Hamam böceğinin 6 farklı familyada yaklaşık 4.500 türü bulunmaktadır. Hamam böceklerinin vücut yapıları yassıdır. Yapıları gereği ayak ve antenleri ise uzundur. Blattodea takımını oluşturan hamam böcekleri, kutup bölgeleri hariç yüksekliği 1.500-  2.000 metreden daha yüksek yerlerde dünyanın her yerinde bulunurlar. Çoğu ortamlara adapte olup yaşayabilirler. En çok tercih ettikleri yerler ise nem ve ılık ortamlardır. Hamam böceklerinin çoğu hepçildirler.

Hamam böcekleri, verem, kolera, tifo, basilinin, E. histolyricaEntamoeba coli Balantridium coliGiardia intestinalis vb. gibi insanların sağlığında etki edecek kistlerinin yayılmasında taşıyıcı olarak rol oynarlar.

HAMAM BÖCEĞİ TÜRLERİ

Doğu hamam böceği (Blatta orientalis), yetişkin boyu 2,5–3 cm olup siyah hamamböceği türüdür. Bu Doğu hamam böceği türünde dişisi erkekten daha büyüktür. Türkiye’nin yerli böceğidir.

Alman hamam böceği  (Blattella germanica) 1,5 cm kadar uzunluğunda, rengi ise kahverengidir. Erkek ve dişilerde kanatlar vücut hizasını geçmektedir.

American hamam böceği (Periplaneta americana) boyu 3 cm kadar olup erkek ve dişilerde kanatlar vücut hizasını geçer. Bu hamam böceği türünün rengi ise kahverengidir.

HAMAM BÖCEĞİ ZARARLARI NELERDİR?

Ciddi hastalıkların nedeni olan hamam böcekleri ile mücadele asla sıradan yöntemlerle olmaz. Çöplerdeki çürümüş yiyeceklerle beslendikleri için sizlere bakteri,virüs,protozoa gibi zararlı mikroorganizmaları bulaştırabilirler.

Hamam böcekleri, verem, kolera, tifo, basilinin, E. histolyricaEntamoeba coli Balantridium coliGiardia intestinalis vb. gibi insanların sağlığında etki edecek kistlerinin yayılmasında taşıyıcı olarak rol oynarlar.

Bazı hamam böcekleri Salmonella gibi zararlı olan bakterileri bünyelerinde barındırarak dolandıkları yerlere bulaştırabilirler. Hamam böcekleri ne yer? diye sorarsanız eğer çöplerdeki evlerdeki kuytu köşelerdeki çürümüş yiyecekler il beslenirler. Bazı türleri hiçbir şey yemeden 1 ay hayatta kalabilir.

Görüntüleri yüzünden insanların korkuları ve iğrenmesi olabilir. Düşünün! evinize misafiriniz geldi ve büyük siyah bir hamam böceği gördü. Sizce düşüncesi ne olurdu?

 

HAMAM BÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR?

Bir hamam böceği yumurtası yaklaşık olarak 35-40 adet hamam böceği yavrusu (larvası) barındırır. Peki hamam böceği yumurtası kaç günde çıkar? diye sorarsanız eğer yaklaşık bir hamam böceği yumurtası 10-18 günde çatlayarak yavrular ortaya çıkar. Evlerinizi, iş yerlerinizi çok çabuk şekilde sararak her gün her akşam her sabah  görebilirsiniz.

Hamam böcekleri yumurtalarını nereye bırakır? kuytu köşeler,duvar çatlakları, yer çatlakları, pervazlara, dolap içlerine, taş altlarına vb. gibi yerlere yumurtalarını bırakarak buralarda hamam böceği yavrusu ortaya çıkar.

Hamam böceklerini yok etmek istiyorsanız eğer bunun tek yolu ilaçlamadır. Ama hamam böceklerinin farklı türlerine bağlı olarak bu ilaçlama yöntemini yalnız doğru bir hamam böceği ilaçlama firması belirleyecektir.Hamam böceği neden olur?Hamam böceği nasıl yok edilir? ya da karafatma nasıl yok edilir? demek asla hamam böceğinin türünü bilmeden cevaplanacak bir soru değildir.En doğru yöntem, hamam böceğinin türünü belirleyerek ilaç çeşidini hazırladıktan sonra uygulamanın yapılacağı sürenin içerisinde doğru yöntem ile yuvarın olduğu yerlere ilaçlamanın gerçekleşmesidir. İlacın çeşidi ve uygulama süresi de yapılacak olan ilaçlama analizi sonrası belirlenecektir.

HAMAM BÖCEĞİNDEN NASIL KURTULUNUR?

