabilir. Özellikle yaz mevsiminin gelmesi ve sıcaklığın artmasıyla birlikte karıncalar kış uykusundan uyanıp yiyeceklerini temin etmek ve bir sonraki yıl depo etmek için gıda olan yerlere geçerek yuvalarını kurmaktadırlar.

Karıncaları yaşam alanında bitirmek bilinçsiz şekilde bireysel mücadelelerle neredeyse imkânsızdır. Yalnızca profesyonel bir karınca ilaçlama şirketi ile anlaşarak karıncalardan kurtulmak mümkündür.

Alanlarınızı saran karıncalardan kurtulmak için alanın yapısını bilmek çok önemlidir. Karınca ilaçlama nasıl yapılır? karınca yuvalarının nereden başladığını belirlemekle ilaçlama işlemi başlar. Karınca yuvası belirlenmesinden sonra gerekli hazırlık aşamaları yapılır. Bununla birlikte karınca ilaçlama yapılacak alana bağlı yöntemin ve karınca ilacı seçimi yapılması önem sarf edecektir.  Karınca ile mücadele de kullanılan yöntemler alanda bir daha hiç karınca görmemek üzere kontrollü şekilde ayarlanan metotlar olmalı.

Karınca ilaçları kullanımında DSÖ’ ye göre etkili madde oranı, uygulama dozu, seyretme oranı, uygulama oranı,  uygulama sıklığı ve zamanının ayarlanması hedef haşerelerin kontrolü için çok önemlidir. Aksi taktirde sadece rastgele ilaç alınıp bilinçsizce alanlara uygulamak maddi kayba, çevre zararına ve sağlık sorunlarına neden olacaktır.

 

KARINCA İLACI

Karınca ilaçlama yapılacak ev, apartman dairesi, iş yeri, bahçe vb. alana bağlı yöntemin ve karınca ilacı seçimi yapılması karınca ile mücadele de en önemli aşamadır. Bununla birlikte uygulanacak yöntemler de evinizde bir daha hiç karınca görmeyeceğiniz kontrollü şekilde ayarlanan metotlar olmalıdır.

Karınca ilaçları nelerdir? sıvı ilaç, toz ilaç, jel ilaç bazlı olarak seçenekleri vardır. Burada önemli olan ilacın Sağlık Bakanlığı onaylı olması, ilacın içeriği ve alana nasıl uygulandığıdır. Sıvı bazlı ise sıvı kokulu ya da sıvı kokusuz tercihleri mevcuttur. Tabi ki alandaki yoğunluğa bağlı olarak seçim ona göre yapılacaktır. İlacın etken maddesi, seyreltme oranı, ilaçlama zamanı, uygulama sıklığı ve uygularken korunmak karınca ile mücadele de olmasa olmazıdır.

Karınca jel ilacı seçiminde uygulama dozu önemli oranda alandaki karıncayı etkileyecektir. Çok az ya da çok fazla karınca jel ilacı kullanmak alandaki karıncaların alandaki etkinliğini değiştirmeyebilir. Örneğin; dozu fazla kullandığınızda jel ilacın evinizde olmayan karıncaları beslenmek için evinize çekimi gibi. Az oranda kullanıldığı vakit ise sorunun çözülememesi gibi.

Karınca ilaçları kullanımında DSÖ’ ye göre etkili madde oranı, uygulama dozu, seyretme oranı, uygulama oranı,  uygulama sıklığı ve zamanının ayarlanması hedef haşerelerin kontrolü için çok önemlidir. Aksi takdirde sadece rastgele ilaç alınıp bilinçsizce alanlara uygulamak maddi kayba, çevre zararına ve sağlık sorunlarına neden olacaktır.

