Blog

KAHVERENGİ ÇİZGİLİ HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Kahverengi çizgili hamam böceği, diğer hamamböceklerine oranla daha küçük bir boyuta sahiptir. Boyları ortalama olarak 10 ile 14 mm civarındadır. Kahverengi hamam böceği karınları boyunca iki açık renkli çizgileri bantları mevcuttur. Renk olarak açık kahverengiden daha açık kahverengiye göre değişen vücut renklerine sahiplerdir. Karındaki çizgileri bazen kanatlar tarafından gizlenmiş halde görünebilir.

Kahverengi çizgili hamamböceği popülâsyonlarının, sıcaklığın 25 ile 33 °C arasında olduğu ortamlarda daha fazla üreme ve gelişmeleri görülmüştür.

Kahverengi çizgili hamamböceği diğer hamamböceği türlerinden daha az nem oranına ihtiyaç duyarlar.  Böylelikle oturma odası, yatak odası, çocuk odası gibi nemin az olduğu alanlarda daha bir yayılma ve üreme gerçekleştirme dağılımına sahiptirler. Genellikle ev, apartman, ofis, site, ortak alanlar gibi nemin az olduğu bulunurlar. Nemi sevmedikleri için restoranlar, kafeler, mutfaklar gibi alanlarda daha az yayılıma sahiptirler. Böylelikle kahverengi çizgili hamamböceği ilaçlama yapıldığında bu alanların daha detaylı yapılması sağlanmalıdır.

Mutfak, banyo gibi nemin fazla olduğu alanlarda az rastlanırlar.  Işığı sevmedikleri için gündüz saatlerinde alanlarda görünmezler.

Kahverengi şeritli hamamböceği erkeğini dişisinden ayıran özellikler ise; erkek, karnını kapatan kanatlara sahipken, dişi ise karnını tamamen kapatmayan kanatlara sahiptir. Erkeği dişisine göre daha ince yapılı bir özelliğe sahiptir.

 

KAHVERENGİ ÇİZGİLİ HAMAMBÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR?

Kahverengi çizgili hamamböceği nemi sevmediği için genel olarak evlerde yatak odaları ve oturma odalarında görülen ve gıdalarla temas etme olasılığı fazla olan hamamböceklerindendir. Bu böceği tanıyan ilaçlama personelleri diğer hamam böceği ilaçlaması dışında bu alanları daha detaylı yaparak çözüme daha kolay ulaştırırlar.

Kahverengi hamam böcekleri oldukça hızlı hareket ederler ve bu böcekler çatlaklarda veya yarıklarda yaşarlar. Evlerimizde ya da yaşadığımız diğer alanlara yerleşerek çoğalırlar. Kahverengi hamamböceği mücadelesi yaparken duvar çatlakları, parke yarıkları atlanmadan ilaçlaması yapılmalıdır.

Kahverengi hamam böceği nasıl yok edilir? Sorusunun diğer cevabı ise kullanılan ilaçlar bu sorundan kurtulmak için çok önemli olmasıdır. Seçilen kahverengi hamam böceği ilaçları biyosidal ürünler genel olarak kokulu ya da kokusuz sıvı ilaçlardır. Bu ilaçların dışında yapılacak uygulama yönteminde ilaçlar alanın her noktasına ulaşmalıdır ki etkili bir çözüm olsun. Bu da sadece ilaç alarak alanlara bilinçsizce ilaçlama yapılması durumunda etkili bir çözüm olamayacağının bilinmesi gerekir.

 

KAHVERENGİ ÇİZGİLİ HAMAMBÖCEĞİ İLAÇLAMA

Kahverengi hamam böceği ışığı sevmediğinden genel olarak geceleri ortaya çıkan ve hızlı ürerken yapı olarak da dayanıklı zararlılardandır. O sebeple de ilaçlama yaparken de bilinçli olunması gerekir. Kahverengi hamam böceği ilaçlama firması yardımı alınmadan bu böceklerden kurtulmak mümkün değildir.

Yapılacak olan kahverengi çizgili hamamböceği ilaçlama uygulaması yalnızca mevcutta görülen böcekler için değil aynı zamanda da bu kahverengi böceklerin yuva oluşturduğu alanların ve yumurtaların da detaylı ilaçlama ile yok edilmesi gerekmektedir. Burada kullanılan biyosidal ürünlerin, uygulama zamanının, ilaç seyretme oranını, makine seçiminin ve uygulama yönteminin bilinerek ayarlanması gereklidir. Bu da kahverengi hamam böceği ilaçlama da sorunun çözümü için çok önem sarf eder.

Her böcekte olduğu gibi bu böcek türünde de sorunun çözümünün tek yolu ilaçlama yapmaktan geçiyor. Bununla beraber sıradan kontrolsüz bir kahverengi hamamböceği ilaçlama yöntemi uygulamak çözüm olamayacağından tek doğru karar kahverengi hamam böceği ilaçlama şirketi desteği alınması olmalıdır.

Evde kahverengi hamamböceği görüldüğünde acilen ilaçlama şirketinden yardım alınmalıdır. Aksi takdirde her alana yayılarak kaçınılmaz bir süreç durumunu girebilirsiniz.

 

KAHVERENGİ HAMAM BÖCEĞİ ISIRIR MI?