Hamam böcekleri oldukça hızlı çoğalan haşerelerdir. Genel olarak hamam böcekleri insanların ulaşamayacağı kuytu köşeler, duvar çatlakları, pervazlar vb. gibi yerlerde yumurtlama yolu ile ürerler. Bu nedenle de yapılacak olan hamam böceği ilaçlaması işleminde kesinlikle bir hamam böceği ilaçlama firması desteği almak kesin gereklidir. Bu haşereden kurtulmak için bireysel ilaçlamalar çözüm sağlamayacaktır. Yapılacak olan ilaçlama uygulaması yumurtaları da yok edebilecek profesyonel şekilde olmalıdır. Kullanılacak hamam böceği ilacı ve hamam böceği jeli  Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsatlı olması gereklidir.

Hamam böcekleri yalnız evlerde değil iş yerleri, ofisler, marketler, gemiler, fırın, otel gibi koşulların sağlandığı her yerde görülebilir. Bu nedenle de yapılacak olan ilaçlama yöntemi ile alanda bulunan başka canlılara da zarar verilmemelidir.

HAMAM BÖCEĞİ İLACI

Yapılacak olan hamam böceği ilaçlama uygulaması yumurtaları da yok edebilecek profesyonel şekilde olmalıdır. Kullanılacak hamam böceği ilacı, hamam böceği yemi veya hamam böceği jeli  Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsatlı olması gereklidir. Yoğunluğa bağlı olarak hamam böceği ilacı en etkili kokulu, kokusuz, jel ilaçlar seçilerek alanlara uygulanmalıdır. Yoğunluğun fazla olduğu alanlarda ise birden fazla biyosidal ürün kullanılarak sorun ortadan kaldırılmış olur.

Hamam böceği ilacı kesin çözüm için kullanılan kokulu, kokusuz yada jel ilaçların uygulama oranları, uygulama dozu, uygulama metoduna göre değişir. Hamam böceği yumurtalarının olduğu yerlere ilacı püskürtmek ve hamam böceği yemi koymak sorunu çözümünde çok etkili olacaktır.

Hamam böceği jeli uzun zaman kalıcılığı olması nedeni ile fazla tercih edilen biyosidal üründür. Yalnız piyasada çok fazla hamam böceği jel olduğu için çoğu etkisizdir denilebilir. İçindeki bileşenlere dikkat ederek en kaliteli hamam böceği jeli ziraat mühendislerimiz tarafından seçilmekte ve kullanılmaktadır. Genellikle hamam böceği ilacı eczane satılan ilaçlar çok etkili olmamaktadır.

HAMAM BÖCEĞİ İLE NASIL MÜCADELE EDİLİR?

En doğrusu hamam böceği türünü belirleyerek ilaç çeşidini hazırladıktan sonra uygulamanın yapılacağı sürenin içerisinde doğru yöntem ile hamam böceği yuvası olduğu yerlere ilaçlamanın gerçekleşmesidir. İlacın çeşidi ve uygulama süresi de yapılacak olan ilaçlama analizi sonrası belirlenecektir.

Alanında uzman hamam böceği ilaçlama servisleri araştırmaları gereği tüm haşerelerin türleri hakkında önemli bilgilere sahiptirler. Bu sebeple de en doğru ilaçlama yöntemini ve ilaçları kullanırlar. Sıradan acemi ilaçlamalarda o anda alanda görülen hamam böcekleri yok olabilir. Ama kısa sürede yine aynı hamam böceği sorunuyla karşılaşmak ne yazık ki kaçınılmazdır. Daha ucuz bir yöntem olmasıyla tercih edilen aynı işlemin tekrar edilmesiyle aslında daha da fazla hem maddi kayba hem de zaman kaybına neden olacaktır. Hatta yanlış ilaçlama yöntemi, kullanılmayan ilaçlama elbiseleri, ilaçlar gibi nedenler ile daha ciddi sağlık sorunları görülebilir.

Hamam böceği ilaçlama firması kullandığı ilaçlardan, makine ve ekipmanlara kadar her türlü yeterliliğe sahip olmalıdır. İlgili Bakanlıklar tarafından da onaylanmış yöntemleri alanlara uygulamalıdır. Bu şartlar sağlanacak olursa hem haşerelerden kurtulmak mümkün olacak hem de doğada bulunan diğer zararsız canlılar zarar görmeyecektir.

EVDE HAMAM BÖCEĞİ

Evde hamam böceği evin her noktasında gezecek ve bünyelerinde bulundurdukları mikropları temas ettikleri her yere taşıyacaklardır. Çocuklar ise yerlerde oynayarak hatta yerde buldukları her şeyi ellerine alarak veya ağızlarına götürerek haşerelerden kaynaklı mikroplardan etkileneceklerdir. Bu sebepten dolayı bile evin periyodik olarak ilaçlanma yapılması ve dezenfeksiyon edilmesi gerekmektedir. Bu ilaçlama işlemlerinin de profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketi tarafından yapılması gerekir. Tam tersi durumda kısa sürede yeniden bu hamam böcekleri sorunu  belirecek ve yapılan harcamalarınız da çöpe gidecektir.

