Evlerde en çok görülen böceklerden birisidir karafatma böceği. Çok sık görülmesi bir yana insana hiç yaklaşmazlar. Karafatma böceği insanı ısırır mı? Hayır. Isırma kemirme gibi özellikleri yoktur. Evlerde bulunan gıda kalıntıları ile beslenirler. Renklerinden dolayı bu isimle anılan bu böcek çok hızlı üreyen ama zor öldürülen böceklerdendirler.

EVDE KARAFATMA VAR NE YAPMALIYIM?

Karafatma ilaçlama yapmadan onlardan kurtulmak çok mümkün değildir. Karafatma ilaçlama yapılmaması durumunda çok ciddi hastalıkların nedeni olabilirler. Bu sebeple de karafatma ile mücadele konusuna çok dikkat etmek gerekir. Tüm böcekleri için geçerli olan doğru ilaçlama için iyi araştırmalar yapmak gerekir.

İyi araştırma derken kişinin kendisi karafatma ilaçlama işlemini nasıl yapacağına dair araştırmadan söz etmiyoruz. Kastımız iyi bir karafatma ilaçlama firması bulmak. Ama ne yazık ki özellikle İstanbul’da bu çok da kolay değil. Halen insanların ruhsatlı olmayan karafatma ilaçlama servisi ile çalıştıklarını üzülerek ve şaşkınlıkla gözlemliyoruz. Oysa bu tür karafatma ilaçlama servisleri yarardan daha fazla zarara yol açmaktadırlar. Onların yapacakları ilaçlama ile karafatmalardan kurtulmak mümkün olmadığı gibi aksine ilaçlama kaynaklı zehirlenmeler de görülebilir. Ama ruhsatlı olan karafatma ilaçlama şirketleri yukarıdakinin tersine Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanarak insanların sağlığını en üst düzeyde korumaya çalışırlar. Tabi ki onlarında bazı önlemler alması ve karafatma ısırır mı? diye sormaktan çok insanlarında bu önlemlere hassasiyet göstermesi gerekir.

KARAFATMA BÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR?

Bir ilaçlama şirketinin başarılı olabilmesi için iyi personeller ile çalışıyor olmaları gerekir. Uzman kişiler görülen veya muhtemel olan haşerelerle mücadele etme konusunda eğitimli olurlar ve hangi türe hangi yöntemler ile ilaçlama yapmaları gerektiğini iyi bilirler. İyi bit karafatma ilaçlama şirketi için size sunulacak referansları iyice inceleyin ve hatta mümkün olduğunca onlar ile görüşmeye çabalayın. Bizler güçlü referanslara sahip olan KARAFATMA İLAÇLAMA işletmesi olarak bu konuda sizlere mutlak memnuniyet verebiliriz. Bizleri günün her saatinde arayabileceğinizi unutmayın. İstanbul karafatma ilaçlama konusunda kendisini ispatlamış olan firmamız garantili ilaçlama hizmeti ile de yüz güldürüyor. Nisan Böcek İlaçlama olarak yirmi dört saat yanınızdayız.

KARAFATMA BÖCEĞİ ZARARLARI

Bir karafatma yumurtası yaklaşık olarak 35-40 adet hamam böceği yavrusu (larvası) barındırır. Peki karafatma yumurtası kaç günde çıkar? diye sorarsanız eğer yaklaşık bir karafatma yumurtası 10-18 günde çatlayarak yavrular ortaya çıkar. Evlerinizi, iş yerlerinizi çok çabuk şekilde sararak her gün her akşam her sabah  görebilirsiniz.

Karafatma yumurtalarını nereye bırakır? kuytu köşeler,duvar çatlakları, yer çatlakları, pervazlara, dolap içlerine, taş altlarına vb. gibi yerlere yumurtalarını bırakarak buralarda ürerler.

Ciddi hastalıkların nedeni olan karafatmalar ile mücadele asla sıradan yöntemlerle olmaz. Gıdalara temas etmesi ve devamlı pis ortamlarda dolaşıyor olmaları nedeniyle sağlık açısından çok riskli böcekler grubunda yer alırlar.

Çöplerdeki çürümüş yiyeceklerle beslendikleri için sizlere bakteri,virüs,protozoa gibi zararlı mikroorganizmaları bulaştırabilirler.Bazı karafatmalar Salmonella gibi zararlı olan bakterileri bünyelerinde barındırarak dolandıkları yerlere bulaştırabilirler.

Görüntüleri yüzünden insanların korkuları ve iğrenmesi olabilir. Düşünün! evinize misafiriniz geldi ve büyük siyah bir kara böcek (hamam böceği) gördü. Sizce düşüncesi ne olurdu?

Haşere Talep Formu