 

KARINCA İLAÇLAMA

Kaçıncı katta yaşarlarsa yaşasınlar ev kadınları arada bir karınca sorunu ile karşılaşırlar. Ne yazık ki bu sorunlar bulaşık deterjanları ile ya da limon ile yok edilmeye çalışılır. Oysa bu yöntemler sadece karıncaların yönünü değiştirmesine sebep olur. Doğru doz ilaçlar, uygulama yöntemleri ve deneyimli personeller ile karınca ilaçlama yapılması durumunda onlardan kurtulmak kolaylaşır. Büyüklerimizden öğrendiklerimiz ve karıncaların çalışkanlıkları ile tanınıyor olması nedeniyle onları yok etmek istemeyiz ama onlar ciddi sağlık sorunlarının sebeplerinden olabilir. Bu nedenle onlardan kurtulmak zorunluluktur.  Karınca ilaçlama ilaçların doğru seyretilmesi, uygun yöntemler ve uygun makine şeçimi ile mümkün olabilir. Ama yapılacak ilaçlamanın da dikkatli yapılması gerekir. Sıradan basit karınca yemleri ya da karınca ilaçları ile onları uzaklaştırmak imkânsızdır. Yapılacak olan karınca ilaçlama işlemi hem sıvı ilaçlar hem de karınca jeli ile birlikte detaylı ilaçlanarak ve yuvalarının kurutulması işlemiyle yeniden gelmesini engeller.

Her türlü ilaçlama işlemlerinde olduğu gibi karınca ilaçlama işlemlerinde de uzman desteği almak şarttır. Karınca ilaçlama firmaları yardımı alarak bu sorundan en kısa sürede kurtulabilirsiniz. Özellikle İstanbul gibi kalabalık şehirlerde ilaçlama yapılacaksa uzmanlardan destek almak olmazsa olmaz gereklilik oluyor. Karıncalardan kurtulmak için sevdiklerimizi zehirlemek istemeyiz değil mi? Karınca ilaçlama servisi karıncaların sadece yok edilmesini sağlamaz yeniden gelmelerini de engellerler. Ama ruhsatlı olan karınca ilaçlama servisleri için geçerli bu ifademiz. Çünkü biliyoruz uygulama yapacak olan karınca ilaçlama firması eğer remi belgeli ise Sağlık Bakanlığı ile Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı ilaçları kullanırlar. Böylece de insan sağlığı maksimum oranda güvence altına alınır.

 

KARINCA İLAÇLAMA ŞİRKETLERİ

Mutlaka alanında profesyonel kişiler olmalı. Zaten ruhsatlı olan karınca ilaçlama şirketleri de bünyesinde böylesine uzmanları çalıştırırlar. Bu tür kişiler her yöntemden haberdardırlar ve karınca yuvası belirleyerek görülen karıncaların türü ve yoğunluğuna göre farklı uygulama metodu belirleyebilirler. Bizler de sizlere en doğru karınca ile mücadele yöntemi sunacak olan bir işletmeyiz.

Maksimum memnuniyet, uygun fiyat ve kaliteli hizmet için doğru adresiniz Nisan Böcek İlaçlama firmasıdır. Garantili ilaçlama yapıyoruz ve sizi bir günlük değil uzun süreli olarak karıncalardan kurtarıyoruz. 7/24 saat faaliyet gösteren firmamızdan destek almak istiyorsanız gece veya gündüz fark etmez bizleri arayabilirsiniz. Karınca ilaçlama İstanbul da her ilçede uygun fiyatlarda profesyonel ziraat teknikerlerimiz her an aramanızı bekliyor.

 

KARINCA NEDİR?

Karıncalar büyük koloniler halinde toplu olarak yaşarlar. Güçlü ve sosyal yaratıklardır kendi ağırlıklarından daha fazla ağırlığı kaldırabilirler. Yuvalarında mantar yetiştirerek kendi yiyeceklerini kendileri üretebilirler. Yaz aylarında çalışıp yiyecek depolayan kış aylarında yuvalarında gizlenen karıncaların üremesinde kraliçe karınca rol oynar. Karınca haşerelerinin kendilerine ait sezgileri vardır ve geriye dönebilmek için görünmeyen koku izleri salgılarlar. Karıncalardan veya bunlara benzer haşerelerden korunmanın en kolay yöntemi ise karınca ilaçlama servisi yardımı alarak bu sorundan kurtulmak mümkündür.

KARINCALAR EVİMİZE NEREDEN GİRER?

Karıncalar evimizin içine nasıl girer? Pencere, çatlaklar ve kapı aralarından girerler. Karıncalar kaçıncı katta olursak olalım evlerimize tırmanabilirler. Karıncalar yaşadığımız mekânlardaki nem ve yiyeceğe gelir. Bu sayede evlerimize ulaşmaları da çok kolaydır. Pencereden, balkondan, kapıdan, boşluklardan, bitkileri kullanarak dışarıdan ve dahası her yerden gelebilirler.