Kahverengi çizgili hamam böceği de diğer hamamböcekleri türleri gibi insanları ısırmazlar. Yalnız oldukça pis ortamlarda bulunurlar ve bu nedenle de kahverengi hamamböceği ısırması dışında temas ettikleri bölgelerde mikrop oluşumuna neden olurlar. Geceler bizler uyurken üzerimizde dolanabilirler ki bu da mikroplu alanların pisliğini üzerimize bulaştırmaları anlamına gelir.

Gıda zehirlenmelerinin belirli bir sebebi de kahverengi hamam böceklerinin gıdalar üzerine mikroplarını bulaştırmalarından dolayı oluşmaktadır.

Yapılacak olan kahverengi çizgili hamamböceği ilaçlama işleminde sadece mevcutta görülen böcekler değil aynı zamanda bu kahverengi böceklerin yuva oluşturduğu alanları ve yumurtaları da detaylı ilaçlama ile yok edilmesi gerekmektedir.

KAHVERENGİ HAMAM BÖCEĞİ İLACI

Tüm haşere türlerinde olduğu gibi bu türde de kokulu, kukusuz sıvı ilaçlar ve jel kahverengi hamam böceği ilaçları kullanılmaktadır. Bu ilaçların kullanımı öyle gelişi güzel yapılmamalıdır. Bunun sebebi dozu ayarlanamayan ilaçların alanlara bilinçsizce uygulanması bu böceklerin direnç kazanmasın sebebiyet verecektir.

Kahverengi hamam böceği jeli kokusuz olarak belirli dozda ev, işyerleri, ortak alanlarda kullanılırken ayarlanarak kullanılması gerekir. Gelişigüzel her yere sürülmemelidir ki kokusunu ev dışındaki diğer böceklerin çekmesin. Kahverengi hamam böceği jeli ucuz ürünler kullanmak etken maddesinin az olduğundan dolayı çok bir etki sağlamamakla birlikte kahverengi hamam böceklerinin alanlardaki direnç özelliğinin artmasına sebep olur. Jel ilaçlama yaparken jelin nereye ne dozda sürüleceği bilinmelidir.

Kullanılan kahverengi hamamböceği ilacı dışında uygulama yöntemi, ilaç dozu, seyreltme oranı, makine seçimi ve korunma da bu kahverengi hamamböceği sorunun ortadan tamamen kaldırmada büyük önem sarf eder.

Özellikle tarım ilaçlarının satıldığı ilaç bayilerinden alınabilen kahverengi hamam böceği ilacı çok etkili bir çözüm vermeyecektir. Tam aksine yapılan emek, ilaç ve harcanan para da çöpe atılmış olacaktır.

 

DANTEL BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Dantel böcekleri genellikle kondukları canlıya özgüdür. Boyutları 2 ila 10 mm arasındadır. Özellikle bitkilerde çok fazla yoğunluğa bağlı olarak zararlar oluşturabilirler. Dantel böceği konduğu bitkinin, epidermisini yani üst tabakasını delip özsuyu ile beslenip yaprakların ise alt kısımlarıyla beslenebilir. Yaprakları yenmiş ya da üst tabakalarından özsuyu emilmiş bitkilerin daha sonradan gri renkli veya bronza kaçan görünümleri oluşur. Dantel böcekleri tüm yaşam döngülerini genellikle aynı bitki üzerinde tamamlar.

DANTEL BÖCEĞİ İLAÇLAMA

Evlerin, iş yerlerinin pencere kenarlarında çok fazlaca görülen ve bazen topluca koloni oluşturacak şekillerde de görülebilirler. Ağaç ve bitki zararlısı olarak ve bitkiler üzerinde beslenmesini sürdüren bu böcek türüne karşı etkili ve detaylı dantel böceği ilaçlama yapılması gerekir.

Dantel böcekleri rüzgârın etkisiyle ağaçlardan düştüklerinde insanların üzerine iner ve ısırır. Bu aslında insanları bitki gibi sandıklarından dolayı olur. Asla bir kan emme durumu gerçekleşmez. Çünkü dantel böcekleri bitki öz suyu ve yaprak alt kısımları ile beslenirler. Tabi ki dantel böceği ısırığı acı verici olsa da çok fazla önem teşekkül etmez. Bazen ise vücutta kızarıklıklar oluşturabilir. Bunun gibi sorunlar ancak dantel böceği ilaçlama servisleri tarafından çözülebilir. Bu böceği tanımadan yapılan dantel böceği ilaçlama işlemleri çok fayda getirmeyecektir.

Ülkemizde görülme sebebi ise iklim değişikliklerine bağlı olarak bazı bölgelerimizdeki illerimizde yoğun olarak görülmüştür. Havaların ısınması, yaz yağışlarının az olması ve kuru hava dantel böceklerinin en sevdiği hava şartları olması nedeni ile artık ülkemizde de görülebileceği anlamına geliyor.

İklim değişiklikleri, orman yangınları gibi hava şartlarını değiştiren olaylar nedeni ile havalarını ısınmasına bağlı olarak dantel böceği ile mücadele kapsamında evler, ağaçlar, bitkiler, işyerleri gibi görülme olasılığı fazla olan alanlarda dantel böceği ilaçlama yapılması önerilmektedir. Bahçe ilaçlamalarında asla ağaçlar atlanmamalıdır. Aksi takdirde dantel böceği ile mücadele etkili sonuçlar vermez. Kullanılan dantel böceği ilaçları kadar uygulama yöntemi ve ilaçlama personelinin bilgisi de çok fazlaca önem sarf eder. Evlerde pencere kenarları, saksı altları ve üstleri mücadele kapsamında detaylı olarak ilaçlanmalıdır.

