KARASİNEK NE YER?

Karasinekler alanlarımızda dolanarak çok fazla miktarda enerji sarf harcadığından dolayı vücutlarındaki sıvıda şeker oranı azalır. Böylelikle vücutlarındaki şeker oranını arttırmak için besin aramaya koyulurlar. Açık ya da kapalı alanlarımızda havada uçuşurken, koku reseptörleri ile yiyeceklerin yerini bulmaya çalışır. Konduğu yerde ayaklarındaki tat alma organı besinin tatlı, tuzlu veya ekşi olup olmadığını algılayarak beslenme işlemi başlar.

Beslendiği gıda ne kadar şekerli ise daha fazla beslenir.  Karasinek ne yer? Yağlar, karbonhidratlar, sert yiyecekler ve proteinlerden kolaylıkla beslenebilir. Bununlar birlikte ekmek, şeker, çikolata, meyve suyu, su, çürüyen bitkisel atıklar, çöpler, gübre, organik atıklar vb. aslında hemen hemen her şeye konup beslenirler.

Karasinekler yiyeceklerle beslenirken de ağızdan salgı ve tükürük salgılar. Bir başka karasinek, aynı gıdanın üstüne konduğunda, bir önceki karasineğin tükürüğünü de emer ve bakteriler ikinci bir karasineğe bulaşır. Basit bir beslenme gibi görünse de insanlara zararlı bakteriler bulaşarak çeşitli hastalıklara sebep olabilirler. Karasineklerin oluşturduğu sağlık riskleri nedeni ile alanlarınızın detaylı olarak uygun dozlarda karasinek ilacı dozlarında karasinek ilaçlama yapılması çok önem sarf eder.

KARASİNEK İLE MÜCADELE

Karasinek ile mücadele için özellikle karasinek biyolojisi, türleri ve üreme alanları hakkında genel bir bilgi sahibi olmak gereklidir. Bununla birlikte karasinek ilaçlarının uygulama dozları, seyreltme oranlarının bilinmesi ve uygulama yapılacak alet-ekipmanlar-ilaçlama makinelerinin seçimi çok önemlidir.

Karasinek ile mücadele aşamasında, karasinek larva kontrolü ve karasinek ergin kontrolü olarak 2 farklı zamanda yapılması önerilen  kimyasal kontrollerin sağlanması gerekir. Bunlar; mekanik mücadele, fiziksel mücadele (tuzaklar), kimyasal mücadele ve kültürel mücadelelerdir.  Özellikle ev, işyeri, gıda yerleri ve bahçelerde kontrol amaçlı yapılan kimyasal mücadele karasinek ilaçları (insektisit) ile sağlanır. Bu insektisitler yani karasinek ilacı larvasitler ve alan spreyleridir. Bu insektisitlerin içiriği, etken maddeleri, uygulama dozları, uygulama zamanları, zamana bağlı uygulama sıklığının ziraat mühendisleri tarafından belirlenmesi çok önemlidir. Uygulamalarda ULV cihazı ile yapılan ilaçlamalarda partikül büyüklüğünün 10-30 mikron civarında ayarlanması önemlidir.

Karasinek ile mücadele etmek zordur. Bunun doğru operasyonu ise eğitim, doğru uygulama ve gözlemdir.

KARASİNEK İLACI

Karasinek ilacı olarak seçilecek ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tavsiye ettiği insektisitlerin kullanılması gerekmektedir. Bu ilaçların içeriği, seyreltme oranları, uygulama zamanı, uygulama sıklığı, kullanıldığı yerlerin uzmanlar kontrolünde ayarlanması gerekir. Ucuz ilaçlara kanmamalı ve uygulama esnasında kesinlikle korunmanız gerekmektedir.

Karasinek ilacı açık ve kapalı alanlarda farklı seyrelme oranlarına bağlı olarak seyreltilmelidir. Bunu da ancak alanında uzman karasinek ilaçlama servisi personelleri tarafından ayarlanabilir.  Öldürücü ve hızlı düşürücü karasinek ilaçları kullanılarak uygun dozlarda direnç gelişimleri gözlenmez. Havaların ısınmasıyla birlikte en az 2 ile 5 gün aralığında ikinci ilaçlamanın yapılması önem sarf edecektir.

