Kalorifer böceği, kahverengi böcek isminden de anlaşılacağı gibi nemli bölgeleri seven ve mutfak giderlerinden evden eve geçebilen böceklerdendir.

Mutfakta kalorifer böceği genellikle dolap içleri ve çekmecelerde kırıntılarla beslenip oralarda üreler. Hatta buzdolabı içinde kalorifer böceği görmek hiçte imkansız değildir. Buzdolabı lastik içlerinde yumurtalarını bırakırlar ve sizler ne kadar temizlik yaparsanız yapın yine de görülecektir.

Kalorifer böceği ilaçlama yapılırken dolap içleri asla atlanmamalı ve 2 ayrı ilaç kullanılarak yapılması bu böceklerden kurtulmanın püf noktasıdır.

Kalorifer böceği bir anda evinizi, iş yerinizi, KAFE, gıda yerinizi, mutfağınızı sarabilir. Bu sebeple kalorifer böceği ilacı seçimi çok önemlidir. Sağlık Bakanlığı onaylı kalorifer böceği ilacı kokulu, kokusuz, kalorifer böceği jeli olarak farklı özelliklerde olabilir. Alanlara uygulanırken en etkili şekilde yararlanmak için uygulama oranı, uygulama dozu, seyreltme oranının bilinmesi gerekir ve uygulama esnasında ilaçlama makinesi seçimi de sorunun çözümü için çok önemlidir. Jel ilaçlama yanında sıvı ilacın kullanılması çok etkili bir yöntem olarak tercih edilir.

Evde kalorifer böceği sorunu çok karşılaşılan bir sorundur. Kullanılan biyosidal ürünlerin uygulama dozları ile bu böcek halledilemeyecek bir sorun değildir. Tek yapmanız gereken ruhsatlı bir  kalorifer böceği ilaçlama servisi ile iletişime geçmenizdir.

Onlar insanlara çok yaklaşmazlar. Ama bu onların zararsız olduğunu göstermez. Kalorifer böceği ilaçlama yapılmaması durumunda bu böcekler insanların kullandıkları malzemelere temas ederler. Duvar çatlaklarından ya da lavabo giderlerinden yer değiştiren bir canlı olduklarını düşündüğümüzde yayabilecekleri mikrobu da anlayabiliriz muhtemelen. Ölümcül hastalıkların birçoğunun haşereler tarafından taşındığını bilmiyoruz ne yazık ki. Bu durumda kalorifer böceği ilaçlama daha da bir önem kazanıyor. Ama bu böceklerin aktif olduğu alanları düşününce sıradan ilaçlamanın yapılabilmesi çok olası değil tabi. Öncelikle bu tür bir uygulamayı mutlaka kalorifer böceği ilaçlama firmaları tarından yapılması gerektiğini belirtmeliyiz.

O zaman kalorifer böceği ilaçlama şirketleri nasıl olmalı bundan söz edelim. Ne yazık ki insanların bu ihtiyaçlarından yararlanmak isteyen çok sayıda merdiven altı kalorifer böceği ilaçlama servisleri mevcut. Bu firmaların ana kaygıları sadece maddi kaygılar. Ucuz ilaçlama çığırtkanlığı yaparak insanları etkilerler. Ama kullandıkları ilaçlar uzun sürçte insanlara ciddi zararlar verir. Ama bir KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA firması ruhsatlı ise durum farklı olacaktır. Bu tür firmalar sağlık kurumları denetim altındadırlar ve onların onayladıkları ilaçlar ile uygulama yaparlar. Hatta kullandıkları ekipmanlar bile belirli standartları sağlamak zorundadır. Anlaşma yapılacak olan kalorifer böceği ilaçlama servisi eğer resmi belgeli ise bünyesinde barındırdıkları personeli ile de fark yaratırlar.

Doğru personel demek haşere türlerini birbirinden ayırt edebilecek kadar profesyonel demektir. Bu tür personel görünen ya da muhtemel haşerelere bağlı olarak farklı ilaçlar ya da yöntemler kullanırlar. Bu da kalorifer böceği ile mücadele kapsamında çok önemlidir. Bizler de uzun yıllardır İstanbul’un tüm ilçelerinde ilaçlama hizmeti veriyoruz. Üstelik de hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir ilaçlama hizmeti veriyoruz. Günün her saatinde ulaşılabilir olmamız da sizlere 7/24 saat hizmet vermemizi sağlıyor. Nisan Böcek İlaçlama olarak garantili ilaçlama hizmeti veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Maksimum memnuniyet için bizleri arayabilirsiniz. Uzman personelimiz sizlere hizmet vermek için hazır bekliyor. Unutmayın ki önemsemediğimiz haşereler çok ciddi hastalıkların nedeni olabilir.