 

DANTEL BÖCEĞİ ISIRMASI

Dantel böceği ısırır mı? Ağaçlar üzerinde yaşamlarını ve beslenmelerini sürdüren dantel böcekleri rüzgârların etkisiyle ağaçlardan düşerek insanların üzerlerine inebilirler. Böylelikle bitki gibi sandıkları bizleri ısırabilirler. Ancak kan emme gibi durum ortaya çıkmaz. Fakat dantel böceği ısırığı sonrasında küçük bir acı ve devamında kaşıntılar oluşabilir.

Dantel böceği ısırması durumunda herhangi bir hastalık bulaştırma, taşımaya da kan emme gibi bir durum söz konusu değildir. Ama çoğunluk olduğu zamanlarda üzerlerinize çok fazla geldiklerinde kaşınma durumu çok fazlaca görülebilir. Bunun önüne geçebilmek için dantel böceği ilaçlama yapılması gereklidir.

 

DANTEL BÖCEĞİ ZARARI

Evde bitkileriniz var ise dantel böcekleri bitki özsuyu ile beslendikleri için bitkilerinizi kurutabilir.

Bahçelerinizde ağaçlarınız üzerinde bu böcekleri gördüğünüzde ise dantel böceği ilaçlaması yapılması çok önem sarf edecektir. Aksi takdirde yaprakların kurumasından başlayarak devamında ağaç ve bitkilerinizin kuruması görülebilir. Bu ise renk bazlı olarak gri veya bronza kaçan görüntüler oluşabilir.

Dantel böceği zararı bir başka durumu ise insanların vücutlarında kaşıntılar oluştururlar. Bitkilerden beslenerek yaşamlarını sürdüren bu böcek popülâsyonu biz canlıların vücutlarında ısırmalara bağlı kaşıntılar oluşması görülebilir.

Dantel böceği ilaçlama yaparken kullanılan ilaç dozları ayarlanarak alanlara, bitki ve ağaçlara detaylı olarak uygulanmalıdır. Evde dantel böceği görülmesi durumunda ise ilaçlama şart olabilir.

 

 

SOLUCAN İLAÇLAMA

Solucan, nemli veya ıslak olan yerleri seven canlılardandır. Solucanların toprakta yaşayan toprak solucanı türleri halkalı ve omurgasız bir yapıya sahiptir. Bazı solucan türleri insan ve hayvan vücudundu içinde bağırsaklarda kıl şeklinde parazit olarak yaşamlarını sürdürürler. İnsan ve hayvan vücudunda bulunan ve buralarda beslenerek hayatını devam ettiren solucanlar bağırsaklarda yaşar ve yok edilmeleri tıbbi olarak tedavisi yapılır. Sadece, ev solucan sorunu ya da bahçede solucan sorunu var ise kültürel yollar ya da kimyasal ilaçlama ile sonuçlandırılabilir. Kimyasal ilaçlama daha kesin bir sonuç oluşturur.

 

EVDE SOLUCAN VAR NE YAPMALIYIM? Solucanlar evinizde ise bir şeyleri yanlış yapmışsınız demektir. Açıkta yiyecek ve içecek bırakmak bu tersliklerin başında gelir.

Bozulmuş yiyecekler, saksıda çiçekler, çöp ve ekmek artıkları temizlenmemişse ya da eviniz tam havalandırılmamışsa evinizde solucan sorunu peyda olacaktır.

Bazı durumlarda ise dışarıdan alınan saksıda çiçeklerin topraklarında evlere solucanlar bulaş durumu olabiliyor. Tavsiyemiz ise alınan saksı da çiçeklerin topraklarının yenileri ile değiştirilmesidir.

Solucanlar ile kurtçukları da birbirine benzetiyor olabilirsiniz. Bu durumlarda başvurmanız gereken en etkili yöntem kaliteli bir solucan ilaçlama firması yardımı almak olmalıdır.

 

Solucanlar ölü ve bozulmaya neden olan organik maddeyi zengin humus toprağına çevirirler. Böylelikle de bitki büyümesini desteklemiş olurlar. Dahası toprakta küçük kanallar kazarlar. Bu açılan kanallar toprağı havalandırır ve drenajı yani topraktaki su taşımını iyileştiren delikler olarak görev yaparlar. Bu delikler sayesinde ise toprağın alt katmanlarına yağmur sularının inmesi sağlanır. Böylelikle sel ve erozyon riskini azaltıcı etki sağlayarak, alanlarda toprak kaybını önlerler.

Solucanlar daha çok, yağmurun çok yağdığı ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde ortaya çıkarlar.  Bahçede solucan nefes alabilmek için artık suyun etkisiyle kendini toprak yüzeyine çıkartırlar. Bahçede solucan ya da evde solucan varsa buralarda su ve nemden kaynaklanmıştır diyebiliriz. Bu kontrolsüz çoğalan solucanlardan kurtulmanız gerekmektedir. Bahçedeki güzelim meyve sebzeleriniz gelişmelerini engelleyip sararıp solma hatta kuruma riskiyle karşı karşıya demektir.

SOLUCANDAN NASIL KURTULURUM? Bu solucan sorunu ile başa çıkmak kurtulmak için yapabileceğiniz tek etkili adım solucan ilaçlama firması ile iletişime geçmek olacaktır. Solucanlar ilaçlanmasa asla yok olmayacakları gibi giderek çoğalarak bahçenize ve evlerinize yayılacaklardır.

