Halı böcekleri isimlerinden de anlaşılacağı üzere ortamda bulunan kumaş parçaları, halı tüyleri ya da insan kılı gibi birçok ürün ile beslenirler. Bu da evlerde görülme olasılıklarını bir hayli artırıyor. Bu nedenle de evlerimizde ya da ofislerimiz de mutlaka halı böceği ilaçlama yapılması gerekiyor.

Halı böcekleri yumurtlayıp larvaları ortaya çıktıktan sonra eğer uygun şartlar oluşur ise çok hızlı büyürler ve ne yazık ki 10-13 cm kadar büyüyebilirler.

Vücutları sert kıllarla kaplıdırlar ve bulundukları ortama uyumlu renge bürünebilirler. Bu nedenle de gözle fazla görülmezler. Varlıkları anlaşıldığında ise mutlaka halı böceği ilaçlama işleminin yapılması gerekir. Tabi ki diğer ilaçlama yöntemlerinde olduğu gibi halı böceği ilaçlama işlemlerinde de uzman desteğine başvurmak gerekir.

Her haşere türünde belirttiğimiz gibi ilaçlama işlemlerini asla bireysel yöntemlerle yapmamalıyız. Çünkü ilaçlama hafife alınacak bir konu değildir ve haşereleri birbirinden ayıramayacak kadar deneyimsiz kişiler tarafından yapılması büyük sakıncalar doğurabilir. Ama halı böceği ilaçlama firmaları desteği alınacak olunursa tabi ki sorun ortadan kolaylıkla kalkabilir. Ama bu halı böceği ilaçlama firması ruhsatlı olmalı ve resmi yollarla kurulmuş olmalı. Sıradan firmalardan destek almak büyük hata olur. Biliyoruz ki resmi yollarla kurulmuş olan halı böceği ilaçlama servisleri doğru ilaçlar kullanarak uygulama yaparlar. Doğru ilaçtan kastımız Sağlık Bakanlığı onaylı olması ve bu ilaçlama için özel üretilmiş olması. Hatta kullanılacak olan ilaçlama malzemelerinin belirli standartlarda olması da halı böceği ilaçlama firmasının ruhsatlı olma gerekliliklerindendir.

Bir ilaçlamanın başarılı olabilmesi için gerekli olan ana unsurlardan birisi de o ilaçlamayı yapacak olan kişilerin konuya hakim olmasıdır. Yani haşereleri iyi tanıyor olması gerekir ki doğru sonuçlar elde edilebilsin.

Halı böceği ile mücadele ederken ilaçlama kaynaklı zehirlenmeler ile karşılaşmak istemezsiniz değil mi? O zaman bizleri aramalısınız ve İstanbul halı böceği ilaçlama konusundaki farklılığımızı yaşamalısınız. 7/24 saat garantili hizmet veren Nisan Böcek İlaçlama İstanbul genelinde ilaçlama yapıyor ve her ilçede sabit fiyat uyguluyor. Günün her saatinde bizleri arayabilirsiniz.

İster halı böceği sorunu yaşayın isterseniz başka haşere sorunu. Bizleri aramanız ve ya haşere talep formumuza yazmanız bu sorundan arınmanız için tek başına yeterli olacaktır.

Haşere Talep Formu