KALORİFER BÖCEĞİ NASIL BESLENİR?

Kalorifer böcekleri insanların, diğer canlıların yedikleri ya da yemedikleri her şeyi öğütürler. Kalorifer böceği zararı insanların yedikleri gıda artıklarından ya da üzeri açık olan yemeklerden beslenerek buralara dışkılarını bırakırlar. Bu bıraktıkları dışkılar insanlarda gıda zehirlenmelerine sebep olur. Kalorifer böceği ne yer? Ölmüş diğer haşerelerle de beslenirler. Böyle bir tehlike altına girmemek için sıklıkla kalorifer böceği ilaçlama firmalarından destek alarak alanlarınızı bu böceklerden arındırılması gerekmektedir. Kalorifer böceği neyi sever? Aslında yaşamlarını sürdürebilmek için normal şartlar onlar için yeterlidir. Uygun sıcaklık ve nem, gıda, karanlık ortam tam da onlara göre.

KALORİFER BÖCEĞİ NEREDEN GELİR?

İnsanın yaşadığı, yaşamadığı her alana alışveriş yoluyla, üzerimize yapışarak, kanalizasyon borularındaki çatlaklardan, aldığımız eşyalar yoluyla hayatımızda yer edinirler. Kalorifer böceği nerelere yuva yapar? Genellikle ev, iş yeri, kafe, restoran, ofis, mutfak vb. gibi nemli ortamlarda yuva kurabilirler.  Yapıların çatı aralarından, boş bodrumlardaki sağlığa uygun olmayan yerlerden de mekânlarımıza kolaylıkla ulaşabilirler. Bu haşere konusunda ilk önce başvuracağımız yer kalorifer böceği ilaçlama firmasıdır.

KALORİFER BÖCEĞİ NEREDE YAŞAR?

Kalorifer böceği nemi sevdiğinden dolayı genellikle mutfak ve banyolarda daha çok görülür. Ofis, market, restoran, cafe, fırın, depo, evlere yani hemen her yere kolaylıkla girebilir ve buralarda çoğalabilirler. Sıcağı ve nemi çok severler. Kalorifer böceği nereden gelir? Mutfak dolaplarının daha çok alt kısımlarına ve nemli olmasından dolayı banyo köşelerinde yaşarlar. Buralara ise genellikle pencere, kapı, boru uzantılardan gelebilirler. Kalorifer böceği ilaçlama firmaları haşerelerin nerelerde yaşadığını bilmesi ile ilaçlama uygulamalarından sorunlarınızı kesin çözüme ulaştırabilir. Mutfakta yaşayan kalorifer böcekleri buralardaki gıdaların üzerlerine mikroplarını bulaştırmaları sağlığımızı tehdit eden unsurlar meydana getirmeleri anlamını doğurur.

KALORİFER BÖCEĞİ NE KADAR YAVRU YAPAR?

Kalorifer böceği en hızlı çoğalan canlılardır.  Kalorifer böceği kaç tane yumurtlar? Ortalama 20 adet yumurta kapsüllerini uygun ortama bırakarak çoğalırlar. Kalorifer böceği kapsülleri dişi kalorifer böceği uygun ortam bulduğunda her defasında yaklaşık 100 adet yumurtayı ortama bırakabilir.

Çatlaklar, köşeler, pervazlar, dolap araları kısacası ulaşılması pek de mümkün olmayan yerlere yumurta kapsüllerini bırakırlar. Kalorifer böceği yumurtası içindeki yavrular 18 günde çıkarlar. Kalorifer böcekleri bir yıl için de ortalama 30.000 yumurta yapabilirler.

KALORİFER BÖCEKLERİ İNSANI ISIRIR MI?

Kalorifer böceklerinin beslenmeleri insan üzerinden gerçekleşmez yani insanları ısırmazlar. Birçok hastalığı bünyelerinde barındıran kalorifer böcekleri bu mikropları insanlara bulaştırırlar. Dolaştığı her alandan topladıkları mikropların taşıyıcısı olan bu zararlıdan kurtulmanın tek yolu da ilaçlama olması bilinen bir gerçektir. İnsan hayatını negatif yönde etkileyen bu haşerelerin profesyonel bir yardım ile kalorifer böceği ilaçlama firmaları tarafından  yardım alması gerekmektedir.

KALORİFER BÖCEKLERİ HANGİ MEVSİMLERDE YAŞARLAR?