Aslında yaralı olan solucanların kontrolsüz çoğalması ile bitki köklerini çürüterek ya da görüntü kirliliği olarak zararları solucan ilaçlama ile kontrollü olarak doğaya zarar vermeden çözülür. Toprak altında oluşan solucanları görmeniz mümkün değildir bu sebeple de kendi başınıza ilaçlama çözüm sağlamayacaktır.

Solucan ilaçlama ile bahçelerinizin ve evlerinizin ilaçlanması son derece profesyonel bir solucan ilaçlama servisi ile yapılmalıdır. Bu görevi üstlenen pek çok şirket bulmanız mümkündür. Kullanılan solucan ilacı Sağlık bakanlığı onaylı olmalı ve etkili dozu ve uygulama oranı ayarlanarak alanlara uygulanmalıdır. Solucan ilacı bahçe için son derece önemlidir. Kalıntı bırakmayacak etkili solucan ilacı kullanmak ve ziraat mühendisleri tarafında dozlarının oluşturulması gerekmektedir. Bunların dışında şirketin sahip olduğu alet-ekipmanlar da diğer önemli konulardan birisidir. Bundan dolayı en uzman solucan ilaçlama şirketi bulunmalı ve bu şirketten yardım alınmalıdır.

Nisan İlaçlama, sizlere solucan ilaçlama, kemirgen ve her tür haşere ilaçlama konusunda güvenilir ve sağlıklı bir hizmet sunmaktadır. İlaçlama şirketimiz sizlere kaliteden ödün vermeden her an ulaşım imkânı ile hizmet vermektedir.

 

 

 

BUĞDAY BİTİ İLAÇLAMA

BUĞDAY BİTİ NEDİR?

Evlerimizde ya da depolarda olan tahıl tanelerinin büyüklüklerine bağlı olarak, buğday biti ‘Sitophilus granarius’  boyutu farklılık gösterebilir. Yetişkin bir buğday böceği yaklaşık olarak 3 mm ila 5 mm uzunluğundadır.  Çiğneyici ağız tipi ve uzun burun vücut kısımlarına sahiptirler. Buğday bitkisinde boyut olarak küçüktürler fakat mısır bitkisinde oluşumları daha büyük şekildedir.

Larvaları bacaksız olan buğday biti uçamazlar ve yetişkin renkleri kırmızımsı ve kahverengindedir.

 

BUĞDAY BİTİ ZARARI

Buğday böceği, tahıl biti veya tahıl ambarı biti, bir böcek olduğunu tahıl taneleri üzerinde yemler ve birçok yerde yaygın bir zararlı olarak yaşamlarını devam ettirirler.

Buğday biti depo zararlısı olarak da bilinir. Buğday biti zararı olarak hasat sonrası depolarda depolanmış tahıllarda önemli hasara sebebiyet verebilirler.

Ev buğday böceği dişileri çok sayıda yumurta bırakırlar. Yumurtadan çıkan larvalar beslenmek için tahıl tanelerinin yerler. Ev buğday biti marketten alınan pirinç, yulaf, arpa, buğday, mısır kısacası bakliyatlardan evlere bulaşır ve özellikle mutfak kısımlarında ürerler.

Bakliyatları açtıktan sonra kontrol etmek ve eğer içinde buğday biti görüldüyse paket direkt olarak atmak gerekir. Eğer ki evinizde bir tane bile buğday bitine rast geldiyseniz eğer acilen üremesini durdurmak için buğday biti ilaçlama ya da ambar biti ilaçlama yapmanız gerekecektir

 

BUĞDAY BİTİ YUMURTASI

Buğday böceği dişileri 30 ila 250 arasında buğday biti yumurtası bırakırlar. Genel olarak da her bir buğday veya pirinç tanesine bir yumurta bırakılırlar. Tahıl tanesi içine bırakılan yumurtalarda larva ve pupa aşaması tahıl tanesi içinde meydana gelir.

Buğday biti larvası, pupa haline gelene kadar tahılın içinde beslenirler. Sonrasında geliştiklerinden dolayı tahılda bir delik açarak ortaya çıkarlar. Seyrek olarak tahıl tanesinin dışında yaşamlarını sürdürürler.

Yaşam döngüleri ise yaz aylarında yaklaşık olarak 4-5 hafta kadar sürer. Daha düşük sıcaklıklarda gelişimleri ise 18-20 haftaya kadar çıkabilir. Buğday biti ne kadar yaşar? Buğday böceğinin yetişkinleri ortaya çıktıktan sonra 8-10 aya kadar yaşayabilirler.

Doğada bulunmayan uzun burunlu siyah böcek sadece tahıl depolarında ve evlerin mutfak kısımlarında bakliyat gıdalarını insanların yiyecek saklama durumlarında bulunurlar

 

BUĞDAY BİTİ İLAÇLAMA

Buğday bitleri; buğday, pirinç, yulaf, çavdar, arpa ve mısır gıdalarına zarar veren haşerelerdir. Yaşam alanlarınızda görüldüğünde yayılmayı önlemek için buğday biti ilaçlama şirketi yardımı almanız gereklidir. Ruhsatlı buğday böceği ilaçlama servisleri bitleri tespit ederek evlerde ve depolarda daha fazla zarara uğramadan sorunun çözümü için gerekli uygulamayı yapacaklardır.

