Gümüşçün böceği (Lepisma saccharina),  evlerde yaşayan rutubet böceği de denilen bir böcek türüdür. Lepismatidae familyasından olan gümüşçün böceğinin vücutları gümüş rengindedir  ve gri böcek olarak bilinir. Yaşam süreleri yaklaşık olarak 3 (üç) yıldır.

Yetişkin gümüşçünlerin boyları 11–19 mm arasındadır ve kanatları yoktur. Gümüşçün böceği dişileri yaşadığınız alanlara günde ortalama 1 ila 3 adet yumurta bırakırlar. Yumurtalarını bırakmak için seçtikleri yerler ise yarıklar, duvar çatlakları, dolap içleri, pervazlardır. Gümüşçün böceği yumurtası, ev koşullarına çok uygun bir nemde gelişir ve ürerler. Yumurtadan çıkarak yaklaşık 3-4 ayda yetişkin hale gelirler.

Gümüş böcekleri nerelerde görülür? Hepsi gün boyunca evlerdeki çatlak, pervazlar, yarıklar ve küçük aralıklarda saklanır ve evin her bölümünde görülebilirler. Gümüş böceğinin kütüphaneler, iş yerleri, ofisler, depoları ve arşivleri de ele geçirmeleri de söz konusudur. Beslenmek için evlerde dolaşırlar. Beslenmeden su içmeden günlerce hatta haftalarca yaşamlarına devam edebilirler.

Ev böceği, tuvalet kağıdı böceği, nem böceği, kuyruklu böceği, kağıt zararlısı olarak da farklı isimlerde bilinirler.  Proteinli besinleri çok severler. Gümüş böcekleri kendi türleri ve ölü böcek kalıntıları ile beslenirler.

 

EVDE GÜMÜŞÇÜN BÖCEĞİ NEDEN OLUR?

Genel olarak nemli ve rutubetli ortamları seven bu haşereler banyo, mutfak, yatak odasında gümüş böceği gibi alanlarımızda çokça karşımıza çıkarlar. Evlerimizde nem ve rutubet var ise bu böceklerin çok sevdiği bu ortamlar onları sizin evlerinize çekmesine neden olur. Tüm böceklerde olduğu gibi gümüşçün böceğinde de basit, şahsi ilaçlama uygulamaları yerine gümüşçün böceği ilaçlama şirketlerinden profesyonel yardım almak en doğru olandır.

Mutfaklarımızda beslenmeleri için yiyeceklerimize veya ambalajların üzerlerinde dolanırlar. Buralara mikrop yaysalar da peçetelere ve kâğıt ürünleri olarak bilinen ambalajlara fazlaca temas ederler.

 

GÜMÜŞÇÜN BÖCEĞİ 

Banyolarda ne yaparsak yapalım karşımıza çıkan böcekler bilinenin aksine ciddi sağlık sıkıntılarının da nedeni olabiliyor. Bu nedenle de onlardan kurtulmak için çok fazla şekilde önemsenmeleri gerekiyor. Gümüşçün böceği ya da gümüş böceği – nem böceği nemli ortamları seven, hızlı üreyen ve zor öldürülen haşerelerdendir. Genelde gider boruları aracılığı ile evden eve geçerler. Bu sebeple de oldukça kirli canlılardır ve tam bir mikrop yuvasıdırlar. İşte bu kirlilikleri bile gümüşçün böceği ilaçlama gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Ama tabi bu gümüş böceği ilaçlama işlemini sizler yapmayacaksınız. Sıradan araştırmalar ile yapacağınız uygulamalar haşerenin kendisinden daha fazla olumsuzluk doğurabilir. Bu da gümüşçün böceği ilaçlama firmaları gerekliliğini ortaya koyuyor. Her sektörde bazı olumsuz firmalar da yok değil. Bu sebeple de bize düşen en ideal gümüşçün böceği ilaçlama firması hangi özellikleri taşımalı konusunu açıklamak düşüyor.

