FARE İNSANI ISIRIR MI?

Fareler genellikle en ciddi sağlık problemlerine neden oldukları gibi aynı zamanda insanların yumuşak dokulu bölgelerini uyuşturarak kemirdikleri de biliniyor. Fare insanı ısırır mı? Lağım farelerinin insanlara veya hayvanlara saldırarak zarar verdikleri görülmüştür. Uzayan dişlerinin en sert maddelere sürterek törpüleyen fareler gerektiğinde yani doğası gereği canlılara saldırabilir. Bunun için bahçe gibi açık alanların ya da kapalı yerlerin kemirgenlere karşı kontrol edilmesi şart. Kontrol sağlayan fare istasyonu alanlara bırakılarak kemirgen yoğunluğu kontrol altına alınabilir. Tabi ki fare istasyonu içindeki fare yemlerinin etken maddelerinin çok etkili olması önemlidir.

Fare insanı ısırır mı? Farelerin ağızlarında bulunan narkoz etkili sıvı ile insanların kemirecekleri yerlerini uyuşturarak özellikle burun, kulak, dudak ve parmakları kemirerek yerler. Bu durum sadece geceleri olması da gerekmiyor. Örneğin; piknik esnasında muhabbete çok daldığınız bir an da ayak parmaklarınızın uyuşturularak kemirildiği bilinen bir durumdur.

İnternet ortamında atılan birçok video da farelerin kedilere köpeklere saldırdığı biliniyor. Fare insanı ısırır mı? Kedi ve köpeklere saldırabilen fareler tabi ki insanlara da saldırabilir. Özellikle de sıçanlar. Lağımlarda yaşayan sıçanlar diğer fare türlerine oranla daha büyük cüsselidirler. Kendilerine tehdit olarak yaklaşan ya da saldıran insanlara ve hayvanlara saldırabilirler.

Çok pis ortamlarda hayatlarını sürdüren kemirgenler insanlarla etkileşime girdiğinde acilen en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

Farelerin çok çeşit hastalıklar taşıdıkları bilinir. Bu hastalıklar arasında bilinen en önemlileri tifüs ve veba salgın hastalıklarıdır.

Fare ilaçlama servisi yardımı almadan bu zararlıdan kurtulmak ise mümkün değildir.

Fare ilaçlama nasıl yapılır? Merak ediyorsanız butona tıklayıp yazımızı okuyabilirsiniz.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

 

Haşere Talep Formu