Büyük depolarda ise ilaçlama biraz daha zordur ve çoğunlukla istila edilmiş bir depolama tesisindeki tüm tahılların maalesef ki imha edilmesi gerekecektir. Boşaltılan depolama tesisi buğday böceği ilaçlama yapılarak tekrar yayılmasını önlenmesi sağlanmalıdır. Bu bite karşı seçeceğiniz ilaçlama şirketlerinin belgeli ve ruhsat sahibi olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde yayılma önlenemez ise alanlarınıza çok fazla zarar vereceklerdir.

 

BUĞDAY BİTİ NASIL OLUŞUR?

Buğday biti, marketlerden bakkallardan alınan pirinç, buğday, arpa, mısır gibi tahılların paketlerinin kontrolsüz açılmasıyla evlerimize bulaşır. Açık ya da paketli olarak alınan bu tahıllardan 1 tanesinde bile varsa evlerimizde istemeden çoğalmaları olasıdır.

Bu bulaşmaları önlemek için ise bu tahılları, bir buzdolabında veya dondurucuda, tercihen cam veya metal kaplarda, sıkı kapaklı kaplarda saklanmalı ve az miktar kilolarda satın alınarak depo edilmelidir.

Tahılı kontrol ederken delikli taneler görülürse eğer, tahıllarda yetişkin buğday bitleri veya tahıl çekirdeklerini dikkatlice inceleyin. Başka bir yöntem ise onları suya batırarak yüzeye çıkarmaktır. Erken tespit edildiğinde tahılların evde uzaklaştırılması ve buğday biti ilaçlama yapılması tek etkili çözüm olabilir.

 

BUĞDAY BİTİ NASIL YOK EDİLİR?

Pirinç biti ilaçlama için kullanılan ilaçların önemi büyüktür. Belirli dozların ayarlanarak evlere, iş yerlerine, depolara kısacası alanlara teknolojik alet ve ekipmanlarla uygulanması bu böceğe karşı başarı sağlayacaktır. Ruhsatlı pirinç biti ilaçlama servisleri personelleri Sağlık Bakanlığı Onaylı buğday biti ilacı seyreltme oranı, uygulama oranı, seçilen aletler ile çözüme bir adım daha yaklaştırırlar.

Buğday biti ilaçlama ve periyodik olarak denetimi aslında yayılmayı önlemenin anahtarıdır.

 

Haşere Talep Formu

KIRMIZI ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

Zararlı olduğu bitkiler genellikle bahçelerimizde bulunan erik, kayısı, badem, şeftali, incir, kiraz ağaçlarında görülmektedir ve bu ağaçlarda zararlar verirler. Kırmızı örümcekler evlerimizde ise bitkilerimiz üzerlerinden bitki öz suyu ile beslenerek bitkilerin kurumasına neden olacak zararlar ortaya çıkarırlar.

Küçük kırmızı örümcekler ne yer? beslenmelerini bahçelerdeki ağaçların yapraklarından bitki özsuyunu emerek gerçekleştirirler. Bununla birlikte beslendikleri ağaçlara zehirli maddelerini salgılayarak zarar yaparlar. Kırmızı örümcek zararı oluşmuş yapraklarda, damarlar boyunca renk bozulması görülür ve yapraklar belirli bir zaman sonra dökülecektir. Zarar gören ağaçlarda meyve verimi yıldan yıla düşer.

 

 KIRMIZI ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

Görülen yerler arasında çatıda kırmızı örümcek, BALKONDA KIRIMIZ ÖRÜMCEK, bahçede kırmızı örümcek yoğunluğu çok fazlaca görülebilir. Kimyasal mücadele için kırmızı örümcek ilaçlama alanın tamamına yapılmalıdır. Bunun nedeni ise bu kırmızı örümcek akarları çok küçük olduğu için alanınızın her yerine dağılması çok kolaydır. Böylelikle etki çapı fazlalaştırılarak çözüm daha da artacaktır.

Çatıda kırmızı örümcek akarı görülmesi genellikle kuşların vücutlarından taşınarak olmaktadır. Ya da ağaçların binalara sürten kısımlarında binalar üzerinden balkonlara veya çatılara geçiş sağlarlar.

Bahçelerde görülen küçük kırmızı örümcekler 10-15 adet fazla görüldüğü takdirde kontrol sağlanması amacı ile kırmızı örümcek ilaçlama servisi ile iletişime geçilerek kimyasal çözüm sağlanmalıdır. Aksi takdirde daha da çoğalarak alanlardaki bitkilerin kurumasına kadar zarar verebilirler. Küçük kırmızı örümcek ilaçlama sayesinde bu sorundan kurtularak ağaçlarınızın ya da bitkilerinizi sağlıklı büyümesine yardımcı olursunuz.

 

KÜÇÜK KIRMIZI ÖRÜMCEK İLACI

Sağlık bakanlığı onaylı kırmızı örümcek ilacı etken maddeleri, seyretme oranı, uygulama oranı çok iyi bilinmelidir. Aksi takdir de açık alanlara ve ağaçlara bilinçsizce uygulanan ilaçlar kırmızı örümceklerin vereceği zararlardan daha fazla olacaktır.

Kırmızı örümcek ilaçlama firması uygulama esnasında genel olarak örümcek yoğunluğuna, örümcek türüne ve mekândaki diğer canlılara göre bir etkili küçük kırmızı örümcek ilacı tespitine gidecek ve uygulamaya geçeceklerdir. Tabi bunu eğitimini almamış birinin bu uygulamayı gerçekleştirmesi de çok fayda göstereceği bir durum değildir. Bu sebeple de yapılması gereken ise sıradan bir kırmızı örümcek ilacı alıp acemi olarak bireysel ilaçlama yapmak yerine, tanınan ve uzman bir kırmızı örümcek ilaçlama firması ile anlaşmaktır.