Dediğimiz gibi her sektörde bazı firmalar insanları kandırıp para kazanma çabasına düşerler. Bunlardan uzak durmak elde edilecek sonucun olumlu olması için çok önemlidir. İşte bizler de gümüşçün böceği ilaçlama servisleri seçerken ruhsatlı olmasına çok önem veriyoruz. Biliyoruz ki bir işletmenin ruhsatlı olabilmesi için o sektörde hizmet vermek için gerekli koşulları sağlamaları gerekir. Daha ayrıntıya girecek olursak ruhsatlı olan gümüşçün böceği ilaçlama servisi Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanırlar. Böylece de insan sağlığını belirli düzeyde güvence altına almış olurlar. Ruhsat koşulu sadece bu değil tabi ki. Mesela standartlara uygun ekipmanlar kullanarak gümüşçün böceği ilaçlama işlemi en gizli köşelere saklanan haşerelerin bile yok edilmesine olanak verir.

Gümüşçün böceği ilaçlama şirketleri personelleri ile de fark yaratırlar ve bu personel gümüşçün böceği ile mücadele kapsamında yapılması gerekenleri ayrıntılı biliyor olacaktır. Haşereleri birbirinden ayırt edebilen kişilerin yapacağı uygulamadan alınabilecek sonuç da elbette pozitif olacaktır. Bizler sizin gümüşçün böceği ilaçlama şirketi arayışınıza son vereceğimizi belirtmek istiyoruz. Günün her saatinde aktif olan firmamız sizlere İstanbul genelinde destek veriyor. Hem de tüm ilçelerde sabit fiyatlar hizmet veren Nisan Böcek İlaçlama uzman kadrosu ile garantili ilaçlama gerçekleştiriyor. Bizleri 7/24 saat arayabilir ve kaliteli hizmeti uygun fiyatlara almayı talep edebilirsiniz.

 

GÜMÜŞ BÖCEĞİ ZARARLARI

Gümüşçün böceğinin insanları ısırma özelliği bulunmadığından dolayı genelde zararsız gibi gelebilir sizlere. Gümüş böceği zararlı mı? diye sorarsanız eğer başta kâğıt ürünleri olmak üzere yaşadığınız alanlarınızda birçok eşyanıza zarar verirler. Kuytu köşelerde dolandıkları için buralardan topladıkları mikropları da insanların kullandıkları eşyalara, gıdalara taşıyarak zarara neden olabilirler.

Bina içlerine kitaplara, kartonlara, gazete kağıtlarına, kolilere, duvar kâğıtlarına girerek bunlara zarar verirler. Özellikle de sırlanmış kâğıtları ve duvar kâğıtları vb. gibi yapışkanlı kâğıtları tercih ederler. Böylesine olumsuz durumlarda her türlü sağlık problemlerine açık bir hayat sürerken bu zararlı gümüşçün böceği zararları arasında en dikkat çekilen olanıdır.

Gümüş böceği ısırığı, verem, tifüs, dizanteri, akciğer rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığın altında bu tür haşerelerin tesirleri vardır. Böyle durumlarda da gümüşçün böceği zararları daha da dikkat çeker hale geliyor.

 

GÜMÜŞÇÜN BÖCEĞİ İLACI

Tüm haşerelerde olduğu gibi gümüş böceğinde de sıradan ilaçlama uygulamaları yerine gümüşçün böceği ilaçlama şirketleri hizmeti ile profesyonel yardım almak en doğru olandır. Tam tersi durumda yapılacak olan kişisel ilaçlamalar da ne sizi bu sorundan kurtaracak ne de diğer böceklerden. Aksine ev içerisinde yaşayan evcil hayvanlarınıza da zarar verilecektir. Gümüş böceği ilacı kullanımında ilacın içeriği çok önemli olup uygulama dozu, seyreltme oranı ve uygulama şekli çok önem sarf eder. Aksi taktirde nem böceği sorunundan kurtulamazsınız.

Genel olarak gümüşçün böceği ilaçları  sıvı içerikli ilaçlardır. Hangi ortamda ne dozda ne tür bir işlemin yapılacağını en iyi gümüşçün böceği ilaçlama firmaları belirleyeceklerdir. Diğer taraftan kullanılacak olan gümüşçün böceği ilacı Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı olmalı ve olumlu değerlendirme almış olmalıdır.

