HAMAM BÖCEĞİ İLACI

Yapılacak olan hamam böceği ilaçlama uygulaması yumurtaları da yok edebilecek profesyonel şekilde olmalıdır. Kullanılacak hamam böceği ilacı, hamam böceği yemi veya hamam böceği jeli  Bakanlık onaylı ruhsatlı olması gereklidir. Yoğunluğa bağlı olarak hamam böceği ilacı en etkili kokulu, kokusuz, jel ilaçlar seçilerek alanlara uygulanmalıdır. Yoğunluğun fazla olduğu alanlarda ise birden fazla biyosidal ürün kullanılarak sorun ortadan kaldırılmış olur.

Hamam böceği ilacı kesin çözüm için kullanılan kokulu, kokusuz ya da jel ilaçların uygulama oranları, uygulama dozu, uygulama metoduna göre değişir. Hamam böceği yumurtalarının olduğu yerlere ilacı püskürtmek ve hamam böceği yemi koymak sorunu çözümünde çok etkili olacaktır.

Hamam böceği için jel ilaçlama alanın gizli bölmelerine belirli dozlarda bırakılması gerekir. Çok fazla ya da çok az sürülmesi hamam böceği varlığında bir sonuç yapılmayabilir. Uzman ekip personelleri alanın nerelerine jelin sürülmesi gerektiği konusunda bilgi sahibidirler.

Hamam böceği ilacı en etkili özelliklerinden biri etken maddesinin bilinmesidir. Piyasada çok fazla sayıda hamam böceği ilaçları vardır. Ama maalesef ki içeriği bilinmeden alınan biyosidal ürünler çok fazla etki göstermemektedir. Bu ilaçları uygularken de ya çok fazla kullanılır ya da çok az. Bu da hamam böceğinden kurtulma başarısını düşürür. En etkili hamam böceği ilacı her zaman için hamam böceği ilaçlama servislerinin seçimi olan biyosidal ilaçlardır. Deneyimlerden kaynaklanan ve seçilen ilaçları piyasada bulmak maalesef ki çok zordur.

Hamam böceği jeli uzun zaman kalıcılığı olması nedeni ile fazla tercih edilen biyosidal üründür. Yalnız piyasada çok fazla hamam böceği jel olduğu için çoğu etkisizdir denilebilir. İçindeki bileşenlere dikkat ederek en kaliteli hamam böceği jeli ziraat mühendislerimiz tarafından seçilmekte ve kullanılmaktadır. Genellikle hamam böceği ilacı eczane satılan ilaçlar çok etkili olmamaktadır.