 

Haşere Talep Formu

KUŞ BİTİ İLAÇLAMA

Çevre koşullarının değişmesi sıcaklıkların derecelerinin değişmesi her alanda olduğu gibi kuşların yuvalarında da değişikliğe sebep olmuştur. Kendilerine yuva kurabilecekleri bir ağaç bulamayan kuşlar maalesef ki zorunlu olarak pencere kenarlarına, beton yığınlarında, çatı üstlerinde, balkonlarda, çatı bacalarında kendilerine bir yuva yapmak için arayışa girerler.

Özellikle son yıllarda kumruların, güvercinlerin, kuşların çatılarda, pencere kenarlarında,  apartman boşluklarında kuş yuvalarına kuş yavrularına rastlamak mümkündür. Güzel sesleri ve cıvıltıları ile insana huzur veren güvercinler, kumrular, serçeler istemeden insanlara ve evlere bit bulaştırabilirler. Bu durum yaz aylarında camların açık olmasından kaynaklanan kuşlarda ve yuvalarında kuş biti evlere taşınmaktadır.

KUŞ BİTİ ZARARLARI NELERDİR?

Gözle görülemeyecek kadar küçük olan kuş biti, güvercin biti, kumru biti kuşların kanatlarına yapışarak oralarda kendilerine en uygun alanı oluşturmaktadır. Kuşların kanlarıyla ya da ölü derileri ile beslenirler. Kuş biti insana geçer mi? Kuş biti nasıl temizlenir? diye sorarsanız eğer kuş bitleri insan bedenini konakçı olarak kullanmazlar.

Kuş biti ısırması insanlarda alerjik durumların oluşmasına, kaşıntı ve kızarıklık oluşmasına neden olmaktadır. Sorunun çözümü için ise kuş biti ilaçlama şirketi desteği alınması ve KUŞ BİTİ İLAÇLAMA yapılmasıdır.

 

KUŞ BİTİ NASIL YOK EDİLİR?

Evinizde, iş yerinizde ya da kuş yuvasının konuşlandığı yeri kuş biti kaynağını tespit ederek işlem başlar. Sonrasında yeni teknolojik ilaçlama makinesiyle alanınızın detaylı ilaçlanarak arındırılması çok sağlanır. Detaylı olması gerekir çünkü tekrardan bir tane bile kuş bitinin üzerinize gelerek sorunun yine baş göstermesi muhtemeldir. Bu yüzden boş olan kuş yuvasının alımı da sağlanabilir.

Hangi parazite hangi kuş bit ilacı kullanılacağına ve ne dozda ilacın hazırlanılacağına ilişkin en sağlıklı kararı ise kuş biti ilaçlama firması zirai ekibi karar vermelidir. Eczanelerde satılan sıradan kuş biti ilacı, kuş biti spreyi veya tarım ilaçları satılan yerlerden alınan bit ilaçları kesinlikle daha kötü sağlık sonuçlarına neden olabileceğinden uzak durmanızı öneriyoruz.

KUŞ BİTİ KURTULMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Kuş biti ilaçlama şirketi ilaçlama teknisyenleri ilaçlama yaparken sorunun kaynağını tespit eder ve ilaçlama gerçekleştirir ve gerekirse boş olan kuş yuvası alımı da sağlanabilir. Evinizde baktığınız bir kuş yoksa sorun muhakkak dış kaynaklıdır diyebiliriz. Bu dış kaynaklı alanın bulunması gereklidir. Sonrasında ise hiçbir tane kuş biti kalmayacak şekilde ilaçlama yapılarak sorunun çözülmesi sağlanmalıdır.

Hizmet verecek kuş biti ilaçlama servisi gerekli biyosidal uygulama ruhsatlarına sahip olmalıdır. Çünkü ruhsatsız firmalar kar amacıyla insan sağlığını riske atmaktan kaçınmazlar.

KUŞ BİTİ İLAÇLAMA

Kuş biti ilaçlama gelişigüzel olarak ilaçlama pompaları ile kimyasal ilaç püskürtme işlemi değildir. Bu ilaçlama uygulamasını gerçekleştirecek kişilerin eğitimli ve deneyimli olması gerekir. Sorunu yaratan tür tespit edilerek uygun kuş biti ilacı, yeterli dozda ilaç, uygun ilaçlama yöntemini seçilmesi ve işlemi gerçekleştirmesi önemlidir.

Kumru biti ilaçlaması kaliteli hizmet ancak doğru yerden alındığında çözüme ulaştırır. Bu kapsamda hangi haşere türü için ilaçlama hizmeti alırsanız alın ruhsatlı firmalar ile çalıştığınıza emin olun.

KUMRU BİTİ İLAÇLAMA

Kumru biti ilaçlama sıradan ilaçlama pompalarıyla bilinmeyen ilaçlar ile yapılan bir işlem değildir. Bu ilaçlama işlemlerini gerçekleştirecek insanların eğitimli ve deneyimli olması gerekmektedir. Sorunu yaratan kuş türü tespit edilerek uygun kumru biti ilacı, kullanılacak biyosidal ilaç dozu, uygun ilaçlama yöntemini seçilmesi, hangi alanlarda nasıl yapılacağı ve işlemi gerçekleştirmesi önemlidir.