Kalorifer böcekleri her mevsimde ve her kıtada yaşayabilirler. Kalorifer böceğinin en çok sevdiği ortam ılıman ve sıcak havalardır. Bulunduğu ortam ne kadar nemli ve sıcak ise o kadar çok üreme yaparlar. Yaz aylarında ve son baharda bulundukları ortamların nemli ve sıcaklığından dolayı daha çok görülürler.

KALORİFER BÖCEĞİ İNSANLARA HASTALIK BULAŞTIRIR MI?

Sağlığımızı doğrudan etkileyen bünyelerindeki dışkılarında ve salgılarında hastalıkları barındırmaktadırlar. Kalorifer böceğinin bünyelerinde barınan mikroplar dolayısıyla birçok hastalık kolaylıkla insanlara buluşabilir. İnsanları ısırmadıkları için tehdit unsuru olarak görülmemektedirler. Lakin yiyecek ve içeceklerimize salgıladıkları mikropları bulaştırarak ciddi sağlık problemleri meydana getirirler.

Kalorifer böceği zararları ; dizanteri, gıda zehirlenmeleri, astım, grip, verem, hepatit virüsü, alerjik hastalıklar, mantar hastalıkları. Canlılara hastalık bulaştırmaları oldukça hızlı ve basittir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk iş, kalorifer böceği ilaçlama servislerini arayıp bilgi almak gerekmektedir.

Sağlığımızı basite almamamız gerektiğini kalorifer böceklerinden bulaşan hastalıklardan anlamamız gerekmektedir. Evinizde bir tane kalorifer böceğiyle karşılaşıp öldürdüğünüzde veya başka yollarla bireysel kurtulduğunuzda sorunun tamamen bittiğini düşünmeyin. Kalorifer böcekleri çoğalma ortamları sağlandığında çok hızlı üreme yapmaktadırlar.

KALORİFER BÖCEKLERİNDEN NASIL KURTULURUM?

Kalorifer böceklerinin yuvalarında öldürmek en iyi çözümlerden biridir. Kalorifer böceklerinden kurtulmak için bireysel uygulamalar çözüm değildir. Kalorifer böceği nasıl yok edilir? Böcek ilaçlama firmalarının kullandığı biyosidal kalorifer böceği ilacı formülleri, uygulama dozları, seyreltme oranları, etken maddeleri %100 e varan çözümler üreterek sizleri bu sorunlardan kurtarırlar.

Tek tip ilaç kullanmak yerine alanlara en az 1 den fazla kalorifer böceği ilacı alana bırakılmalıdır Sağlığınızı ciddi anlamda tehdit eden bu haşerelerden kurtulmak için kalorifer böceği ilaçlama servisleri aramaktan en doğru tercihtir.

Genellikle geceleri ve havanın karanlık olduğu zamanlarda alanlarda gezer yiyecek ararlar. Toplu halde yaşayarak beslenmeleri için yiyeceklerin yerlerini kolaylıkla bulurlar. Marketlerden aldığımız böcek ilaçlarıyla ya da spreylerle haşerelerin yüzde 75 i ölür. Ama geriye kalan %25, hızlıca çoğalacak 18 gün sonra yumurtadan çıkacak olan yeni kalorifer böcekleri demektir. Haşere sorunu için ilaçlama uzmanına danışmak gerekir. Kalorifer böceklerinin üzerlerinde gezdiği gıdaların mutlaka atılmasını sağlayın. Haşereler çoğalmadan alanlarınızı sarmadan bir an önce harekete geçip kalorifer böceği ilaçlama firması ile iletişime geçmemiz gerekmektedir.

KALORİFER BÖCEĞİ İLAÇLAMA FİYATLARI

Kalorifer böcekleri yaşadığımız mekânları işgal eden canlılardır. Ev, restoran, ofis, fırın, market gibi hemen her yere birçok yerlere rahatlıkla ulaşmaları mümkündür. Yaşam alanlarımıza gelen bu haşereler yiyip içtiğimiz gıdalar yoluyla bizlere çeşitli hastalıklar bulaştırırlar. Kalorifer böceklerinin bulaştırdıkları hastalıklar ölümlerle sonuçlandığı da bilinmektedir.

Böcek ilaçlama firmalarına müracaat etmeyen korsan iş yapan merdiven altı tabiri işletmelerden medet uman insanlarımız maddi açıdan ve sağlık açısından gerilemektedir. Çünkü profesyonel, kaliteli bir ilaçlama uygulaması olmadığından böcekleri 20 gün içerisinde tekrar görmek olasıdır. Bu sorunları tekrar yaşamamak için en hızlı ilaçlama uygulaması ile en uygun ilaçlama fiyatlarımız ve kampanlarımızdan faydalanmak için günün her saati 7/24 bizlerden bilgi ve ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz.

Haşere Talep Formu