DEZENFEKSİYON

Gözle göremediğimiz kadar küçük olan virüsler, patojenler, mantarlar, bakteriler gibi hastalık yapıcı ve enfeksiyona neden olabilecek zararlı mikroorganizmalar evlerimizde, işyerlerimizde, apartmanlarımızda, ortak alanlarımızda, gıda yerlerimizde, araçlarımızda, sitelerde, okullarda vb. kısaca tüm yaşam alanlarımızda bizlerin sağlığını tehdit edecek unsurlardır.
Sağlımızı tehlike altına sokabilecek bu gözle görünmeyen mikroskobik canlılardan kurtulmaz mümkün. Bunların yolları ise dezenfeksiyon, temizlik ve sterilizasyondan geçiyor.

 

DEZENFEKSİYON NEDİR? NANO GÜMÜŞ İYON TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Nisan ilaçlama dezenfeksiyon şirketi olarak yapmış olduğumuz dezenfekte uygulamaları, yeni teknolojik makinelerin sağladığı gümüş iyonizer ile zenginleştirilmiş dezenfektan işlemleridir. Korona dezenfeksiyon işlemi, yeni nesil teknolojik ULV cihazı ile evlerimiz, işyerlerimiz gibi alanların içerisinde her yüzeyine yapılır. Dezenfeksiyon firmaları olarak kullandığımız ULV cihazı içerisinde bulunan dezenfektanlar, alandaki yüzeylerin her yerine gelecek biçimde soğuk sisleme şeklinde püskürtülür.

Soğuk sisleme yapılarak Sağlık bakanlığı onaylı dezenfeksiyon ilacı (nano gümüş dezenfektan) ile alanın her yerine yani elinizin değdiği her yere dezenfekte yapılması sağlanır. Bunun amacı;  dezenfeksiyon şirketleri olarak gözle görünmeyen tehlikeli olan virüslerin, havada serbest dolaşan canlı ve organizmaların ve mikroorganizmaların soğuk sisleme sayesinde dezenfektan ile etkisiz hale gelmesini sağlamaktır.

NANO DEZENFEKSİYON NEDİR?

ULV Nano gümüş iyon teknolojisi ile yapılan soğuk sisleme de dezenfektanın ortamın her yerine ulaşması sağlanır. Yani elinizin değdiği yerler, komple ortamdaki yüzeyler, eşyalar (telefon, bilgisayar, kumanda vb.) başka her ne varsa dezenfektan buralara nüfus eder.

Virüs dezenfekte uygulamalarında soğuk sisleme sonrası işlem bittikten yaklaşık 15-20 dakika ortama girilebilir. Sanki hiç uygulama yapılmamış gibi kokusuzdur ve herhangi bir temizlik yapmanıza gerek kalmaz. Evinize işyerinize vb. rahatlıkla girip kullanabilirsiniz.

Nano dezenfeksiyon uygulamaları biz insanlar için hastalık yapıcı hatta ölümle bile sonuçlanan özelliği bulunan, gözle görünmeyen –mikroskobik- zararlı mikroorganizmaların ortamdan kaldırılması veya uzaklaştırılması işlemidir. ULV cihazı ile yapılan covid-19 dezenfeksiyon gümüş iyonlama sistemi işlemi genellikle kimyasal maddelerin oluşturduğu Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan maddeler kullanılır. Bu uygulamaların, virüslerin her an biz veya başkaları tarafından alanlarımıza gelebileceği düşünülerek belirli periyotlarca yapılarak alanların dezenfekte olması sağlanmalıdır.

ULV dezenfektanının uygulama alanları;

Ev, ofis, konut, işyeri, anaokulları, site ve apartman, ortak alanlar, bahçe, villa, tekstil alanları, eğitim kurumları, toplu taşıma araçlarında, alışveriş merkezleri, otel ve yurtlar, gıda üretimi alanlarında, araçlarda vb. gibi ortamlarda dezenfeksiyon uygulaması yapılır.