Kumru biti ilaçlaması kaliteli hizmet sadece doğru yerden alındığında çözüme ulaştırır. Bu kapsamda hangi kumru biti ilaçlama servisi hizmeti alırsanız alın ruhsatlı firmalar ile çalıştığınıza emin olun.

KUŞ BİTİ İLAÇLAMA İSTANBUL

Veba, dizanteri, tifo ve alerjik hastalıklara neden olan basit bir böcek olduğu gerçeği göz önüne alındığında periyodik ilaçlama hizmetinin gerekliliği daha net anlaşılacaktır. Nisan ilaçlama kuş biti ilaçlama İstanbul7/24 İstanbul ilinin her semtine profesyonel ilaçlama hizmeti sunan ruhsatlı bir firmadır. Sundukları hizmetin arkasında durarak profesyonel ilaçlama sunmaktadır.

Güler yüzlü ve deneyimli personelleri başarılı ilaçlamalar sunarlar.

Haşere Talep Formu

KRONOMİD SİNEK

Kronomid sinekler. ülkemizde de görülen bazı bölgelerde göl sinekleri olarakta adlandırılan yeşil renkli kronomid sinekler, biyolojik yapıları ile merak söz konusudur. Kronomidler çoğu zaman tespit edilemeyen türler arasında yer alırlar. Kronomid nedir ve kronomid sinek ne demek? Bu sorular akıllarda bazı soru işaretleri bırakır.

Kronomid’in (uçan yeşil sinek) biyolojik çeşitliliği genellikle fark edilememesinin sebebi ise tanımlanmasının zor olmasıdır.

Işığa hassasiyetleri vardır. Işık olan yerlere topluca hücum ederler. Bu uçan sineklerden kurtulmanın ve insanlardan uzaklaştırmanın bazı yolları vardır. Bunlar; biyolojik mücadeleler, kronomid ilaçlama, ışık tuzakları vb. dir. Bu böceklerden kurtulmak için kronomid ilaçlama servislerinden yardıma alabilirsiniz.

Antenlerinden kolayca tanınanlar erkek kronomid türü sinektir. Ergin kronomidler ise genellikle diğer uçan haşerelerle karıştırılarak sivrisinek vb. gibi genel isimlerle isimlendirilirler. Çok kısa yaşamsal döngüleri olan bu böcekler sudan çıktıktan sonraları ise uçuşarak çiftleşmeye başlarlar. Akşam karanlık saatlerinde çokça görülmelerinin nedeni ışığın onları çekmesidir. Işığa doğru uçuşurlar. Özellikle göl, sazlıklar çevresindeki bölgelerde (örneğin; kronomid Büyükçekmece)  çok yoğun olarak görülebilirler.

Nektar veya polenle beslenen kronomit sinekler, arıların yaptığı polenleme işine de bir bakıma yardımcı olmaktadırlar.

KRONOMİD SİNEK ZARARI

Kronomid sinek zararları nelerdir? Ergin kronomidler toplu olarak uçuşarak ortaya çıktıklarında zararlı olabilirler. Sürüş esnasında ön cama çarpmaları durumunda zorluk yaşatabilir ve sürücünün görüşünü önleyen ön camda yeşilimsi bir kaplama oluşturabilirler.

Dışkıları ile kondukları yüzeylere zarar verebilen kronomidler, ölümleri durumunda da kötü kokuya  neden olabilirler. Yüzeylere çokça konarak buralarda görüntü kirliliği yaratabilirler.

Haşere Talep Formu

KANATLI KARINCA

Uçan karınca türleri, kahverengi yapıda, 5-8 mm uzunluğunda ve iki adet uzun kanada sahip bir haşeredir. Yuvalarını yiyecek ve su kaynaklarına yakın yerlerde yapan kanatlı karıncaların rotaları da bu çevrededir. Evlerinizde, bahçelerinizde, işyerlerinizde görülen enfestasyon, genel olarak işçi karıncaların gıda aramalarından kaynaklanır.

 

 KANATLI KARINCA NEDEN OLUR?

Evde kanatlı karınca oluşması için birçok neden vardır. Bunlardan bazıları; havaların ısınması, çevre kirliliği, alanlarınıza yakın beslenme yerleri olması, çöp konteynerleri vb. dir. Gıda ve su ihtiyacı için alanlarınızı tercih ederler. Evlerinizde şeker veya yemek kırıntıları uçan karıncalar için davetiye şeklindedir. Bu nedenle özellikle mutfaklarınızın temizliğine önem vermelisiniz. Uçan karıncalar koloni halinde dolaştıkları için kalabalık görünürler. Bunlardan kurtulmanın tek yolu ise profesyonel uçan karınca ilaçlama servislerinde ilaçlama talebinde bulunulmasıdır.

Kanatlı karınca yumurtası genellikle süpürgelikler, bahçeler, toprak alan, çatlaklar, duvar yarıkları, delikler, saksı içlerine bırakarak buralara yuvalanırlar. 

 

KANATLI KARINCA ZARARLI MIDIR?

Evet zararlıdırlar. Kanatlı karınca ısırığı ile vücutta kızarıklıklar meydana gelebilir. Bazı durumlarda zararlı bir haşere olarak görülen bu haşereler: Salmonellosis ve staphilacoc enfeksiyonlarına sebep olabilirler. Kanatlı karıncalar koloniler halinde yaşarlar. Evlerinizde görüntü kirliliğine sebep olabilir bazı ürünlerinizin kullanılamamasına neden olabilirler.

 

UÇAN KARINCA EVDEN NASIL GİDER?