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMASI NASIL YAPILIR?

Hamam böceği ilaçları genel olarak görülen hamam böceği türlerine göre belirlenir. Hatta uygulanacak olan hamam böceği ilacı sadece hamam böceği türü için değil mekânda üreyebilecek diğer hamam böceği türleri belirlenerek ayarlanır. İlaçlanacak alanlarda bulunan ev hayvanları, çocuk ya da diğer canlılar da göz önüne alınarak ilacın cinsine karar verilir. Bu kararı en doğru belirleyecek olan ise hamam böceği ilaçlama firmalarının ziraat mühendisleridir.

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA FİRMASI

Evler de görülen böcekler hangileridir? diye sorsak her halde ilk başlara yazarız hamam böceklerini. Kara böcek-karafatma-siyah böcek-kara fatma-kakalak diye birçok isim takılmıştır.Onlar insanlara fazla temas etmezler ama ne yazık ki evdeki gıda ürünlerine bolca temas ederler. Genelde kırıntılarla beslenirler ve nemli ortamları çok severler. İsimlerini de buradan almışlardır. Sadece hijyen sağlamak ile onlardan kurtulmak imkansızdır. Bu nedenle de hamam böceği ilaçlama yapılması gerekir. Ama özellikle internetten edinilen sıradan bilgilerle ilaçlama yapan kişiler ne yazık ki hüsrana uğrarlar.

Mutlaka profesyonelce bir ilaçlama yapılması gerekir. Bunun için de ruhsatlı olan hamam böceği ilaçlama firmaları desteği almakta yarar var. Ama ifade ettiğimiz gibi bu firmanın da ruhsatlı olması gerekiyor.

Peki, neden ruhsat şartı arıyoruz. Öncelikle Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçların kullanıldığından emin olabilmemiz için ruhsatlı hamam böceği ilaçlama servisleri ile çalışmalıyız. Bu tür firmalar hem kullandıkları ilaçlar bakımından hem de kullanılan ekipmanlar bakımından diğer sıradan firmalardan ayrılırlar. Bir hamam böceği ilaçlama İstanbul firması eğer resmi belgeli ise en gizli alanlarda konuşlanan böcekleri bile yok edebilirler. Hatta uzun süreli bir arınma için onların yumurtalarını bile yok edebilirler. Ama sadece para kazanmak amaçlı olarak merdiven altlarında kurulmuş olan hamam böceği ilaçlama şirketleri sadece sıradan malzemeler kullanarak ilaçlama yaparlar Belki birkaç günlüğüne hamam böceklerinin ortadan kalkmasını sağlayabilirler. Ama birkaç gün içerisinde aynı sorunlar devam edeceğinden yapılan uygulamanın ucuzluğu da bir anlam taşımayacaktır.

Hamam böceği ilaçlama uygulamasını yapacak olan kişilerde çok önemli. Onlar hamam böceği türlerini birbirinden ayırt edebilecek kadar uzman olmalılar. Ucuz diye yapılacak olan uygulamanın tekrarı durumunda maliyet artışının ne düzeyde olabileceğini anlayabiliyoruz. Bizler hamam böceği ilaçlama İstanbul firması olarak sizlere mutlak kurtuluş garantisi veriyoruz. Üstelik 7/24 saat aktif olan bir hamam böceği ilaçlama servisi olarak sizin için en uygun olan zamanda ilaçlama yaparak en doru çözümleri üretebiliyoruz. Bizler kaliteli ilaçlama işlemini en cazip bedellerle vermek amacındayız. Nisan Böcek İlaçlama olarak sizin memnuniyetiniz hedefli olarak faaliyet gösteriyoruz.

HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA FİYATLARI

Hamam böceği ilaçlama fiyatları  ve karafatma ilaçlama ilaçlama fiyatları uygulama alanının büyüklüğüne ve hamam böceği ilacı veya hamam böceği jeli türüne göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle de bu maddeleri göz önünde bulundurmayıp ‘ucuz hamam böceği ilaçlaması yapıyoruz’ diyen merdiven altı işletmelere aldanmamak gerekir. Bu tür firmalar tarımsal ilaçlama mantığıyla ile uygulama yapar ve bu durum hem hamam böceklerinden tamamen kurtulmayı sağlamazken hem de ciddi sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir. Doğru olan tutum ise en doğru ilaçlama yöntemini en cazip fiyatlarla yapan hamam böceği ilaçlama firması ile anlaşmaktır.

Haşere Talep Formu