 

GÜMÜŞ BÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR?

Gümüşçün – gümüş böceği nemli ortamları seven, hızlı üreyen ve zor öldürülen böceklerdir. Genelde mutfak ve banyo  gider boruları aracılığı ile başka bir evden başka bir eve geçerler. Bu nedenle de oldukça pis ve mikrop taşıyan canlılardır.

Yapılacak olan ilaçlama yönteminde gümüş böceği duvar çatlağı gibi bazı alanlarda yumurtasını bırakıyor olması bilinmeli ve ilaçlama bu bilgi dâhilinde gerçekleşmelidir. Söz gelimi uygulanılan işlem ulaşılması zor alanlara bile etki etmeli ve alandaki tüm haşere sorunlarından kurtulmayı sağlamalıdır. Bununla birlikte gümüş böceği ilacı Sağlık Bakanlığı onaylı ruhsatlı ilaçlar olmalıdır. Yoğunluğa bağlı olarak seçilen biyosidal nem böceği ilaçları sıvı kokulu, sıvı kokusuz yada etkili gümüş böceği jel ilacı olarak eğitimli personellerce alanın her yerine uygulanmalıdır.

Tüm böceklerde olduğu gibi gümüşçün böceğinde de basit, şahsi ilaçlama uygulamaları yerine gümüşçün böceği ilaçlama şirketlerinden profesyonel yardım almak en doğru olandır.

 

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ İLAÇLAMA FİYATLARI

Tüm böcek ve kemirgenlerde olduğu gibi gümüş böceği ile mücadele konusunda sorunun kesin çözümü için ilaçlama şirketi yardımı almak gerekir.

Gümüş böceği ilaçlama fiyatlanması bulunulan alana, haşerenin yoğunluğuna, kullanılacak olan dozun miktarına, uygulama yöntemine göre değişiklik gösterebilir. Nisan İlaçlama olarak uzun yıllardan beridir İstanbul’un her noktası gümüşçün böceği ilaçlama hizmeti taşıyarak mutlak memnuniyet sağlamaktayız.

Ucuz gümüşçün böceği ilaçlama adı altında faaliyet gösteren merdiven altı işletmelere, ruhsatsız ve sertifikasız firmalara kanmamak gerekir. Bu tür işletmeler sizin sağlığınız ile oynar. Sıradan tarımsal ilaçlar ile yapacakları ilaçlama yönteminde sizlerin sorunlarınızı çözemeyecekleri gibi yani tamamen kurtuluşa erdirmeyecekleri gibi ev içindeki diğer canlılarında zarar görmelerine sebep olacaklardır.

 

GÜMÜŞCÜN BÖCEĞİ İLAÇLAMADA NİSAN İLAÇLAMA

Nisan İlaçlama olarak uzun yıllardır İstanbul’un her noktasına gümüşçün böceği ilaçlama hizmeti taşıyarak güven içinde mutlak memnuniyet sağlamaktayız. Bu memnuniyetin altında yatan ana neden ise garantili ve kesin çözüm odaklı ilaçlama hizmet anlayışımızdır.

En doğru ilaçlama uygulamalarını en uygun fiyatlarla İstanbul’un her mahallesine sunuyoruz. Ruhsatlı bir şekilde hizmet veren gümüşçün böceği ilaçlama firması, gümüş böceği istanbul kadrolu personelinin deneyimi ve eğitimi açısından bakıldığında hizmet kalitemizin sebepleri ortaya çıkmaktadır.

 

GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA İSTANBUL

Şirketimiz 7/24 hizmet vererek de talep edilen her saatte hizmet vererek erişilebilirlik sunuyor. Yeni nesil teknolojik ilaçlama aletleri ve endüstriyel ekipmanlarımız ile böceklerin görüldüğü alan ve çevresinde bulunan tüm haşerelerin yavru ve yumurtalarını da yok ederek sizlere böceklerden tamamen arınmış günler sunuyoruz. Kullandığımız ilaçlar da sizleri zararlı sorunundan kurtarırken sevdiklerinizin sağlığını da riske atmıyor.

Bir telefon ile yaşam kalitenizi yükseltin.

Haşere Talep Formu