Bu ve bu benzeri haşerelerden korunmanın en doğru çözümü ise uçan karınca ilaçlama servisi yardımıyla kurtulmak olacaktır. Uçan karıncalar ev, bahçe, işyeri, ofis, gıda yeri gibi yerlere işgal etmesi kolayca mümkündür.

Evi kanatlı karınca bastı diye kötü düşünceleri aklınızdan uzaklaştırın. Kanatlı karınca gelmemesi için alanlarımızda çeşitli önlemler alabiliriz.

  • Alanlarımızdaki hijyene dikkat etmemiz gerekmektedir.
  • Açıkta kalan gıda ürünlerinin kapalı olarak muhafaza edilmesi gerekir. Bunun sebebi alanlarınıza giren karıncaların beslenememesini sağlamaktır.
  • Yaşadığınız alanınızda nem var ise bu ortamın kuru olarak ayarlanması gerekir ki bu da karıncaların su ihtiyacının karşılanamaması anlamına gelecektir.
  • Pencerelerinde sineklik takılması alanlarınıza girmelerini azaltabilir.

Bazı tedbirler alınabilir evet. Ama uçan karıncalarla bireysel olarak bir çözüm yolu yoktur. Kanatlı karınca ilaçlama firmaları bu yöndeki ilaçlama çalışmaları en etkili kanatlı karınca ilacı çözüme doğrudan ulaştırır. Karıncaların oluşmaması için alanlarımızda bizimle birlikte yaşamaya iten şartları ortadan kaldırmamız gerekir. Karıncalar zeki olarak bilir. Bu zeki karıncalardan kurtulmanın çaresi uçan karınca ilaçlama servislerini aramaktır. En çok da mutfakta görülürler ve kurtulmak şarttır.

 

KANATLI KARINCA İLACI

Kanatlı karınca ilacı kullanımında Dünya sağlık Örgütü’ ne göre etkili madde oranı, seyretme oranı, uygulama dozu, uygulama oranı,  uygulama sıklığı ve zamanının ayarlanması hedef böceğin kontrolü için çok önemlidir. Tam tersi durumda ise sadece rastgele ilaç alınıp bilinçsizce alanlara uygulamak çevre zararına, maddi kayba ve sağlık sorunlarına neden olacaktır.

Karınca ilaçlama yapılacak ev, ev kapı önü, apartman dairesi, iş yeri, bahçe vb. yerlere bağlı uygulama ve uçan karınca ilacı seçimi yapılması kanatlı karınca ile mücadele de en önemli aşamadır. Bununla birlikte uygulanacak yöntemler de ev ve iş yerinizde bir daha hiç kanatlı karınca görmeyeceğiniz kontrollü şekilde ayarlanan ilaçlama işlemleri olmalıdır.

Kanatlı karınca ilaçları nelerdir? Sıvı ilaç, toz ilaç, jel ilaç bazlı olarak farklı kullanılacak seçenekleri vardır. Burada önemli olan biyosidal ürünlerin Sağlık Bakanlığı onaylı olması, ilacın içeriği, uygulama dozları, makine seçimi ve alana nasıl uygulandığıdır. Sıvı bazlı olarak kanatlı karınca ilacı ise sıvı kokulu ya da sıvı kokusuz tercihleri mevcuttur. Tabi ki alandaki yoğunluğa bağlı olarak seçim ona göre yapılacaktır. Kanatlı karınca ilacı etken maddesi, seyreltme oranı, uygulama sıklığı, ilaçlama zamanı ve uygularken korunmak kanatlı karınca ile mücadele de olmasa olmazıdır.

Kanatlı karınca jel ilacı seçiminde ise uygulama dozu önemli oranda alandaki kanatlı karınca yoğunluğunu etkileyecektir. Çok az veya çok fazla uçan karınca jel ilacı kullanmak karıncaların alandaki etkinliğine etki etmeyebilir. Burada anlatılmak istenen ise dozu fazla kullandığınızda jel ilacın evinizde olmayan karıncaları beslenmek için evinize çekmesi, az oranda kullanıldığın da ise etkisiz kalması gibi.

 

KANATLI KARINCA İLAÇLAMA

Karınca sorunu kaçıncı katta oturursanız oturun her zaman görülecek bir problemdir. Maalesef ki bu sorun bulaşık deterjanları, sirk veya limon ile yok edilmeye çalışılmakta. Oysaki bu uğraşlar yalnızca karıncaların yönünü değiştirmesine neden olur. Etkili bir karınca ilaçlama yapılmaması durumunda onlardan kurtulmak imkânsızdır. Bu da sadece kanatlı karınca ilaçlama ile mümkün olabilir. Sıradan karınca yemleri, jelleri ya da kanatlı karınca ilaçları ile bu haşereleri uzaklaştırmak imkânsızdır. Yapılacak olan ise uçan karınca ilaçlama işlemi kesinlikle bu haşerenin yeniden gelmesini engellemesi ve yuvasının kurutulmasıdır.

Her türlü ilaçlama uygulamalarında olduğu gibi kanatlı karınca ilaçlama işlemleri için uzman desteği almak gerekir. Yani kanatlı karınca ilaçlama firmaları yardımı alarak profesyonel ilaçlama yapılmalıdır. Kanatlı Karınca ilaçlama servisi haşerelerin yalnızca yok edilmesini sağlamazlar. Tekrardan alanlara gelmelerini de engellerler. Ama sadece ruhsatlı olan karınca ilaçlama servisleri için geçerli bu kural.

Haşere Talep Formu

Arayın