Karasinek ilacı seçimi yapıldığında sıcakkanlı canlılara doğaya ve yer altı sularına karşı kirletici etkisi olmamalıdır.

Karasinek tuzağı alanlarda kullanıldığında yarı yarıya etki sağlamaktadır. Tamamen bir koruma sağlamamaktadır. Karasinek kontrolü amaçlı değildir. Zamansal olarak değiştirilmeli aksi takdirde özelliğini kaybetmektedir. Karasinek tuzağı farklı renk ve çekiciliğe sahiptir. Alansal bazlı olarak çoğu yere karasinek tuzakları koyulmalıdır.

KARASİNEK İLAÇLAMA

Havaların ısınması beraberinde sinek sorunlarını da ortaya çıkarıyor. Her ne kadar şikâyetlerimiz sivrisinekler için olsa da karasinekler de insan sağlığı açısından ciddi endişeleri ortaya çıkarır. Özellikle gıda ürünlerine temas etmeleri maalesef ölümcül hastalıkların bile sebebi olabilirler. Onlara karşı alınacak önlemler oldukça sınırlı. Ama onlardan kurtulmak olanaksız değil. Doğru yapılan karasinek ilaçlama işlemleri ile onlardan kurtulmak mümkün. Ama özellikle marketlerden temin edilebilen sıradan ilaçlar ile kökten bir çözüm elde etmek çok da mümkün değil. Derinlemesine bir karasinek ilaçlama yapılmalı ki bu zararlıların hem larvaları hem de yumurtaları yok edilebilsin. Ama uygulamayı karasinek ilaçlama firmaları yapmalı. Hatta bu firmaların da ruhsatlı olması gerekir. O zaman ruhsatlı bir karasinek ilaçlama şirketi ne gibi özellikleri taşır bundan söz edelim.

Resmi belgeli olan karasinek ilaçlama şirketleri öncelikle Sağlık Bakanlığı gibi kurumların denetiminden geçen ve kullanılmasına onay verdiği ilaçları kullanırlar. Böylece de insan sağlığını alınacak önlemlerle birlikte güvence altına alırlar. Sadece bu da değil. Eğer karasinek ilaçlama servisleri resmi belgeli ise bazı standartları yakalayan ekipmanlar ile ilaçlama yaparlar. Bu da karasineklerin yumurtalarını ve larvalarını yok eder. Bu da demektir ki karasinekler uzun süre ortamda görülmeyecektir. Ayrıca kullanıla ilaçlar uzun süreli etki göstereceklerdir. Karasineklerin çok fazla türü vardır. Bu türleri tanıyan kişilerin karasinek ilaçlama yapması doğru yöntemleri ortaya koymalarına olanak verecektir.

Bizler sizlere maksimum memnuniyet sağlayacak bir karasinek ilaçlama servisi olarak faaliyet gösteriyoruz. Günün her saatinde faaliyet vererek sizlerin günlük yaşantısınız etkilemeden karasinek ile mücadele etmenize olanak sağlıyoruz. İstanbul’un her köşesinde aynı fiyatlarla hizmet veren bir işletmeyiz. Uzman kişilerle uygulama yapan firmamızdan günün her saatinde destek almanız mümkün. Referanslarımızla görüşerek bizim hakkımızda daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Nisan Böcek İlaçlama olarak sizlerin memnuniyeti bizlerin memnuniyeti. Hem kaliteli hem de uygun bedelli bir KARASİNEK İLAÇLAMA hizmeti almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Çünkü bizler garantili ilaçlama hizmeti veriyoruz. Karasineklerin sağlığınızı etkilemesine izin vermeyin. Bizleri arayın ve bu illetten kurtulun. İnsan sağlığı ertelenebilir bir oldu değildir.

Haşere Talep Formu