KARINCALAR NE KADAR YAVRU YAPAR?

Karınca haşerelerinin çoğalması ve üremesi kraliçe karınca ile olur. Erkek karıncalarla çiftleştikten sonra kendine yer arayan kraliçe karınca kendine nemli ve sıcak uygun bir ortam bulur. Kanatlarını koparan kraliçe arı yaklaşık bir hafta yiyecek ihtiyacını kopardığı kanatlarından sağlar. Kraliçe karınca ayda yaklaşık olarak 30.000 yavru karınca doğurmaktadır. Bu denli çok yavru karınca sorunu ile mücadele etmek için kesinlikle bir karınca ilaçlama şirketi yardımı almak gerekir.

KARINCALAR EVİMİZE NEDEN GELİR?

Tek cevabı beslenme ve barınmadır. Karıncalar birçok gıdayı tüketebilirler özellikle de tatlı, şekerli gıdaları çok severler. Yere düşen ufak tatlı kırıntıları ya da kesme şeker kokusunu almış karınca haşerelerinin evinize doğru gelmesi için yeterlidir.  Bu yüzden mutfaklarımıza veya yemek yediğimiz yerlere kırıntı dökmemeye dikkat etmeliyiz.

Karıncalar nemli yerlerde yuva yapmayı ve buralarda bulunmayı severler. Örneğin; banyonuzdaki nemden dolayı çürümüş köşelerdeki yerler karıncaların yuva yapması için cazip yerlerdir. Karınca ilaçlama firmalarının bilgileri ve bu konudaki çözümleri oldukça uygundur. Bunun sebebi bireysel olarak siz tek tek öldürseniz de o karınca haşereleri bir yerlerden daima çıkacaklardır.

KARINCALAR NASIL BESLENİR?

Evlerimize giren karınca haşereleri öncelikle tatlı olan şekerli yiyeceklere yönelirler. Yemek kırıntıları, ölmüş böcekler, su, yağ ve benzeri maddeleri vb. tüketirler. Karıncalar hem etçil hem de otçuldur. Sayıları fazlaysa ölü bir kuşu, kertenkeleyi bile beslenebilmek için yiyebilirler.

KARINCALAR NEREDE YAŞAR?

Karıncalar nemli ve sıcak olan ortamları severler. Kış aylarında yuvalarından çıkmayan karıncalar yazın hemen ortaya çıkarak yiyecek aramaya koyulurlar. Üreme dönemlerine geldiklerinde yuva yapmak için yeni yerler de ararlar. Mutfak ve banyo altlarına nemden dolayı yuva yapabilirler. Çünkü suya yakın olan yerler karıncalar için uygun yerdir.

KARINCALARDAN NASIL KURTULURUM?

Karıncalar ev, ofis, bodrum, yemekhane gibi yerleri işgal etmesi çok kolaydır. Hijyene çok dikkat etmemiz gerekmektedir. Yemek sonrası etraftaki kırıntıların temizlenmesi karıncaları uzak tutabilir. Çeşitli önlemler alınabilir tabi ki. Fakat karıncalarla bireysel çözüm çok zordur.

Karınca ilaçlama firmaları bu yöndeki çalışmalarını yeni nesil ilaçlama makineleriyle ve Sağlık Bakanlığı onaylı kaliteli biyosidal ürünlerle çözüme doğrudan ulaştırmaktadır.

Karıncaların yaşadığımız mekânlarda oluşmaması için öncelikle bizimle birlikte yaşamaya iten şartları ortadan kaldırmamız gerekir. Fakat bir kere evinize girip beslendiklerinde ve o görünmez izleri bıraktıklarında, yaptığınız bireysel ilaçlamalar işe yaramayacaktır. Karıncalar zekidir canlılardır. Bu usta karıncalardan kurtulmanın en basit yolu karınca ilaçlama servislerinden yardım almaktır.

KARINCA İLAÇLAMA FİYATLARI

Karıncalar sevimli canlılar olarak bilinse de içlerinde zararlı olanlar da vardır. Karınca ilaçlama fiyatlarını karınca ilaçlama firmamızı arayarak veya talep formumuza yazarak ziraat mühendislerimizden bilgi alabilirsiniz. Karınca ilaçlama fiyatları yaşadığınız alana ve ortama göre farklılık gösterebilir.

Haşere Talep Formu