DEZENFEKSİYON HİZMETİ

Dezenfeksiyon hizmeti, nano gümüş iyon teknolojisi, yeni nesil teknolojik aletler ile yaşam alanlarınınız her yerine dezenfekte uygulaması yapılmasıdır. ULV (ultra low volume) cihazının içerisindeki Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar, alanlarınızdaki yüzeylerin her yerine gelecek şekilde püskürtme detayı ile yapılır.

Dezenfeksiyon, canlılar için hastalık yapıcı veya öldürücü özelliği bulunan, gözle görünmeyen zararlı mikroskobik unsurların yaşam alanlarınızdan uzaklaştırılması uygulamasıdır. Yeni nesil ULV cihazları ile yapılan nano gümüş iyonlama işlemi dezenfektanlar ile belirli periyotlar şeklinde yapılarak ortamın virüslerden arınması sağlanır.

DEZENFEKSİYON VE STERİLİZASYON

İnsanların sağlığını tehlike altına sokabilecek gözle görünmeyen canlılardan kurtulmanın yolları; dezenfeksiyon ve sterilizasyondan geçer.

Nisan ilaçlama dezenfeksiyon şirketi olarak uygulamalarımız, gümüş iyonizer ile zenginleştirilmiş dezenfektan uygulamasıdır. Sağlık bakanlığı onaylı ruhsatlı dezenfektanlar ile soğuk sisleme yapılarak yaşam alanınızın her yeri virüs, bakteri ve mikroplardan arınır. Amacımız; insanlar için zararlı olan virüslerin, havada serbest dolaşan canlı ve organizmaların ve mikroorganizmaların dezenfektanlar sayesinde etkisiz hale getirmektir.

ULV ile ortamdaki yüzeyler, eşyalar başka her ne varsa dezenfektan ile buralara nüfus eder ve sterilizasyon sağlanır.

VİRÜS DEZENFEKSİYONU

Mikroskobik canlılar olan virüs, bakteri, patojen, mantar gibi hastalık yapıcı ve enfeksiyona sebep olacak zararlı mikroorganizmalar yaşadığımız alanların her yerinde olabilirler. Örneğin; evlerde, ortak alanlarda, okullarda, işyerlerinde, apartman ve sitelerde, bahçelerde, gıda yerlerinde, araçlarda, sitelerde vb. kısaca tüm yaşam alanlarında sağlığımızı tehdit edecek unsurlardır.

Nano gümüş iyon teknolojisi ile yapılan virüs dezenfeksiyonu, depo tankına biyosidal ürünlerin oluşturduğu dezenfektanlar katılarak uygulamaların belirli periyotlar halinde yapılarak ortamın virüsler ve mikroplardan arınması sağlanır.

Virüs dezenfeksiyon uygulaması sonrası yaklaşık 15-20 dakika ortama girilmemelidir. Devamında ise sanki hiç uygulama yapılmamış gibi herhangi bir koku, leke, iz olmuyor ve temizlik yapmanıza da gerek kalmıyor. Ev ve işyerilerinize rahatlıkla girip güven içinde kullanabilirsiniz.

KAPALI ALAN DEZENFEKSİYONU

Kapalı alan dezenfeksiyonu, yaşam alanlarının içerisinde yeni nesil teknolojik cihazlar ile yapılır. Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar, yüzeylerin her yerine gelecek şekilde sisleme şeklinde püskürtülür. Dolap içleri, kapılar, yerler, duvarlar vb. gibi tüm yüzeyler yoğun olarak dezenfektan ile yoğun şekilde dezenfekte edilir.

Kapalı alan dezenfeksiyon uygulama alanları nelerdir?

Ev, iş yeri, site ve apartman, konut, ortak alan, villa, restoranlar, eğitim kurumları, toplu taşıma araçları, alışveriş merkezleri, otel ve yurtlar, gıda üretimi alanları vb. gibi ortamlarda yapılır.

 

 

 

Arayın